Programlanabilir Ekonomi Platformunda Paranız Güvende Olsun: EdenChain

311 Görüntüleme

392 total views, 1 views today

Bu yüzyılın en büyük atılımlarından biri şüphesi blockchain teknolojisi. Geçmişte Büyük Şirketler ve Bankalar gibi parayı ellerinden tutanlar tarafından adeta düşman olarak algılanan  bu sistem, gün geçtikçe daha da popüler bir hale geliyor.

Özellikle Ethereum’un ortaya çıkmasıyla da bu sistemin faydaları daha da açık hale geldi Ancak günümüz teknolojisinin hızı karşısında eth bile geriye düşmeye başladı. Sırf bu yüzden kendi blockchain teknolojisini kurup, hızını artıran, transfer parasını düşüren Stellar, ICON ve ONT gibi projelerin değerinin artması işte sırf bu yüzden. Kripto ticareti yapan biri olarak, yukarda saydığım nedenlerden dolayı son dönemde en fazla kazandıran proje ONT olmuştu. İşte bu platformlara EdenChain yeni bir tanesini daha ekliyor.

**EdenChain Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır?**

EdenChain’e genel olarak baktığımızda, ilk olarak blockchain temelli  platfromlardaki 3 teme sorunu çözmeye odaklandığını görüyoruz. Bunlar’dan ilki hemen hemen her alanda karşılaştığımız güvenlik sorunu. İkincisi bir kripto parayı bir yere göndermek istediğiniz zaman karşımıza çıkan yüksek işletim ücretleri. Üçüncüsü ise, Bazen saatler, bazen de günler süren işlem sürelerinin hızı.

EdenChain ayrıca, geniş ölçekli uygulamalarda, Nesnelerin İnterneti dediğimiz ve önceki yazılarımızda ayrıntılı olarak bahsettiğimiz Iot, Oyun, Finans sektörlerinde ve hatta ICO Platformunda kullanılabilecek. Sırf bu özelliklerinden dolayı, Nasıl NEO’ya Çin’in ethereum’u diyorsak, EdenChain’e de Kore’nin uyuyan devi tanımlamasını  kullanabiliriz. Çünkü mevzu bahis platform, bir yandan kullanım alanı bir yandan da hedeflediği sektörler açısından büyük bir kapasiteye sahip.

Ancak projenin başarılı olması ya da rağbet görmesi için yüksek teknolojiye sahip ülkelerden başlaması lazım. Hepimizin bildiği gibi, Kore dünyanın en büyük teknoloji markalarına ev sahipliği yapıyor.  Zaten proje sahipleri de hem kendi vatanları olması hem de yüksek bütçeli şirketlerin ellerinin altında olmasından dolayı Kore’yi öncellikli hedef olarak seçmişler ve şimdiden birkaç projeyle ortak olmayı başarmışlar.

Bir firmanın kendi bünyesinde veya farklı firmaların birbiri arasında yaptığı e-ticareti ifade eden B2B alanında: Hyungji Corp., KHMA(Korea Housing Management Association) Org. Ve Embrain Corp gibi büyük şirketlerle çalışan YT Corp  şirketinin Cleandeal açık Pazar platformuyla anlaşmaları bulunuyor.

EdenChain ayrıca, HelloEden adıyla kurduğu ICO Platformuyla Kore Marketini kendine hedef olarak belirlemiş. Bunun için ülkenin önce gelen Teknoloji PR şirketlerinden M&K ile ortaklığa giden proje sahipleri, kendi ICO platformlarında pazarlama, yatırım ve Koin arzı gibi tüm meseleleri kendileri düzenlemeyi planlıyor. Ayrıca, aşağıdaki listeden ortaklık sağlanan  diğer şirketleri de görmek mümkün.

**EdenChain Nasıl Çalışıyor?**

Dünya’nın önde gelen platformlarından birine dönüşme hedefiyle ortaya çıkan proje, Intel tarafından geliştirilen ve pazarlanan türkçeye “ Geçen sürenin Kanıtı” olarak çevirebileceğimiz Proof of elapsed time (PoET) sistemini kullanıyor. Bu sistem  “İş Kanıtı” olarak çevrilen Proof of Work (PoW)’a benzese de, ondan farklı olarak rastgele seçilecek olan sonraki blok için ya da hash için daha az elektirik kullanıyor. (Bu kısmı tam anlamak için google’a Proof of Work (PoW) ne işe yarar? diye aratabilirsiniz)  Aşağıdaki grafikte anlatılıyor.

Tüm bunların dışında EdenChainde Dapps dediğimiz kullanıcıları ve tedarikçileri direkt olarak birbirine bağlayan  merkezsizleştirilmiş uygulamalar kurulabilecek. Ayrıca, ilk olarak $DASH tarafından ortaya atılan daha sonra çeşitli altcoinler (waves, strat..) tarafından kabul görüp kullanılmaya başlayan pasif gelir kaynakları dediğimiz Masternode’lar da Edenchain tarafından desteklenecek.

EdenChain ICO’su Hakkında

Toplamda 24 milyon dolar toplamayı hedefleyen EdenChain proje sahipleri, 1,000,000,000 EDN tokeni tanesi 0.006 sent’ten satışa çıkarıyor. Satılacak tokenlerin yüzde 40’ı ICO’ya ayrılırken, yüzde 15’i stratejik ortaklıklara, yüzde 5’lik kısım ise Bounty ve Pazarlamaya ayrılmış.  Diğer yandan Eden Chain’in proje’sinde yer alanların, özellikle yüksek teknoloji alanındaki büyük şirketlerde çalışanların olduğuna da dikkat çekmek gerek.

Airdropçular bu linkten kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3144036.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://edenchain.io

Twitter: https://twitter.com/edenchainio

Facebook: https://www.facebook.com/edenchainio

Telegram: https://t.me/edenchainio

Whitepaper: https://edenchain.io/wp-content/uploads/2018/04/EdenChain-Technical-Paper-v3-en.pdf

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.