Uluslararası Para İade Platformu: International Auto Club

354 Görüntüleme

1,247 total views, 1 views today

Son dönemde firmalar yeni müşteriler çekmek için ya da mevcut müşterilerini başka yerlere kaptırmamak için yeni bir sistem olan cashback yani para iade sistemini kullanmaya başladı. Para iadesi sistemi aslında yeni bir icat değil; 2004 yıllından beri Amerika, İngiltere, Fransa gibi internetten alışverişin yoğun olarak yapıldığı ülkelerde sıklıkla kullanılıyor. Bu ülkelerdeki sitelerde milyonlarca kullanıcı alışverişlerinde bu avantajlı sistemi kullanmakta.

Aslında sistem çok basit bir şekilde işliyor. Bir satıcıya müşteri götürüp komisyon alıyorsunuz. Yani siz alışveriş yapılan bir siteye müşteri yönlendirdiğinizde, yapılan alışverişe göre %1 den % 50 lere kadar çıkabilen oranlarda satıcının bir gelir paylaşımı mümkün olabiliyor.  Aracılar da (Para İade Siteleri) aldıkları bu komisyonu doğrudan para olarak ya da puan olarak kullanıcılarına vermekte. Bu yazımızda bahsedeceğimiz International Auto Club (IAC) bu alanda ortaya çıkan blockchain projelerinden bir tanesi.

** International Auto Club Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda International Auto Club; cashback denilen para iade sistemlerini ve ortaklık programlarını bir araya getiren bir otomasyon sistemi. Yani bir alışveriş sitesine girdiğinizde önünüze çıkan kampanyaların yönetildiği bir sistem.

IAC  halihazırda işleyen bir platformları ve bu platformun içerisinde 12000’den fazla ofline alıveriş sisteleri manual olarak yönetilebiliyor. Diğer yandan servis halihazırda 700’den fazla online alışveriş sitesinde promosyon kampanyaları düzenliyor. Zaten şirketin ortaklarına baktığımızda olayı daha da iyi anlayabiliriz.

Ortaklarının arasında hepimizin yakından tanıdığı Aliexpress, Booking.com, Huawei, Adida, Nike gibi dünyanın önde gelen markaları bulunuyor. Rusya’da ise M.Video, Ozon.ru ve daha bir çok platform IAC ile işbirliği içinde.

Sistemin çalışma mantığına baktığımızda, öncelikli olarak müşteri platforma ücretsiz olarak katılıyor ve platforma üye sitelerde bulunan ürünlerden alışveriş yapıyor. Eğer müşteri, başka bir müşteriye referans olursa bu sayede ödül kazanmış oluyor. Kazanılan ödül direk olarak cüzdana gidiyor. Daha sonra isteyen kişi bu ödülü fiat para ya da token olarak çekebiliyor.

Platformda tüm ödemeler blockhain tabanlı bir sistem olan ve AutoUnit adı verilen bir sistemle gerçekleştiriliyor. Bu sistem, sisteme kayıtlı tüm kullanıcıların finansal güvenliğini artırmaya, ve şeffafyeti artırmaya odaklanmış durumda. AutoUnit’i; sistemin merkezileşmesini önlemek, kullanıcıların sisteme bağlılılarını artırmak ve platforma katılan şirketlerin cirolarını artırmaya yönelik bir sistem olarakta tanımlayabiliriz. Zaten AutoUnit’in genel işlevini, IAC ekosistemine ürünleri ve servisleri eklemek olarak görebiliriz.

**International Auto Club Platformunun Özellikleri**

Sistemin  özelliklerine baktığımız zaman ilk başta ödeme sistemini görüyoruz. IAC platformunun ödemeleri kendine ait dijital cüzdan aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Zaten cüzdan Ethereum tabanlı olduğu için tüm ödemeler rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.

IAC platformunun içerisinde yer kullanıcılara yönelik olarak ödül programı ve statü artırma gibi programlar bulunuyor.  Yani, platforma yeni kullanıcıla getirdiğiniz zaman, sistem sizi otomatik olarak ödüllendiriyor. Bunun için extra bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

Zaten genel anlamda baktığımızda IAC platformunun müşteriler ve şirketler arasında bir köprü görevi gördüğünüz söyleyebiliriz. Sistem her iki tarafından kazanması odaklı ortaya çıkmış ve şu ana kadar oldukça başarılı olduklarını söyleye biliriz.

Diğer yandan  Alfa-Bank ile işbirliğine giden IAC platformu ortak bir kart çıkarmayı planlıyor. Alfa-Bank Rusya’nın önde gelen bankalarından bir tanesi ve hemen hemen her şehirde şubesi bulunuyor.

Zaten sistemde halihazırda 700 binden fazla kullanıcı ve 5 milyardan fazla ürün ve servis bulunuyor. Platformun ayrıca Rusya’nın farklı şehirlerinde ve Bağımsız Devletler Topluluğu-BDT ülkelerinde 150 ofisleri bulunuyor.

**International Auto Club ICO’su Hakkında**

IAC platformunun ico’suna göz attığımızda, şu ana kadar 8 milyon dolardan fazla bir miktar topladıklarını görüyoruz. Tokenlerinin ismini ise ATK olarak belirlemişler. 1 AutUnit’in  fiyatı 0.1 dolar olarak belirlenmiş, 1 adet ATK token ise 10 AutoUnit ediyor. Soft cap 5 milyon dolar hard cap ise, 50 milyon dolar olarak tanımlanmış. IAC platformunun icosu 22 Temmuza kadar devam edecek.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2840432

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://www.auto-club.io

Telegram: https://t.me/joinchat/HIhx0xJ9Vj0GLBwNiCsREA

Twitter: https://twitter.com/AutoUnit2018

Facebook: https://www.facebook.com/autoclubpk

Whitepaper: https://drive.google.com/file/d/1Lk3NcJ8IZXAND-eTgtuu2TQxrjO8yb0b/view

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!