Quadrant : Verilerin gücü adına

596 Görüntüleme

290 total views, 1 views today

Günümüz algoritmalarına güç vermek için fazla miktarda veriye ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak mevcut veri ekonomisi problemlerle dolu olduğundan kendi verilerini toplayan ve saklayan kaynaklar ile olmayanlar arasında boşluk oluşturmuştur. Ayrıca tedarikçiler uygun şekilde teşvik edilmemektedir; veri üreticiler ve satıcılar için adil gelir dağılımı bulunmamaktadır. Dolayısıyla sağlıklı ve şeffaf bir veri ekonomisi olmadan, otantik veriler için artan talep karşılanmayacaktır.

Quadrant bu problemleri, farklı veri kaynaklarını eşlemek için bir plan oluşturarak çözmeyi amaçlamaktadır. Veri damgalama, farklı veri kaynakları için akıllı veri sözleşmeleri oluşturulması ve adil ücretlendirme ve teşvik paylaşımı yoluyla veri doğruluğu ve provenansın kanıtlanmasını destekleyecektir. Veri Tüketicileri, satın aldıkları verilerin doğruluğuna güvenebilirler; Veri Üreticileri verileri her kullandıklarında adil şekilde tazmin edilirler; Veri Satıcıları, yenilikçi Takımyıldızlar oluşturma konusunda teşvik edicidirler. Bu yeni şeffaf ekosistem, şirketlerin ihtiyaç duydukları gerçek verileri almasını sağlamaktadır.

Quadratta etki için büyük bir potansiyelin olduğu yerde, farklı takımyıldızlar arasındaki bağlantıları bulmak için Elonsu sağlamakta ve Veri Tüketicileri tarafından gerçek dünya sorunlarını çözmek için kullanılabilecek “mega takımyıldızları” yaratmaktadır. Bu durum Quadrant’ın kendisini rakiplerinden ayırmaktadır.

Quadrant merkezi ve merkezi olmayan servislerle çalışmak üzere tasarlanmıştır. Quadrant, daha fazla işlem yapabilmesi, daha düşük bir gaz fiyatıyla çalışabilmesi, daha hızlı işlem yapabilmesi ve kötü amaçlı düğümlerin ağa veri girmesini kısıtlayabilmesi için bir “Yetki Belgesi” uzlaşma mekanizması üzerinde çalışacaktır. Güvenlik amacıyla bir çapa olarak harici bir “İş Zinciri Kanıtı” kullanılacaktır.

Quadrant, oluşturduğu ağı için iki farklı para birimi kullanacaktır: Bunlar; eQuad ve QUAD’tır.

  • QUAD, bir yardımcı belirteci, yalnızca ağda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Verileri damgalamak, basit ve karmaşık erişim yapılarını, basit ve karmaşık abonelik ödemelerini desteklemek ve Elons tarafından istiflenmek için kullanılacaktır.
  • eQuad, Token Generation Event (TGE) sırasında satılacak bir ERC-20 uyumlu belirteçtir. Quadrant mainnet başlatıldığında bir gateway üzerinden QUAD’a dönüştürülebilmektedir.

Web sitesi: https://www.quadrantprotocol.com/
Telegram Adresi: https://t.me/quadrantprotocol
Whitepaper: https://www.quadrantprotocol.com/whitepaper.pdf 
Twitter: https://twitter.com/explorequadrant

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.