Tradelize: Kripto Dünyasındaki Lazer Kılıcınız

440 Görüntüleme

10,740 total views, 1 views today

Kripto dünyası, kendisine bundan 4-5 yıl öncesine kadar ilk inananlara ve arkasında duranlara iyi para kazandırdığı bir gerçek. Ancak, bu dünyanın fırsatlarını görüpte değerlendirebilenlerin sayısı günümüzde bile eksilmeden devam ediyor.

Ancak, bu dünya da günümüzde ayakta kalabilmek kolay değil. Bunun sebepleri olarak, insanların yatırım yapamayı bilmemesi, analiz yapma yetisinden mahrum olması,  sosyal medya’da sözde fenomenlerin arkasından gidip zarar üstüne zarar etmesi sayılabilir. Tüm bu etmenler, insanların zarar etmeden ticaret yapabilmesini sağlayacak araçların ya da profesyonellerin peşine düşmelerine neden oldu. Son dönemde bazı robotlar bu işlemlerde başarı sağlasa da, tam olarak bu işi kıvırdıkları söylenemez. Bu yazımızda yer vereceğimiz Tradelize projesi de bu alanda önde gelen bir blockchain projesi olarak karşımıza çıkıyor.

**Tradelize Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Kendilerini “Kripro Para ticareti dünyasının Lazer Kılıcı” olarak nitelendiren Tradelize projesi, Profesyonel yatırımcılara ve bu alana yeni girmiş olanlara mümkün olan en iyi sonuçları elde etmeleri için özel bir araç seti sunmayı amaçlayan bir ekosistem olarak karşımıza çıkıyor.

Tradelize’yi daha da ayrıntılı olarak açıklayacak olursak, profesyonel traderları, kripto para sahiplerini ve kripto piyasasına girenleri tek bir platformda bir araya getiriyor. Ayrıca, hem bu işte uzman olanları hem de profesyonel olmayanlara önemli derecede getiri sağlayacak şekilde tasarlanmış özel çözümler sunuyor. Tradelize ekosistemine baktığımızda temelde 3 elementten oluştuğunu görüyoruz. Bunlar Tradelize Terminal, Tradelize Web ve son olarak Tradelize APP. Bunlardan ilki olan Tradelize Terminal, aslında tüm kripto tacirlerinin hoşuna gidecek bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Tradelize Terminal sayesinde, kullanıcılar farklı borsalardaki hesaplarını tek bir yerden yönetme imkanı buluyor. Yani başta Bittrex, Binance, Kraken olmak üzere 90’dan fazla borsayı tek bir yerde toplayıp işlem yaptırma imkanı sunacaklarını belirtiyorlar. Kullanımı zaten oldukça kolay gözüküyor. Terminali açtığınızda sol tarafta sizin eklediğiniz ve hesaplarınızın bulunduğu borsalar listeleniyor.

Sağ tarafta ise, normal borsa özelliklerinin bulunuduğu alış ve satış emirlerinin verildiği kısım yer alıyor.  Aynı zamanda  bir çok cüzdanı da sisteme bağlayabilirsiniz. Platformu denemek isteyenler https://tradelize.com/Auth/Registration adresinden giriş yapabilir.  Terminale giriş yaptığınızda margin trade özelliğinin bulunduğunu da görebilirsiniz. Zaten sisteme girdiğinizde, oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olduğunun hemen farkına varıyorsunuz.

Ekosistemin diğer bir elemanı olan Tradelize.web, aslında en iyi piyasaya yeni girenlere hizmet edecek bir özellik olarak ön plana çıkıyor.  Yani piyasaya yeni girip, ne yapacağını bilmeyenlerin ya da piyasa da az çok tecrübesi olanların  en iyi profesyonel tüccarların kullandığı stratejileri izleme imkanı sağlanacak. Tabi bu stratejilerin karşılığıda ise projenin kendi tokeni olan TDZ ile ödeme yapmak gerekecek.

Sisteme girdiğinizde piyasadaki mevcut ve profesyonel tacirleri görüp onları takip edebileceksiniz. Burada yer alan Tradelize.score sayesinde ise, piyasada en iyi performans gösteren tacirin kim olduğunu görebilme, ve performans sonuçları içeren benzersiz bir tescilli veritabanı ve sıralama sistemine ulaşma imkanı yakalanıyor.

Tradelize.app ise, acemi traderlar için piyasada yatırım ya da işlem yapmak için acemiler için oluşturulmuş bir bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Cep telefonu için bir uygulama olan bu özellikle, birkaç tıklamayla etkin işlemler yapılabileceği iddia ediliyor. Son olarak Tradelize’in CEO’su ve kurucusu olarak karşımıza Anton Zapolski çıkıyor. Sitede yer alan bilgilere göre, Zapolski uzun yıllardır bu sektörün içerisinde yer alıyor.

**Tradelize ICO’su Hakkında**

Tradelize projesinin ERC-20 tabanlı TDZ tokenlerinin 1 adet fiyatı 1 Dolar olarak belirlenmiş. Toplam tokenlerin yüzde 50’si satışa ayrılmış durumda. Yüzde 20’lik kısım takım, ortaklık ve bounty’lere, yüzde 10’luk kısım ise rezerve olarak ayrılmış durumda. Projenin hard cap’ı ise 30 milyon dolar olarak belirlenmiş. Son olarak projenin icoholder, iocbench ve track ico gibi derecelendirme sitelerinden yüksek puan aldığını kaydetmek gerek. ICO sürecinin bitmesine ise 40 gün gibi bir süre kalmış durumda.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3186135.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: http://tradelize.com/

Telegram: https://t.me/tradelize_en

Twitter: https://twitter.com/tradelize

Facebook: https://www.facebook.com/tradelize/

Whitepaper: https://tradelize.com/files/tradelize_wp_eng.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

 

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!