Tüm Kripto Paraları Tek bir Çatı Altında Toplamak Mümkün mü? CryptoRiya Borsası

249 Görüntüleme

879 total views, 1 views today

Bitcoin ve Blockchain teknolojisi hayatımıza girdikçe, bu alandaki projelerin sayısı gittikçe artıyor. Projelerin sayısının artması ise, aynı zamanda borsalara giren tokenlerin sayısının da artması anlamına geliyor.

Bu alan giripte para kazanan ve kaybeden sayısı oldukça fazla. Ancak bu alanda kaybetmeyen tek bir sektör varsa, o da borsalar. Çünkü borsalar, kullanıcı sayılarını artırdıkça aynı zamanda kar oranlarını aynı oranda artırıyorlar. Bu yüzden kripto borsalarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu yazımızda yer vereceğimiz CryptoRiya projesi de bu alanda ortaya çıkan bir blockchain projesi.

**CryptoRiya Nedir, Özellikleri Neler?**

Genel anlamda baktığımız zaman, dünyadaki tüm kripto paralarını bünyesinde bulunduracak olan bir borsa olarak karşımıza çıkıyor. CryptoRiya borsasında 1600’den fazla kripto paranın yer alması düşünülüyor. Yani, elinizdeki tokenler için farklı farklı borsalara üye olmaktan sizi kurtarmayı vadediyorlar.

CryptoRiya Borsası içerisinde, mevcut borsalardaki alım, satım gibi tüm işlemleri yapabilmek mümkün olacak. Borsa içerisinde herhangi bir hacker saldırısından korunmak için, mevcut tokenleri cold wallet dediğimiz cüzdanlarda saklamayı planlıyorlar. Ayrıca kendilerinin çıkaracakları bir kredi kartını da kullanmanın mümkün olacağını belirtiyorlar. Bu kart sayesinde kripto paraların fiat paraya çevrilmesi mümkün olacak.

Diğer yandan, CryptoRiya borsası, peer to peer dediğimiz, yani kişiden kişiye kripto para yollayabileceğiniz bir sistem de kuracaklarını belirtiyor. Bu sayede, istediğiniz kişiye kripto paraları herhangi bir işlem ücreti ödemeden gönderbileceğinizi belirtiyorlar.

Sonuç olarak baktığımızda, CryptoRiya borsası mevcut borsaların bir adım önüne geçecek gibi duruyor. Özellikle tüm kripto paraların aynı platformda bulunacak olması büyük avantaj. Çünkü, açıkçası bende şu ana kadar neredeyse 15’den fazla bir borsaya üye olmuş durumdayım ve hepsine tek tek gidip varlıklarımı yönetebilmeye çalışmak oldukça sıkıntılı.

Güvenlik olayını soğuk cüzdanlar aracılığıyla gerçekleştirmeleri ise, geçmişte yaşanan acı tecrübelerden ders çıkarıldığını gösteriyor. Zira, son zamanlardaki Bitcoin’in düşmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi, bilindiği gibi borsaların hackenmesi. Kredi kartı olayı ve kişiden kişiye tokenlerin işlem ücreti ödemeye gerek kalmadan gönderilmesi de diğer artıları olarak karşımıza çıkıyor.

**CryptoRiya ICO’su Hakkında**

CryptoRiya proje sahipleri tokenlerinin ismini CIYA olarak belirlemiş. ERC20 tabanlı CIYA tokenlerden toplamda 100 milyon adet bulunuyor. Bunların yüzde 70’i satışa çıkarılmış durumda. Dünya’nın önde gelen ico derecelendirme kuruluşlarından yüksek puanlar alan CryptoRiya projesi, soft cap’ını 1500 ETH, Hard cap’ı ise 25 bin ETH olarak belirlemiş. Halihazırda 15 Mayısta başlayan satış sürecinin ilk iki kısmı sold out olmuş durumda. Yeni satışlar ise 1 Temmuz tarihinde başlayacak ve 17 Temmuza kadar devam edecek.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3828804.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://www.cryptoriya.io/

Telegram: https://t.me/cryptoriya

Twitter: https://twitter.com/cryptoriya

Facebook: https://fb.com/cryptoriya

Whitepaper: http://www.cryptoriya.io/whitepaper.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!