SLATE: Eğlence Sektörü Blockchaine Taşınıyor

403 Görüntüleme

11,047 total views, 16 views today

Eğlence sektörü son dönemin en fazla kazanç getiren sektörlerinden bir tanesi haline gelmiş durumda. İnsanlar her yıl bu sektöre yaklaşık 2 trilyon dolar para harcıyor. Türkiye’de isebu sektörün önümüzdeki dönemde 15 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden PwC’ninhazırladığı Küresel Eğlence ve Medya Sektörüne Bakış 2017-2021 Raporu, şirketlerin en kaliteli kullanıcı deneyimini yaratmak için bir yandan rekabet ederken, diğer yandan da teknolojiyi stratejilerinin merkezine koyduğunu ortaya koyuyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz SLATE projesi, bu alanda ortaya çıkan blockchain projelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

**SLATE Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda, SLATE projesi; “sınırsız küresel eğlence erişimi” sağlamayı hedef edinen ve bu hedefini kriptografik olarak güvenli bir ağ tarafından desteklenen blockchain teknolojisi kullanarak gerçekleştirmeye çalışan bir proje olarak ortaya çıkıyor. SLATE platformu, düşük mailiyetli olarak video üretmek isteyen ve bunları yüksek hız ve kalitede sunmayı amaçlayanları, ayrıca canlı etkinliklere bilet satmayanları hedefleyen bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

İçerik oluşturucular, distribütörler ve üreticilerin  SLATE protokolünü kullanarak, hizmetleri için adil ve şeffaf bir tazminat alma imkanı bulacağı belirtiliyor. Diğer yandan projenin bilet satışlarında sahtekarlığı önleyeceklerini, bunu ise işlemlerin blockchain zincirinde gerçekleşmesile sağlayacaklarını kaydediyorlar.

**SLATE Platformunun Özellikleri Neler?**

SLATE platformuna daha ayrıntılı olarak baktığımızda kendilerine dört ana hedefi belirlediklerini görüyoruz. Bunlar:  kullanıcılara farklı canlı yayın seçenekleri, bilet satışı, analitik ve merkeziyetsiz eğlence sektörü. SLATE platformunun yukarda saydıklarımızı gerçekleştirmek için iki ürün çıkardıklarınız görüyoruz. İlki videolar için Binge, ikincisi ise Biletler için SLATIX.

SLATE platformunun sunduğu Binge sisteminde, isteğe bağlı içerik seçeneği (BVOD), kullanıcıların izlemek istediklerini optimize etmelerine ve yalnızca tükettikleri şey için ödeme yapmasına olanak tanıyor. Herhangi bir media kaynağından akış sağlayabilen sistem aynı zamanda, şirketlerin müşterilerinin davranışlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacak şekilde şeffaf bir şekilde analiz gerçekleştirebiliyor.

Yani, SLATE Blockchain teknolojisini kullanarak, insanların videoları nasıl izlediği hakkında daha fazla veriyi depolayabilme ve analiz edebilme özelliğine sahip olacağı ifade ediliyor.  Ayrıca Platform, platformda yayınlanacak videoları oluşturma sürecinde yer alan herkes arasında gerçek zamanlı gelir paylaşımı sağlamayı vadediyor.

SLATE platformunun diğer ürünü olan SLATIX ise bilet satışları üzerine. Slatix, Slate ağı tarafından desteklenen film, konserler, gösteriler, müzeler, spor etkinlikleri vb. yerler için bilet satın almak için önde gelen yerlerden bir tanesi olmayı planlıyor. Diğer yandan biletlerin tokenlerle ödeme seçeneği sunulması, biletlerin daha ucuz ve daha kolay erişilmesine imkan sağlarken, aynı zamanda sahteciliğe karşı daha dirençli olmalarını sağlıyor.

SLATE platformunun kendi tokeni olan SLX’i bilet almak için kullanan müşterilere, yaptıkları işlemler karşılığında sadakat ödülü verileceği belirtiliyor. Ayrıca, diğer platformlar yerine SLATE platformunu kullanarak bilet satın alanların daha iyi indirimler alabileceği kaydediliyor.

Son olarak, eğlenceyi merkeziyetsizleştirmek  amacıyla, dünyanın her ülkesinin yasalarına göre herhangi bir kısıtlama olmaksızın ve onlara iyi içerikler sunarak hizmet sunmayı planladıklarını ifade ediyorlar.

**SLATE ICO’su Hakkında**

Öncelikle Slate projesinin arkasında Kanada merkezli Slate Entertainment Group Inc. (SEG)’in olduğunu belirtmek gerekiyor. Şirketin kendi ifadesine göre; SEG, şirket vicdanıyla çalışan kar amacı gütmeyen bir işletmenin, Slate Ekosistemine bağlı her insan için nasıl daha büyük ödüller kazanabileceğini göstermeyi amaçlamakta.

SLATE platformunun tokeni olan SLX’lerden toplamda 9 milyar 500 milyon adet bulunuyor. Bunların yüzde 48’i satışa sunulmuş durumda. Yüzde 21’lik kısmı içerikler için, yüzde 18’i Slate grup için, yüzde 7 pazarlama ve yüzde 6’lık kısım ise geliştirme için ayrılmış durumda. SLATE projesinin soft cap’ı 20 milyon dolar, hard cap’ı ise 100 milyon dolar olarak belirlenmiş. 1 adet SLX token’in satış fiyatı 0.03 dolar ile 0.04 dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunulacak.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=4554022

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://slate.io/

Telegram: https://t.me/Slate

Twitter: https://twitter.com/slatecurrency

Facebook: https://www.facebook.com/slatecurrency

Whitepaper: https://slate.io/SLATE_WHITEPAPER.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!