Sosyal Medya Hesabınızdan Para Kazanmaya Başlayın: Monoreto

292 Görüntüleme

351 total views, 1 views today

 

Hayatımıza sonradan giren sosyal medya, girdiği bu dünyamızı da baştan sona kadar değiştirmeyi başardı. Artık hemen hemen belli bir yaşın üstündeki herkesin facebook, twitter veya instagram gibi sosyal medya hesapları mevcut. Hatta öyle bir dönemdeyizki  eklediğimiz arkadaşımızın bizi takip etmeyi bırakmasıyla arkadaşlığı sona erdirmesi  neredeyse aynı anlama gelmeye başladı.

Sosyal medya’da insanlar her zaman bir şeyler paylaşıyor. Kimi yediği yemeği, kimi içtiği bir çayı, gittiği, gördüğü.. kısace her şeyi. Tabi bu sektörü para kazanma yoluna çevirenlerde var. Hesaplarında 5-10 bin kişi toplayanların hemen reklam veya benzeri  yöntemlerle para kazandığını görüyoruz.

Artık facebook ya da instagramda her like yani beğenme, bu büyük hesapların bakiyelerine tl ya da dolar olarak yansıyor. Elinde birbirinden farklı ürün tutarak poz veren bu kişiler, aldıkları beğenilere göre bir bakıma para kazanıyorlar.

Peki size sosyal medya hesaplarınızla para kazanmanın yeni bir yolunun açıldığını, sizinde paylaşımlarınızdan ve karşılığında alacağınız beğenilerle söylesek ne derdiniz?Bu yazımızda üzerinde duracağımız yeni bir blockchain projesi olan Monoreto bu düşünceyi gereçeğe dönüştüreceğini öne sürüyor.

**Monoreto Nedir, Ne iş yarar?**

Monoreto aslında online olarak Monoreto.com adresinde işlem yapan bir kurum. Bu kurum insanların kendi sosyal ağlarında oluşturacakları içeriklerle para kazanmalarını sağlamak amacıyla kurulmuş. Aslında diğer meşhur sosyal ağların bir türlü yapamadığını gerçekleştirmek için ortaya çıkmış desek daha doğru olur. Monoreto’nun amacını birkaç cümleyle açıklarsak şunlar ortaya çıkıyor. Öncelikle yukarda bahsettiğimiz gibi insanların paylaştıkları video ve fotoğraf karşılığında para kazanmalarını amaçlıyor.

İkinci olarak bu sayede beğenilerin önemi ortaya çıkıyor. Yani paylaşılan içerik ne kadar kaliteliyse o kadar fazla para kazanmasını sağlıyor. Üçüncü olarak, özellikle reklam alma ihtiyacı duyan ve sitelerine “buraya reklam alınır” yazmak zorunda bırakılan blogger’ları  sistemin içine dahil ediyor. Bu arada sosyal medya ağlarında bulunan ve sahte beğeni yapan botları da ortadan kaldırıyor.

**Monoreto’nun Faydaları Neler, Diğer Sosyal Medya Uygulamalarından Farkı Ne?**

İnsanların sosyal medya hesaplarının bir anlamda mağazaya dönüşeceğini söyleyebiliriz. Yani paylaştığınız fotoğraf ve Video, sizin sattığınız bir mala dönüşüyor. Müşteriler ise beğenmelerini umduğunuz müşteriler.

Aslında sosyal medya hesaplarını paraya dönüştürme fikri bazı projeler tarafından kullanılıyor. Ancak Monoreto’nun onlardan epey bir ayrıldığını söylemek yanlış olmaz. Zaten projeye dikkatli baktığınızda üstte yazdığımız Facebook, Twitter ve VK gibi platformlara ciddi bir rakip geldiğini söylemek yalan olmaz.

Çünkü bu platformların merkezi olması bazı sorunları da beraberinde getiriyor.  İstediğiniz şeyi istediğiniz zaman paylaşamıyorsunuz, yada diyelim paylaştınız, o zaman da platformdakilerin keyfine göre banlanabiliyorsunuz. Örneğin twitter’da geçtiğimiz günlerde sahte eth dağıtan birkaç kişiyi raporlamıştım. Meğer bunlar beni tespit edip banlatmışlar yani suçluyu ihbar et, kendin suçlu ol, işte böyle bir sistem mevcut. Şimdi işin yoksa uğraş, hesabını yeniden açtır. Açtırmak da ayrı bir eziyet ama neyse, zaten  kaç gündür hala cevap veren yok.

Bunun dışındaki en önemli neden, Monoreto’nun sağladığı ancak diğerlerinin sağlamadığı bir nedenden dolayı paylaşım yapma isteğiniz artacak. Çünkü her paylaşım artı bir para.

Diğer bir neden de bu sosyal medya ağlarında artık gına gelecek kadar çıkan reklamlar. Örneğin dünyanın önde gelen sosyal ağlarından birine girdiğinizde, önünüze çıkan reklamlardan neredeyse içeriğe ulaşamıyorsunuz. Sırf bu yüzden binlerce insan sosyal medya hesaplarını kapatıyor. Monoreto bu sorunu da ortadan kaldıracağını öne sürüyor.

Diğer yandan sosyal medyanın en büyük ve en acımasız sorunlarından biri ise içerik hırsızlığı. Bu öyle bir sıkıntı ki, belki saatler süren uğraşınızla ortaya çıkardığınız bir içerik, saniyeler içinde bir başkası tarafından kopyalanarak bir anlamda  iç ediliyor. Monoreto oluşturduğu sistemde bu sorunu da ortadan kaldıracağını  iddia ediyor.

**Monoreto Nasıl Çalışıyor**

Aslında yukarda azda olsa Monoreto’nun çalışma prensibini anlatmıştık. Bir video ya da fotoğraf yüklediğinizde her beğeninin karşılığı olarak  MON token kazanıyorsunuz. Bu MON tokenler daha sonra ico’da satılacak olan MNR tokenlere çevrilebiliyor. Zaten sistemin en önemli yanı alınan beğeni oranlarında oluşuyor. Bu beğeni oranları da içeriğin bir anlamda kalitesini belirliyor.

Zaten Monoreto’ya Facebook, Twitter ve Instagram’ın bir araya getirilip karıştırılmasından orataya çıkmış bir ürün olarak bakabiliriz. Bu platform içinde yazı, fotoğraf ve videoların zaman dilimine göre paylaşılacağı bir alan bulunacak. Yorum özelliği insanların takipçileriyle bağlantıda kalmalarını sağlıyor. Hikaye bölümünde, diğer medyalarda olduğu gibi, kullanıcıların fotoğraflardan 10 saniyelik vido, text ya da emoji hazırlamaları sağlanıyor.

Facebook Live ya da İnstagram Live gibi canlı yayın yapma imkanı sunuyor. Online olarak video testi hazırlayabiliyorsunuz. Bu özellik insanların kullanıcılarıyla daha fazla iletişim sağlamasına dolaylı olarak da daha fazla tkipçi kazanmasına yardımcı oluyor.

Diğer yandan Monoreto da reklam verenler de unutulmamış elbette. Ancak onlar reklamlarını test olarak veya diğer biçimlerde içerik paylaşarak yayınlayabilecekler. Böylece ortaya, uygulamaya girer girmez sizi rahatsız eden reklamların çıkması engellenmiş oluyor.

Yani kısaca Monoreto platformu, İçerisinde insanları takiip edebileceğiniz, video ve fotoğraf paylaşabileceğiniz, yorum yapabileceğiniz yani kısaca bir sosyal platformdan beklenen her özelliğe sahip olacak. Bu platform sizin kendi dünyanızı paylaşabileceğiniz ve becerilerinizi sergileyebileceğiniz bir yer haline gelmeyi planlıyor.

Her beğeninin değeri size 5 sent değerinde MON token olarak yansıyor, yani bir anlamda Monoreto platformunda her beğenilen içerik  ile kullanıcı o kişiye 5 sent hediye etmiş oluyor. Tüm Monoreto işlemleri daha doğrusu kazanılan MON’lar, kullanıcıların kişisel hesaplarına bağlı olan cüzdanlara gönderiliyor. İsteyen kişi, istediği an cüzdanında bulunan MON tokenleri Bitcoin, Ethereum,Litecoin ya da diğer coinlere çevirebiliyor.

Platformda herkesin kendine ait benzersi bir kimlik numarası  bulunuyor. Ayrıca, platform içinde düşük kaliteli veya dolandırıcılık amaçlı uygulamaların ve paylaşımların anında engellenmesi planlanıyor.

Bu işlemlerin daha hızlı ve güvenli olarak gerçekleşebilmesi için Monoreto NEM blockchain altyapısını tercih etmiş ve bu yüzden NEM API kullanıyor. Zaten platformun geliştirilmesi ve daha fazla özellik kazanılması için ileri tarihlerde geliştiriciler için REST API çıkarılması da planlanıyor.

**Monoreto’nun Arkasında Kimler Var?**

Monoreto Rusya’nın başkenti Moskova menşeli bir proje. Kiril Grenev ve Artem Vişenin tarafından kurulan bu proje, alanında tecrübe sahibi kişilerden oluşuyor. Grenev aynı zamanda  Custodian fonu olarak bilinen bir fonun kurucularından. Blockchain teknolojisi ve varlık yönetimi konularında bir uzman olarak proje’nin başında yer alıyor. Diğer kurucu olan Vişenin ise daha önce RUNetSoft’ta web analisti olarak görev yapmış vekendisini ideolojik ilham verici olarak tanımlayan bir akıllı sözleşme uzmanı.

**Monoreto ICO’su Hakkında**

Monoreto, pre-ICO tarihleri olarak Mayıs 10-Haziran 10 Tarihleri arasını belirlemiş, yani hali hazırda devam ediyor. Soft cap’ı 200 bin dolar olarak belirlenen projenin hard cap’ı ise 800 bin dolar. Toplam Ana satış ise 15 Ağustos-30 Eyül tarihleri arasında gerçekleşecek. MNR tokenlerin fiyatları 0.02 ve 0.005 sent olarak belirlenmiş durumda.

Tokenlerin yüzde 63’lük kısmı satışa ayrılmış. Kalan tokenlerin yüzde 23’ü ise ilk 500 bin kullanıcıya ayrılmış. Takıma yüzde 11, bounty’lere ise yüzde 3’lük bir kısım bulunuyor. Yukarda kısaca bahsettiğimiz gibi paylaşımlardan kazanılan MON token ile satış için ayrılan MNR token birbirinden farklı. MNR tokenler ERC-20 tabanlı ve ethereum blockchain’de çalışıyor. Platform  içinde MON tokenleri MNR’ye çevirme imkanı olacak.

Sonuç olarak Monoreto’nun üzerinde iyice düşünülmüş, tüm ayrıntılar incelikle ele alınmış bir proje olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Facebook, İnstagram ve Twitter özelliklerini bir araya getiren bir platform oluşturmaları kayda değer. Diğer önemli bir özellik te, artık beğeni almaktan bıkan ve bunu para kazanma yoluna çevimek isteyen kişileri içerisinde toplayacak olması.

Bu sayede bir anlamda Monoreto’nun reklamını yine onun kullanıcılarının yapacağını söylersek yalan olmaz. Ayrıca, kendi ürünlerini çıkarırken NEM altyapılarını kullanmaları doğru bir karar gibi gözüküyor. Çünkü NEM, NEM, yüksek ücretler ödemeden, küresel olarak, anında para transferi yapmanıza izin veren bir sisteme sahip, ayrıca  cüzdanları oldukça güvenli ve yetkisiz erişim olasılığını ortadan kaldırıyor.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3360750.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://monoreto.com/

Twitter: https://twitter.com/MonoretoSocial

Facebook: https://www.facebook.com/monoreto/

Telegram: https://t.me/monoreto_en

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.