Vexanium: Merkeziyetsiz Pazarlama Platformu

243 Görüntüleme

416 total views, 1 views today

Teknoloji değiştikçe bunun tüketicilere de yansıması oldukça farklı oluyor. Şirketler ve markalar insanları kendi platformlarına  çekebilmek için çeşitli kampanyalar düzenliyor. Ancak bu kampanyaların hepsinin doğru bir şekilde  yönetildiği söylenemez.

Özellikle reklam ve tüketicilere indirim konusunda şirketlerin yaptığı taktiksel hatalar sonucu, müşterilerin firma veya markadan soğumasına neden olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için son dönemde yeni projeler ortaya çıkyor. Bu yazımızda yer vereceğimiz Vexanium projesi bu alanda ortaya çıkan bir blockchain platformu.

**Vexanium Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda Vexanium’u,  merkeziyetsiz bir pazarlama  ekosistemi olarak tanımlayabiliriz. Vexanium’un blockchain altyapısı üzerinde kuracağı online Pazar yerinde, tüccarların ürünleri karşılığında ödül dağıtmalarını ve ürünlerini etkili bir şekilde tanıtmalarını sağlıyor. Platformun kendi tokeni olan VEX tokenler, işletmeciler tarafından tüketicileri kendilerine bağlamak için kullanılabilecek.

Vexanium platformunun ekosistemine baktığımızda bazı araçlardan oluştuğunu görüyoruz . Bunları kısaca açıklarsak karşımıza şunlar çıkıyor:

VEX Airdrop

Vexanium’un bu kısmında blockchain şirketleri yeni müşterileri çekmek ve var olan müşterileri sistemlerinde tutmak için Airdrop kampanyaları düzenlemelerine izin veriyor. Bu kampanyalar da VEX tokenlerle gerçekleştiriliyor.

Platform Voucher

VEX  platformu,  işletmelerin (çevrimdışı, çevrimiçi ve çevrimiçi) yeni müşteriler kazanmak ve VEX tokenini kullanarak mevcut müşterileri ödüllendirmek için kampanya oluşturmasına olanak tanıyacak. Ayrıca tüketicilerin VEX token ile satın alabileceği bu işletmeler tarafından kuponların oluşturulmasını da sağlayacaktır. Bu uygulama VEX web ve mobil uygulamalar aracılığıyla oldukça kolaylaştırılıyor.

P2P Voucher Exchange

P2P yani kişiden kişiye kupon değişimi olarak çevirebileceğimiz bu alanda,kurulacak olan VEX borsasında tüketicilerin kendi kuponlarını oluşurması ve bunların ticaretini yapma imkanı getiriyor. Bu özellik VEX mobil uygulamasının içerisinde geliyor.

Cryptoexchange Integration VEX

VEX uygulamasında, bazı seçilmiş olan kripto borsalarının entegre edilmesi sayesinde, dileyenler VEX tokenlerini anında değiştirme imkanı buluyor.

Aslında baktığımız zaman bu kupon toplama meselesi özellikle Avrupa ve Amerika’da oldukça yaygın. İnsanlar aldıkları ürünlerden sonra harıl harıl kupon toplama peşinde. Özellikle Amerikada 2016 yılında  307 milyar adetten fazla online ve offline kupon kullanılmış. Böyle bir alanda ortaya çıkan Vexanium projesi, müşteri hedefleme konusunda markalar için önemli bir konu.

Kuponlar sayesinde, internet üzerinde insanları kandıran  reklamların büyük ölçüde önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca kişisel verilerin başkalarının eline geçmesinin önüne geçiliyor. Komisyon ücreti olmayacağı için, fazla ücret ödemek zorunda kalınmıyor.

Diğer yandan platformda bulunacak olan VEXplorer sayesinde kullanıcılar Vexanium blockchain altyapısı üzerinde arama ve analizlere erişme imkanı veriliyor. Zaten sistem üzerinde yapılan her işlem ve bloklar akıllı sözleşmeler üzerine yazıldığı için, VEXplorer üzerinde anında görüntülenebiliyor.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3313467.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://www.vexanium.com/?utm_source=ann

Telegram: https://t.me/vexaniumcom

Twitter: https://twitter.com/vexanium

Facebook: https://facebook.com/vexanium

Whitepaper: https://www.vexanium.com/files/whitepaper-vexanium.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!