Tüm Exchange Sitelerinizi Tek Bir Yerden Profesyonelce Yönetin: TYDO

213 Görüntüleme

293 total views, 1 views today

 

Bitcoin ve blockchain teknolojisi duyuldukça kripto endüstrisine girenlerin sayısıda haliyle artıyor. Artan bu sayı aynı zamanda arzı da beraberinde getiriyor. Günümüzde pek çok exchange projesi ardı ardına çıkmaya başladı. İnsanlar da haliyle içlerinden hangilerinde ticaret yapacaklarını seçmeleri giderek zorlaştı.

Bu rekabet içinde en çok müşteri odaklı, özellikle kullanıcı desteğine önem veren exchange siteleri ön plana çıkıyor. Ardından son dönemde öne çıkan diğerbir talep de, otomatik olarak işlem yapabilecek olan exchange siteleri. Çünkü piyasaya girenler yeni oldukları için haliyle acemilik çekiyorlar. O yüzden bu yeni traderların tercihi bu yönde oluyor. Bu yazımızda da yeni bir exchange sitesinden yani TYDO’dan bahsedeceğiz.

**TUDO Nedir, Ne gibi Özellikleri Bulunuyor?**

Tydo, çok fonksiyonlu ve otomatik olarak alım ve satım yapma özelliğine sahip bir kripto exchange’i. Tydo projesinin piyasaya çıkma amacı, bir çok exchange platformunun yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak ve kullanıcıların karlarını maksimize edip, zararlarını minimize etmek için ortaya çıktığını öne süren bir proje.

Tudo’ya genel olarak baktığımızda 3 farklı bölümün tek bir çatı altında toplandığını görüyoruz. Bunlar, Ticari terminal diyebileceğimiz yer, Pazar ve sosyal ticaret platformu. Tüm bu parçaların bir araya getirilmesiyle bir traderin tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını düşünmüşler.

Ticari terminalde, kullanıcılar dilerlerse otomasyon özelliğini aktif edebilirler ya da istedikleri bir zamana ait market indikatörlerini görüntüleyebilirler. Bu yüzden siteye, kullanıcıların ticaret yaparken kendilerini eğitmeleri veya haberlere daha hızlı ulaşabilmeleri için, grafik ve datalardan oluşan bir bölüm koyma ihtiyacı duymuşlar.

Tydo’da var olan pazar yeri denilen yer ise, kullanıcıların al ve sat emirlerini verebileceği, günümüz exchange’lerinde var olan sistem. Sosyal ticaret platformu ise, kullanıcıların diğer trader’larla muhabbet edip bilgi alışverişi yapabileceği ve ayrıca tecrübelerini paylaşabilecekleri bir platform. Traderlar bu platformda isterlerse sinyal paylaşabilecekler ve stratejilerini değerlendirebilecekler.

Tydo elbette sadece yeni başlayanlar için değil, aynı zamanda profesyonel traderlar içinde kullanışlı özellikler sunuyor. Platform içerisinde var olacak 50’den fazla kripto exchange’i için, 100’den fazla teknik indikatör, ve TradingView’den alışık olduğumuz, kullanıcıların kendi özelleştirilmiş finansal araçlarını geliştirmelerine olanak sağlayan Pine Script olarak bilinen JavaScript tabanlı bir program imkanı da sunuyor.

Yukarda da bahsettiğimiz otomasyon uygulaması özelliğiyle, kullanıcılar isterlerse yapmak istedikleri alım ve satım işlemlerini yapabilecekler. Bu özelliği sadece platform üzerinden değil  aynı zamanda Telegram üzerinden de bir yandan diğer insanlarla konuşurken, diğer yandan da emir verebilecekler.

Platform elbette sadece masaüstü veya browser üzerinden değil, çıkarılacak olan mobil uygulama üzerinden iOS ve Android’de de çalışacak.

Kısaca açıklamak gerekirse, Tydo sadece bir exchange değil, aynı zamanda diğer exchange’lerde bulunan hesaplarınızı ekleyebileceğiniz bir platform. Yani diyelim Binance ve Kucoin’de birer hesabınız ve içinde de bakiyeniz var. Bu hesabınızı Tydo’ya bağlayıp iki exchange’ye birden girmek zorunda kalmadan hesaplarınızı kolaylıkla yönetebiliyorsunuz. Bunu canlı olarak tecrübe etmek için  https://tydo.io/terminal adresini ziyaret edebilirsiniz.

**Tydo ICO’su Hakkında**

Tydo’nun iki kurucu ortağı Anton Sokolovskyy (CEO) ve Andrew Burmitskii (CTO) tarafından ortaya çıkarılan projede, Anastasiya Romanovska pazarlama sorumlusu olarak ve Kateryna Sokol ise ürün müdürü olarak görev yapıyor.

Proje’nin token’i TYD olarak belirlenmiş. Toplamda 200 milyon adet bulunacak olan TYD tokenlerin 140 milyonu satışa sunulacak. 1 ETH’nin 12 bin TYD olacağı ico’da, soft cap 1000 ETH ve Hard cap ise 10 bin ETH olarak belirlenmiş. Ayrıca satılamayan tokenler ise yakılacak. Son olarak bounty’ler için ise 8 milyon TYD ayrıldığını notlarımıza ekleyelim.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3555572.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: http://tydo.io/

Twitter: https://twitter.com/TYDO18

Facebook: https://www.facebook.com/groups/tydo.io/

Telegram: https://t.me/tydocommunity

Whitepaper: http://tydo.io/WhitepaperEN.pdf

ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3081593

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!