Reklam sektörü ve Yapay Zeka bir arada: NOIZ Chain

209 Görüntüleme

263 total views, 1 views today

Reklam dünyası tartışmasız sahiplerine en çok kazandıran sektörlerden bir tanesi. Reklam sektörünü kendine hedef almış bir çok proje kripto dünyasında da mevcut. Ancak Yapan zekayı (artificial intelligence AI) bu sektörle buluşturan çok az şirket var. Bunu ilk kez blockchain dünyasına ise NOIZ Chain taşıyor.

Aslında kullanıcıların web dünyasında en çok şikayet ettikleri konulardan bir tanesi, sitelerde yeralan reklam sayısının fazlalığı. Hatta reklamlar bazen öyle abartılıyor ki, bir makale veya videoya girmeye çalıştığımızda ard arda 3 tane reklamı atlamak zorunda kalıyoruz. Bu yüzden de devreye reklam önleyici programları sokmak zorunda hissediyoruz.

İşte bu noktada  devreye NOIZ Chain giriyor. Ve projelerinde bu alandaki 3 temek problemi çözmeyi vadediyorlar. Bunlardan birincisi yayıncılar ve reklam ağı sahiplerinin arasındaki güven problemini çözmeyi  planlıyorlar. İkinci olarak belli bir markaya olan düşük bağlılı  oranını yükseltmeyi vadediyorlar. Son olarak ise, reklamlara olan az miktardaki harcamayı yükseltmeyi düşünüyorlar.

Yani pratik olarak konuşursak, NOIZ Chain kullanıcıları ve reklam sahiplerini bir araya getiren yeni bir sistem getiriyor. NOIZ Chain’in kendi ürünü olan uygulaması ne kadar çok kullanılırsa, reklam verenler ve kullanıcılar o kadar çok token kazanıyor ve NOIZ Network’ten ödül kazanıyorlar. Bu sayede kullanıcılar nette çıkan sıkıcı reklam barlarından kurtulmuş, reklam sahipleri ise bundan para kazanmış oluyor. Ayrıca dileyen kullanıcılar özel bilgilerini de satarak para kazanma şansı yakalıyor. Kısaca herkes bu işten kazançlı çıkıyor.

ICO Bilgileri

Reklam sektöründeki sıkıntıları Yapay Zeka ve Blockchain teknolojisiyle bitirmek isteyen NOIZ Chain ICO’su 15 Haziran’da başlayacak. Pre-ICO olarak en az 50 bin dolar kabul eden NOIZ Chain, toplamda 300 milyon dolar gibi iddialı bir hedefle yola çıkıyor. Toplamda 30 milyon adet token çıkaracak olan projenin yüzde 60’ı satışa konulurken, yüzde 20’si proje ekibine, yüzde 8’i Advisors’lara  ve Yüzde 10’u ise hayır kuruluşlarına gidecek. Proje’de yüzde 2’lik bir kısım ise bounty’lere ayrılmış durumda.

Airdrop için burdan (https://bitcointalk.org/index.php?topic=3645074.0) katılım sağlayabilirsiniz. Son olarak bu yazının herhangi bir yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı yazıldığını belirtmek isterim. Herkese Bol Kazançlar.

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.