Smart Trip ile Gezilerinizi Akıllıca Planlayın

213 Görüntüleme

278 total views, 1 views today

İnsanların hayatta en çok zevk aldıkları aktivitelerin başında elbette geziler geliyor. Farklı şehirleri, ülkeleri ve insanları tanımak, atalarımızın bize bıraktıkları şaheserleri yerinde görmek inanılmaz bir duygu. Bu yüzden turizm sektörü dünyanın en fazla rağbet gören ve elbette para kazandıran sektörlerinden biri haline geldi.

Özellikle uçak ve tren biletlerinin giderek ucuzladığı dünyamızda, herkes bir yerlere gitmek için tur operatörlerinin kapısını çalıyor. Bu süreçte kandırılanlar da oluyor aldığı hizmetten memnun olanlarda. Tabi işin bir de ucuz ve kaliteli hizmet alma süreci bulunuyor. Bunun için insanlar site siste gezip, tatil veya gezi masraflarını en aza indirmeyi planlıyorlar. Bunun için günümüzde bir çok platform bulunuyor. Ancak bunların hepsi bize istediğimiz olanakları sunamayabiliyor. Bu yazımızda yer vereceğimiz Smart Trip projesi, blockchain alanında ortaya çıkan ve gelecek vadeden projelerden bir tanesi.

**Smart Trip Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel olarak baktığımızda, Smart Trip projesi gezginleri ve seyahat acentelerini bir araya toplayan ve kullanıcılarını en iyi gezileri en kaliteli ve en ucuz bir şekilde sunmayı vadeden bir blockchain projesi. Smart Trip projesi,  platformunda akıllı sözleşmeleri ve kendi kripto parasını kullandığı için geziseverlere güvenli ve kaliteli bir yolculuk imkanı sunmaya çalışıyor.

Platform da kullanıcılara bir yandan kendi tatil seçeneklerini araştırıp bulma imkanı sağlanırken, bir yandan da yaptıkları geziler hakkında yazılar yazmayı, gezilerin kalitesini değerlendirmeyi ve en güzeli de fotoğraf ve video paylaşmaları sağlanıyor.

**Smart Trip Platformunun Özellikleri**

Smart Trip platformunun kendi içerisinde bazı alt bölümleri bulunuyor. Bunları kısaca açıklayacak olursak:

Pazar Yeri

Smart Trip platformunda bulunan Pazar yeri aslında norma bir seyahat acentesi görevi görüyor. Burada gezileri planlamak isteyenler uçak ve seyahat biletleri, gidecekleri yerlerin ayrıntılı bilgileri ve aynı yne seyahat eden insanların bilgileri yer alıyor. Burada yapılacak olan biletlerin satşları TripCash token üzerinden gerçekleştirilmekte.

 

Gezi Planlama

Smart Trip platformunda bulunan bu bölümde, adından da anlaşılabileceği gibi seyahat planlamalarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Burada gideceğiniz yerleri harita üzerinde ayrıntılı olarak görüp, bütçenizi de oluşturabiliyorsunuz.

İnteraktif Topluluk

Smart Trip platformunda dünyanın önde gelen bazı uygulamalarında bulunan bir özellik getirilmiş burada bir çok aktivite hakkında insanlarla görüş alışverişinde bulunup, kendi fikirlerinizi herkesin görebileceği bir şekilde yayınlayabilme olanağına sahip oluyorsunuz. Ayrıca, profesyonel rehberlerden de gezileriniz hakkında fikir alabilirsiniz.

Bu bölümde başlıca yapabileceklerinizi şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Turlarınızı ve gezilerinizi paylaşma imkanı sunuyor
  • Seyahat bilgi tabanına erişim imkanınız oluyor
  • Fotoğraf, video ve seyahatlerinizle ilgili tecrübelerinizi paylaşabiliyorsunuz
  • Sohbet odalarında diğer insanlarla canlı chat yapabiliyorsunuz
  • Kendinize yolculuğunuzda seyahat arkadaşı bulabilirsiniz
  • Gidilecek yerler hakkında tavsiye alabilirsiniz

Zaten yukarda saydığımız tüm özelliklere baktığımızda, Smart Trip platformunun güzel bir yolculuk için gerekli tüm imkanları kullancılarına sağlamayı vaad ettiklerini görüyoruz. Tüm bunları yaparken blockchain altyapısını kullanmaları, kullanıcılara güvenli ve şeffaf bir yolculuk vadediyor.

Bunların en başında ise, seyahat acentelerine yapılacak olan komisyonların azalması geliyor. Dünyada seyahat acentelerinin giderek tekelleşmeye yüz tuttuğu dünyamızda, merkeziyetsiz bir platformun olması kullanıcılara daha fazla seçenk sunulmasını sağlıyor. İlerleyen zamanlarda bunların fiyatlara da yansıması elbette kaçınılmaz oluyor.

Diğer yandan projenin dünyanın önde gelen ico değerlendirme kuruluşları olan Ico Bench gibi sitelerden oldukça yüksek puan aldıklarını da notlarımıza ekleyelim. Projeyi canlı olarak test etmek isteyenler https://demo.smarttripplatform.io/ adresinden ayrıntılı olarak görebilir. Kullanıcı adı ve şifreniz ana sayfada yer alıyor.

Ben baktığımda içinde bir gezgin için gerekli olan hemen hemen tüm araçları eklediklerini gördüm. Bunların arasında hav durumu uygulaması, çevirici ve önemli ipuçlarının bulunduğu bölümler bulunuyor. Ayrıca platformun içine kripto cüzdanı olduğu için istediğiniz zaman TASH tokenlerinizi kontrol edip bunlarla ödeme yapabilirsiniz.

 

**Smart Trip ICO’su Hakkında**

Projenin ico’suna baktığımızda ön satışların 13 Mayıs tarihinde başladığını görüyoruz. Ico ise 25 Haziranda başlayıp 22 Temmuz tarihine kadar devam edecek.  Platformun kendi token olan TASH’lardan toplamda 5 milyar adet bulunuyor. Bunların 3 milyar adeti satışa sunuluyor. 1 TASH 0.01 dolar olarak belirlenmiş. Smart Trip icosunda soft cap 1 milyon dolar hard cap ise 25 milyon dolar olarak tanımlanmış.

 

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3257239

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://smarttripplatform.io/

Telegram: https://t.me/st_platform

Facebook: https://www.facebook.com/STplatform/

Twitter: https://twitter.com/st_platform

Whitepaper: https://smarttripplatform.io/upload/doc/WP_eng.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!