RedCab: Taşımacılığa Merkeziyetsiz Çözüm

508 Görüntüleme

10,775 total views, 16 views today

Teknoloji geliştikçe, hayatta bir o oranda ucuzlamaya başladı. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi, yapılan çalışmaların genelde insan ve aracı faktörünü ortadan kaldırmak amaçlı olması. Ancak bu da bir yere kadar gidiyordu.

Günümüzde taşımacılık sektörünün en büyük oyuncuları bir kaçtane. Onlard cep telefonu uygulamaları aracılığıyla müşterilerine ulaşıyor. Kazanılan paranın bir kısmı merkezi şirkete, bir kısmı ise araç şöförüne gidiyor. Ancak bu günlerde otaya çıkan RedCab projesi, merkezi şirketi ortadan kaldırmayı amaçlıyor ve bunda da başarılı olacak gibi görünüyor.

**RedCab Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda RedCab; eşler arasında ulaşım sağlaması için ortaya çıkan bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Yani kişiden kişiye taksi hizmeti olarak da betimleyebiliriz. RedCab’ın çalışma prosedürüne  baktığımızda oldukç kolay olduğunu görüyoruz. Bunun için öncelikli olarak cep telefonu uygulamasını indiriyorsunuz. Daha sonra karşınıza kayı kısmı çıkıyor. Burada cep telefonu numaranızı onaylamanız gerekiyor.

Cep telefonunuzu onayladıktan sonra karşınıza çıkan menüden hızlı bir şekilde konumunuza göre araç seçip istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Tabi bu sistem hem merkezi aracıları ortadan kaldırırken, şöförlere yüzde 20 daha fazla kazanç, müşterilere ise yüzde 30 daha az ödeme imkanı sunuyor.

RedCab LCC’nin ana para kazanma ayağı, Oteller, alışveriş merkezleri, restoranlar, kafeler, kulüpler vb. yerlerdeki müşteriler olarak göze çarpıyor. Uygulamada her bir sürücünün geçmiş verilerini analiz ederek, kendisine en kazançlı sürüş yolunu sunuyor.

RedCab projesine baktığımızda karşımızda 2016 yılında kurulan ve 2017’de faaliyete geçen bir şirket görüyoruz. Şirketin beta uygulamasını Google Play ve iOs üzerinden indirip kullanmak mümkün. RedCcb LLC’nin getirdiği en büyük yenilik, herkese serbest olarak takscilik yapma imkanı vermesi ve bunun için herhangi bir aracı şirkete ihtiyaç duymaması.

Proje blockchain teknolojisini kullandığı için yapılan tüm işlemler şeffaf ve güvenli bir şekilde gerçekleşiyor. Yatırım için bakıldığında, 2030 yılına kadar 230 milyar dolara ulaşabilecek büyüklükteki bir pazara hitap ettiklerini görüyoruz. Kişiden kişiye hizmet veren bir sistemi olması ve aracıları ortadan kaldırması sistemi oldukça avantajlı kılıyor.

**RedCab ICO’su Hakkında**

RedCab projesinin tokeni olarak ERC-20 tabanlı REDC tokeni belirlenmiş.Projenin hard cap’ı ise 24,529 ETH olarak belirlenmiş. Ico sürecinde 1 ETH = 2,333 REDC olarak tanımlanmış ve şu ana kadar 13 bin ETH’den fazla para toplanmış durumda.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3835338.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://redcab.io/

Telegram: https://t.me/RedCab_ICO

Twitter: https://twitter.com/redcab_llc

Facebook: https://facebook.com/redcabeg

Medium: https://medium.com/redcab

Reddit: https://www.reddit.com/u/Redcab_io

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/redcab

Whitepaper: https://redcab.io/downloads/Whitepaper_EN_v1.0.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!