Şirket Müşteri İlişkisini Temelden Değiştiren Teknoloji: Momentum

356 Görüntüleme

401 total views, 1 views today

 

Günümüz şartlarında pazarlama konusu tüm şirketlerin ana maddesi. Bunun için her şirketin hem pazarlamadan hemde tanıtımdan sorumlu departmanları bulunuyor. Müşteriye hızlı bir şekilde ulaşmak ve elindeki ürünü en iyi şekilde  tanıtmak için çeşitli lansmanlarda bulunuyor. Haliyle bu alanda blockchain ürünleri de art arda boy göstermeye başladı. Bu yazımızda da kripto token temelli bir otomasyon projesi olan Momentum Token’den bahsedeceğiz.

**Momentum Token Ne İşe Yarıyor?**

Momentum Token projesinin öncelikli amacı şirketlerin tüketicilere, yaptıkları destekler için ödül sağlayan bir platform oluşturmak. Bu sayede müşteri şirket ilişkisini yeniden tanımlamak amacı güdüyorlar. Bu amaçla kendi Momentum Tokenlerini müşterilere şirkete olan destek ve bağlılıkları, ayrıca kişisel bilgilerini paylaşmaları karşılığında ödül olarak sunmayı planlıyorlar.

Bu durumun başıca sebeplerinden biri, şirketlerin müşterilerine ulaşmak amacıyla yaptıkları reklam ve diğer türlü propagandalar, bir süre sonra müşterinin şirketten soğumasına hatta nefret etmesine neden olabiliyor.  Günümüzde şirketlerin yaptığı bu yanlışları hemen hemen her alanda rahatlıkla tecrübe edebiliyoruz. Örneğin alışveriş yapmaya bir mağazaya gittiğinizde sizden hemen telefon numaralarınızı ya da email adresini istiyorlar. Ardından ise bitmek bilmeyen reklam mesajları geliyor. Bu yanlış taktiğin sonu ise şirketin numarasını ve adresini banlamaya kadar varıyor. Sadece bu yüzden mail adresimde belki 500’den fazla şirket, spam klasöründe gün  yüzü görmeyi bekliyor.

**Müşteri-Şirket İlişkilerine Yeni bir Yaklaşım: MobileBridge**

Piyasadaki bu boşluğu farkeden Momentum Token kurucuları, öncelikle oluşturdukları platformda, müşterilerine Koin temelli ödül dağıtabilecek şirketleri ekliyorlar. Bunlar öncelikle şirkete ve markaya bağlı olan müşterilere dağıtılıyor. Proje sorumlularına göre, oluşturulan bu sistemde müşterilerinin uygulama üzerinden yaptıkları işlemler, normal işlemlere göre 100 kat daha fazla artıyor, toplanan müşteri verileri ise 40 kattan daha fazla. Şirket bu uygulamaya MobilBridge adını vermiş, yani bir anlamda şirket ve müşteri arasında adeta bir köprü görevi görüyorlar.

MobilBridge bu anlamda, dünyanın ilk blockchain temelli pazarlama otomasyon platformu haline geliyor. Markaya çektikleri dikkat, yeri geldiğinde savunma ve bazende ürünlere dikkat çekme; müşteriye Momentum Token olarak geri dönüyor.

Müşterilerin kazandıkları Momentum tokenler, aynı zamanda paltform üzerinden ürün, hizmet ve servis satın almak için, ya da exchange’e atıp para olarak almak da mümkün. Tüm bu yazıklarımızı özetlersek ortaya şu tablo çıkıyor.

MobileBridge öncelikle şirketlere fayda ve pazarlama temelinde kripto parayla işlem yapmalarını sağlıyor. Diğer yandan müşteri davranışlarını kendi lehine çevirme şansını elde ediyor. Yaptıkları ödül programlarıyla, müşteriyi kendi ilgi alanında tutma şansı elde ediyor.

Örnek olarak sayarsak, müşterinin ürün satın alması, ürüne görüşünü yazması, şirketin ürün ve kampanyalarında destek sağlaması süreçlerinde aktif destek sağlayan müşterilerin tamamının ödüllendirildiği bir sistem bulunuyor. Ethereum temelinde çalışan Momentum tokenler sonuçta müşterilere para olarak geri dönüyor. Bu yazdıklarımızla, Mobile Bridge’le çalışan şirketlerin, günümüz de normal şartlarda çalışan şirketlerine nazaran daha üst konumda bulunacaklarını söylersek yanlış olmaz sanırım.

Momentum Token ICO’su hakkında

Ethererum Tabanlı olarak gelen Moementum tokenden toplamda 1 milyar adet bulunuyor. 1 adet token’in 10 sente satılacağı ico 25 Mayısa kadar devam edecek. Toplanan toknelerin yüzde 50’si satışa ayrılırken, yüzde 33’ü MobilBridge’in sermayesi için ayrılıyor. Yüzde 5’lik kısım takım için, Yüzde 5’i üçüncü parti uygulamalarının ücretleri için, yüzde 3’ü MobilBridge takımı için yüzde 2’şerlik kısım ise Bounty ve Advisor’lara gidiyor.

Zaten projenin kurucularına baktığımız zaman, hepsinin bu alanda tecrübelerinin olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Şirket Yöneticisi ve Proje Kurucusu Kees de Vos (CEO), 15 yıldan fazla bir süre pazarlama tecrübesine sahip. Şirket Başkanı Eyal Oster 20 yıl, Ariel Luedi ise yine 20’yıldan fazla bir süre bu alanda tecrübeye sahip.

Sonuçta, Momentum Token projesinin, bu alanda yıllarını geçirmiş ve adet müşteri satıcı ilişkisini ezbere bilen bir takım tarafından kurulduğu ortada. Oluşturulan platform pek çok açıdan yeni bakış açılarına sahip. Ancak her zaman dediğimiz gibi, projenin başarısı takımın performansına ve zaman bağlı.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2969733.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://momentumtoken.io/

Twitter: https://twitter.com/MomentumToken

Telegram: https://t.me/MomentumToken

Whitepaper: https://momentumtoken.io/files/MobileBridge_Momentum_Token_Sale_Whitepaper_-_FINAL_v1.0_1102018.pdf

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.