Tüm Kripto Borsalarını Birleştiren Proje: XTRADE

334 Görüntüleme

1,194 total views, 1 views today

Kripto dünyasının vazgeçilmesi kripto borsalar. Son dönemde hemen hemen her ay yeni bir kripto borsası kurulmaya başladı. Bu borsaların bazıları, kullanıcıları için oldukça karlı ve yararlı olurken, bazıları ise adeta ölü doğuyor ve yatırımcılarını hüsrana uğratıyor.

Diğer taraftan, kripto aleminin kullanıcılar için bu kadar çok borsa olması büyük dert. Yeni çıkan tokenlerin ayrı ayrı borsalara göndermek zorunda olmak bir yandan hem masraflı hem de büyük  vakit kaybı. Bu yüzden kullanıcılar artık birden çok borsayı bir araya toplayan borsalara ihtiyaç duymaya başladı. Bu yazımızda yer vereceğimiz XTRADE projesi, bu alanda ortaya çıkan bir blockchain projesi.

**XTRADE Projesi Nedir, Özellikleri Neler?**

Genel anlamda baktığımızda Xtrade; birden fazla kripto borsasını birbirine bağlayan bir blockchain projesi olarak karşımıza çıkıyor. Yani kısacası, XTRADE’i tüm kripto borsalarını bir araya getiren bir proje olarak görebiliriz. Diğer yandan XTRADE, kripto alanında ticaret altyapısı (Donanım ve Yazılım olarak) oluşturmayı, büyük yatırımcılar ve fonlar için kripto para piyasasında hizmet veren ilk mağaza olmayı hedeflemekte. Bunun anlamı;  Xtradeproje sahipleri, kripto dünyasına katılmak isteyen ve bu alanda yatırım yapmak isteyen kurumsal  yatırımcılara hizmet vermeyi amaçlıyor.

XTRADE’in özelliklerine baktığımızda, proje sahiplerinin kendi platformlarının diğerlerine göre bazı özelliklerinin üstün olduğunu iddia ettiklerini görüyoruz. Bunlara kısaca göz atarsak karşımıza şunlar çıkıyor:

Ultra hızlı işlem: XTRD tarafından oluşturulan veri tabanı sayesinde, işlem hacmini milisaniyeye kadar olan gecikme süresiyle oldukça hızlı olacağını ifade ediyorlar.
Platformun kullanıcı dostu arayüzü ve kolaylığı sayesinde, piyasaya yeni giren traderlar veya mevcut olanların para kaybetme ihtimalini azaltacaklarını öne sürüyorlar.
Diğer yandan XTRD, ticaret zeminlerini birleştiren bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin, 2000000 $ gibi büyük miktarlarda para almak istiyorsanız, XTRD, siparişlerin daha hızlı eşleştirilmesine yardımcı olmak için birden fazla borsa üzerinden siparişleri birleştirebilme özelliğine sahip.


Daha az maliyet: Eğer merkezi bir döviz üzerinden yüksek hacimli bir sipariş verirseniz, beklenmedik masraflara maruz kalmanız ihtimali bulunuyor.  XTRD bunu oldukça azaltıyor.
XTRD’nin, XTRD Pro platformunda satın alınabilen ve satılabilen birkaç büyük borsada (muhtemelen Binance, Okex, Houbi, Kucoin) ortaklaşa çalışması bekleniyor.

XTRADE platformunun ürünlerin göz attığıızda öncelikle karşımıza FIX API çıkıyor. Financial Information Exchange’in kısaltması olan FIX API aslında, tüm büyük kripto para borsalarını birbirine bağlayan bir API. Bu aynı zamanda, kripto dünyasında yaptığınız işlemlerin masraflarını azaltmasıyla da ön plana çıkıyor.

XTRADE’in diğer bir ürünü olan SPA ise, Single Point of Acces’in kısaltılmış hali. Adından da anlaşılacağı gibi, bu ürün aracılığıyla, tüm borsalarda tek bir hesapla trade yapmak mümkün oluyor. Proje sahiplerinin geçmişteki tecrübelerinden yola çıkarak yaptıkları bu uygulamayla, kripto paralar için canlı bir Pazar oluşturmak için ortaklıklar oluşturmayı planlıyor.

XTARDE platformunun diğer bir ürünü olan XTRD Pro, pazarın küçük ve büyük parçalara ayrılmasına karşı bir çözüm olarak ortaya çıkıyor. Ayrıca bilgisayara indirilebilen bir uygulama olan XTRD Pro ile birlikte, tüm kripto borsalarına ve tüm hesaplarınıza erişebilme imkanı sağlanıyor. Bu platform üzerinden istediğiniz gibi alım ve satım işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

XTRD DARK ise,büyük hesaplara sahip kurumsal yatırımcılar ve diğer ifadeyle balinalar için ortaya çıkarılan bir ürün. Merkeziyetsiz bu plarformda, proje sahiplerinin ortaklarından olan ABD, İngiltere ve Hong Kong’daki bankalar aracılığıyla öncelikle KYC sürecini gerçekleştiriyorlar. Ardından da yüksek miktarlı işlem yapabilme imkanı sunuyorlar. Normalde bu işlemler yüzde 12 gibi bir komisyonla halledilirken, XTRD Dark ile bu yüzde 1’in altına düşüyor.

**XTRADE ICO’su Hakkında**

İki ay süre boyunca devam eden ico sürecinde XTRADE projesi 26 milyon dolar toplamayı başarmış durumda. Projenin tokeni olan XTRD ERC-20 tabanlı olarak geliyor. Şu an icoya katılmak mümkün değil, dileyenler proje borsaya girdikten sonra değerlendirebilir.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=4477525

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://xtrd.io/

Telegram: https://t.me/xtradecommunity

Twitter: https://twitter.com/xtradeio

Facebook: https://www.facebook.com/xtradeio

Whitepaper: https://xtrd.io/xtrd_whitepaper.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!