Tüm Gayrimenkul Yatırımlarınızı Tek Bir Yerden Yönetin: Global REIT Platformu

256 Görüntüleme

994 total views, 1 views today

Dünyanın en büyük sektörlerinden bir tanesi, gayri menkul yatırımlar. Hemen hemen her ailenin hayalinde kendine ait ve rahat bir şekilde yaşayacağı bir ev vardır. Ya da, elinde hazırda para bulunduran ve bunları gayrimenküle yatırıp ilerleyen zamanda değerlenmesini uman yüzbinlerce yatırımcı.

Tabi bu yatırımcıları kendilerine çekmek isteyen ve bu yatırımlardan belli oranlarda komisyon alan birde emlakçılar var. Ancak özellikle ülkemizde insanlar, imkanları el verirse emlakçılara gitmeye pek de gönüllü olmuyorlar. Bunun sebeplerinden bir tanesi kandırılırım korkusu. Diğer yandan ise, malın ana sahibinden daha ucuza alma ihtimalinin bulunması. Bu yazımızda yer vereceğimiz Global REIT projesi, bu alanda ortaya çıkan bir blockchain tabanlı platform olarak karşımıza çıkıyor.

**Global REIT Nedir?**

İngilizce’de Global Real Estate Investment Trust olarak geçen ve türkçeye Global Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak çevireceğimiz bu Global REIT projesini;  kripto para alanında gayrimenküllere yatırım yapanlara, alternatif yatırım fırsatları sunmaya çalışan online blockchain platformu olarak tanımlayabiliriz.

Aslında Global REIT platformuna baktığımızda, tüm platform aktivitelerinin, kira toplamagelirleri, finansman faizleri ve yönetim altındaki varlıklardan elde edilen satış gelirlerine bağlı olan uzun vadeli yatırımları içerdiğini görüyoruz. Aynı zamanda platform, site kullanıcılarına yönetim altındaki tüm varlıklarına erişim imkanı sunmakta, gayrimenkul sahipleri için bir çıkış planı sunmaktadır.

**Global REIT Nasıl Çalışıyor**

Kullanıcılar Global REIT platformuna katıldığında karşılarında Global REIT Fund Management Token (GREM) ve Global REIT Asset Token (GRET) adlı karşılarında iki farklı token buluyorlar. Bunlardan GREM token fon yönetiminde kullanılabilirken, GRET ise şirketin varlık yönetiminde kullanılabiliyor.

Bunların kullanım özelliklerine kısaca göz atarsak karşımızda şunları buluyoruz:

  • Elinde 5 000 adet GREM ve GRET token bulunduranlara ücretsiz konaklama imkanı sağlanıyor.
  • 100 binden fazla elinde GREM token bulunduranlara, Global REIT ekosisteminde gayrimenkullerini farklı kripto paralarla satabilme imkanı sağlanıyor.
  • GREM token elinde bulunduranlar 3 yıl sonra yıllık yüzde 25 oranında yıllık gelir elde etme imkanı sunuluyor.
  • İlk satın alınan varlıklar için GRET token sahiplerine yıllık% 8’lik sabit bir getiri vadediliyor.
  • Diğer yandan Global REIT platformu yöneticileri, sistemin şeriata tam uyumlu olduğunu ifade ediyor.

Diğer yandan platform kullanıcılarına 7 gün 24 saat destek ve tüm işlemlerin güvenliği için garanti sağlıyor. Diğer yandan proje kendine ilk olarak, Birleşik Arap Emirliklerini başlangıç noktası seçmiş durumda.

Sonuç olarak baktığımızda karşımızda gayrimenkul alanında başarılı olmaya aday bir proje durduğunu söyleyebilirim. Aslında bu sistemin oldukça akıllıca oluşturulduğunu söyleyebilirim. Örneğin Dubai’deki Dünyanın gördüğü en iddialı mühendislik projelerinden biri olan Palmiye Adaları bu sistemin en güzel uygulandığı ya da uygulanabileceği yatırımlardan bir tanesi. Günümüzdebir çok Türk şirketinin orada ada aldığını biliyoruz. Ancak bunlarınkiralanması, satışı gibi yönetimleri tek bir yerde toplayan bir proje Global REIT projesi. Bu yüzden önümüzdeki dönem adından sıkça söz ettirebilir. Zaten halihazırda devam eden ico’sunda 12 milyon dolardan fazla para topladığını notlarımıza ekleyelim.

**Global REIT ICO’su Hakkında**

Global REIT projesi’nin tokenleri olan GREM’den satış için toplamda 79,285,714 adet diğer token olan GRET tokenlerden ise  toplamda 16,650,000 adet ayrılmış durumda. Soft cap olan 5 milyon dolar geçilmiş durumda. Hard cap ise 20 milyon dolar olarak belirlenmiş. Token satışları 30 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3352552.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: http://www.globalreit.io/

Telegram: https://t.me/GlobalReit

Twitter: https://twitter.com/GlobalReit01

Facebook: https://www.facebook.com/GlobalReit-144007413076936/

Whitepaper: https://globalreit.io/front/whitepaper/Global-REIT.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!