UHive Platformuyla Kendinize Farklı Bir Dünya Oluşturmak Elinizinde

252 Görüntüleme

297 total views, 1 views today

Sosyal ağlar günümüzün en popüler haberleşme, eğlence, bilgi edinme ve aynı zamanda paylaşım aracı. Günümüzde sosyal ağda hesabı olmayanlara kız bile vermiyorlar nerdeyse. O derece hayatımızın bir parçası haline dönüşmüş durumda.

Bu yüzden bu alanda yapılan projelerin sayısı bir hayli fazla. Neredeyse her konu ile alakalı bir sosyal ağ programı yapıyorlar. Alanında farklı olan ve çeşitli özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaranlar kısa zamanda hem kar olarak hem de popülarite olarak yapımcılarına kazandırıyorlar. Elbette, blockchain teknolojisi de bu trend’e gün geçtikçe daha iyi adapte oluyor. Bu yazımızda inceleyeceğimiz UHive projesi de blockchain alanında oluşturulan bu çalışmalara güzel bir örnek.

**UHive Nedir, Ne işe Yarıyor?**

UHIVE, insan psikolojisini blockchain teknolojisiyle birleştirme amacı taşıyan ve diğer ünlü soyal ağ uygulamalarında bulunmayan blockchain temelli bir sosyal ağ projesi. Proje, sosyal ağlara fiziksel bir boyut ekleyerek, dijital sosyal etkileşimleri gerçek dünyaya getirmeyi amaçlıyor. Bunu yaparken de aynı zamanda Virtual Reality (VR) dediğimiz sanal gerçeklik teknolojisini kullanıyor.

**UHive Nasıl Çalışıyor, Özellikleri Neler?**

Bu söylediğimizi bir örnekle daha anlaşılır kılarsak ortaya şu tablo çıkıyor;  Öncelikle kendinize bir profil oluşturuyorsunuz. UHive ağına katıldığınız zaman burada size ait bir fiziksel konum oluşturuluyor. Ağ içerisinde yeni işletmeleri ve mekanları keşfetmeye çıkabiliyorsunuz. Bunun için özel tasarlanmış olan mobil uygulama aracılığıyla iki parmağınızı kullanarak bir anlamda gezintiye çıkıyorsunuz.

UHive platformunda iki adet dünya bulunuyor. Bunlardan ilki olan Medeni Dünya’da gerçek insanlar ve gerçek profiller var oluyor, yani kendi bilinir kimliğinizle bu dünyada yer alıyorsunuz. Gerçek kimliğiniz olduğu için burada sosyalleşmeniz daha kolay oluyor. Arkadaşlarınızı, akrabalarınızı ya da tanıdıklarınızı kendi ağınız içine ekleyebiliyorsunuz. Yani bir anlamda Facebook’daki gibi ilkokul arkadaşlarınız da burada kendine yer bulabiliyor. Burada istediklerinizle istediğiniz konular hakkında konuşup görüş alışverişi yapabiliyosunuz.

UHive Platformundaki diğer alan olan Gri Dünya ise, özgürlükler dünyası olarak tanımlanabilir. Burada istediğiniz şeyi oluşturup, istediğiniz gibi davranabiliyorsunuz. Yani kendi bölgenizi oluşturup buraya istediğiniz kişiyi davet edebilir, Medeni Dünya’da yapmayı yada paylaşmayı göze alamadığınız her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki kimliğiniz ise tamamen gizli kalıyor.

Zaten UHive’a katıldığınız zaman iki veya daha fazla adette kimliğiniz olabiliyor. Bir Medeni Dünya’ya ötekisi ise Gri Dünya’ya. UHive yukardaki anlattıklarımızın tamamen güvenli ve aktivitelerin gizli kalabilmesi için hibrid bir blockchain teknolojisi kullanıyor.

Burada oluşturacağınız dünyaları daha değerli kılmak ve daha fazla insan çekmek ise sizin elinizde oluyor. Yani oluşturduğunuz dünya ne kadar cazipse, değeri de o kadar yüksek oluyor.

Diğer yandan UHive platformunda sanal gerçekliğide kullanmayı planladığından yukarda bahsetmiştik. Platform içerisine kurulacak olan bu teknolojiden kullanıcılar dilerse yararlanabilecekler. Sanal gerçeklik aygıtlarını kullanarak ki bunlar genelde kafaya takılan ve dış dünyadan sizi tamamen izole eden aygıtlar oluyor, oluşturulan dünyalarda gezintiye çıkabiliyorsunuz. Bunlarla isterseniz UHive platformu içerisinde fotoğraflara bakıp video izleyebileceksiniz.

Şunun da altınız çizmek gerekir ki; UHive yukarda saydığımız Medeni Dünya ve Gri Dünya teknolojilerinin patentlerini almış durumda. Ayrıca, Hibrid blockchain teknolojisi sayesinde platformun gizli ve aynı zamanda güvenilir olarak kalması amaçlanıyor. Platformda sosyal olarak aktif olan üyeleri Haftalık olarak UHIVE token kazanabiliyor.

Sitesinden görebildiğim kadarıyla Amazon web servisi ve Identity Minde Global ile ortaklıkları bulunuyor. Ico değerlendirme sitelerinde de puanları oldukça yüksek görünüyor.

**UHive ICO’su Hakkında**

ICO’da satışa sunulacak olan toplamda 80 milyar adet UHIVE  token bulunuyor. Hard cap olarak 52.4 milyon, soft cap olarak ise 10 milyon dolar gibi bir rakam belirlemişler. 15 Temmuza kadar sürecek olan ICO’da 1 adet token fiyatı ise 0.003 dolar.

Kendi tahminlerine göre kullanıcı sayısı 100 milyon kişiye ulaştığı zaman token fiyatlarının da 2 dolar olmasını bekliyorlar. Ayrıca Kasım ayına kadar platformun beta sürümünü piyasaya sürmeyi  planlıyorlar. İsterseniz site üzerinden beta testine katılma imkanınız bulunuyor.

Sonuç olarak gittikçe sosyalleşen dünyada gizliliğine ve güvenliğine önem verenler için güzel br proje gibi duruyor. Oluşturdukları iki dünya oldukça ilginç ve başka bir yerde bulunmayan bir teknolojiyi ön plana sürüyorlar. Zate yukarda anlattıklarımız da eminim çoğumuz ilk kez duyuyordur ve ilginizi de çektiğini düşünüyorum.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3248342.380

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://ico.uhive.io

Twitter: https://twitter.com/UHIVEsocial

Facebook: https://www.facebook.com/UHIVESocial/

Telegram: https://t.me/uhivesocial

Whitepaper: https://ico.uhive.io/wp-content/uploads/UHIVE_Whitepaper.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!