Qompass ICO Finans hayatınızı Değiştirmek İçin Geliyor

273 Görüntüleme

359 total views, 1 views today

Bankaların günümüzde en çok kar ettiği işlemlerin başında para transferleri, havale ve EFT’ler geliyor. Tabi bu transferlerden elde ettikleri karlarda bizim cebimizden çıkıyor. Birine para göndermek hem zaman hemde maddi bakımdan büyük külfet. Üstüne konu yurtdışıysa, o zaman gönderdiğiniz miktar boyutunda fahiş ücret sizi bekler, ayrıca Swift işlemiyle uğraşmak ta çabası.

Blockchain’in icadından beri bu işlemler oldukça kolaylaştı. Bitcoin ve Ethereum zinciri üzerinden gerçekleştirilen bu işlemler hem hızlı hemde ucuza mal oluyor. Bu yazımızda işleyeceğimiz QompassICO’su’da bu alanda ortaya çıkan önemli projelerden bir tanesi.

**Qompass Ne İşe Yarıyor?**

2017 yılında kurulan Hong Kong’da kurulan Qompass, QPS token, Qompass hibrid Kart ve Qompass Mobile uygulamasıyla finans sektörünün avantajlarını önünüze getiriyor. Qompass hibrid kart ve donanım cüzdanı ile birlikte, cep telefonunuzdan  istediğiniz zaman kartınızı yükleme imkanı buluyorsunuz.

Yani kısaca anlatmak gerekirse, Qompass Mobi uygulamasını telefonunuza kurduğunuz zaman, içinde oluşturacağınız hesapla, Qompass ekosisteminin sunduğu tüm hizmetlere ulaşabileceksiniz. Tabi bunun için öncelikle hesabınızın onaylanması ve ek bir hesap açmanız gerekiyor.

Tüm ayarları bitirdikten sonra, Qompass Mobil uygulaması, size istediğiniz zaman dildiğiniz kişiye paranızı fiat ya da kripto para olarak göndermenizi sağlıyor. Bunların içinde QPS token göndermek ise ücretsiz kılınmış, ancak diğer kripto paralardan göndermek istediğiniz zaman küçük bir miktar ücret kesiyor. Yani uçtan uca iletişim olarak adlandırdığımız P2P sistemiyle arada aracı olmadan istediğiniz parayı gönderme imkanı buluyorsunuz.

Diğer yandan Qompass Hibrit kart ise, hem donanım  cüzdanı olarak anlık olarak blockchain’e ulaşmanıza imkan veriyor. Ayrıca, üzerinde NFC sistemi olduğu için ATM’lerde yada POS cihazlarında kripto paralarınızı kullanabiliyorsunuz.

Aslına bakarsak Qompass’ın girdiği sektör dünyanın en büyük, en çok yolsuzluğun yaşandığı ve ayrıca en fazla kazanan sektörlerden bir tanesi. Böyle bir sektöre adım atmak hem zahmetli hemde karlı bir sektör. Zaten Qompass’ın whitepaper’ında uzun vadeli olarak adlandırdıkları hedefleri manidar: Qompass’ın uzun vadeli hedefi, “294 trilyon dolarlık küresel finans piyasalarını tamamen bloke etmek, piyasa üzerindeki güveni yeniden kurmak, manipülasyonu ve yolsuzluğu ortadan kaldırmak”

**Qompass’ın Avantajları**

Qompass’ın para transferi için en kolay ve ucuz yöntemlerden biri olabileceğine yukarda değinmiştik. Ancak kripto dünyası içinde de diğer projelerden ayrılan bazı özellikleri de bulunuyor. Bunların başında, Bitcoin ve Ethereum’dan daha hızlı olması öne çıkıyor. Yani Qompass saniyede 30 bin işlem gibi büyük bir hıza sahip. Ayrıca hızın yanında transfer ücretlerinin oldukça düşük olacağı vurgulanıyor. Bunun yanında yapay zekayla desteklenmiş bir blockchain ağında işlem yapıyor. Cep telefonu uygulaması olduğu için istediğiniz an  istediğiniz işlemi yapabiliyorsunuz. Bu da milyarlarca eve girebilecek bir teknoloji olarak göze çarpıyor.

Ayrıca, blockchain teknolojisinin getirdiği ve ilerde soruna dönüşebileceği tahmin edilen bloat oranı “0” (İnternetten blockchain bloat olarak aratabilirsiniz). Bunun dışında dışardan varlıklarınıza göz dikenleri engelleyen ve sizin anonim kalmanızı sağlayan bir sisteme sahip olduğunu iddia ediyorlar. Ayrıca, projenin merkeziyetsiz olduğunu not edelim.

Son olarak Qompass trader’dan da biraz bahsedebiliriz. Qompass tarafından üretilen bu sistemle, finansal pazarlar içinde analiz işlemleri, grafik hazırlama gibi işlemler yapabilmenizi sağlıyor. Diğer yandan bunu yaparken size maksimum güvenlik ve gizlilik sağladıklarını belirtiyorlar.

**Qompass ICO Hakkında**

Son dönemin en başarılı ico’ları arasında sayabileceğimiz Qompass’ın Hardcap’ı 10 milyon dolar olarak belirlenmiş. Toplamda 33 milyon gibi az bir rakamda token’i bulunan QST’lerin yüzde 60’ı satışa sunulmuş durumda. Bunların yüzde 20’si geliştirme için, yüzde 10’u pazarlama için ayrılırken, 1 yıl boyunca kilitli kalacak olan yüzde 5’lik kısım ise Advisorslara ayrılmış. Yüzde 5’lik kısım ise legal harcamalar için bırakılmış. Diğer yandan halihazırda devam eden ico2da bugüne kadar tokenlerin yüzde 90’ından fazlası satılmış durumda.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3238666

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://qompass.io/

Twitter: https://twitter.com/QompassMarkets

Facebook: https://www.facebook.com/Qompass.io

Telegram: https://t.me/Qompass2

Whitepaper: https://qompass.io/#whitepaper

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.