Profilinizi Profesyonelce Yönetin: Spring Role

285 Görüntüleme

1,188 total views, 1 views today

Teknoloji geliştikçe günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Sosyal medya araçları ise olmazsa olmazlar arasında. Özellikle facebook, twitter ve linkedin gibi sosyal medya araçlarına girdiğiniz zaman, tanıdıklarınız eğer gerçek profillerini girmişse, iki dakikada karakter testi yapabilmeniz mümkün.

Yani ne yer, ne içer, neyden hoşlanır gibi tüm soruların cevaplarını insanların profillerinden öğrenmeniz mümkün. Tabi bir de benim gibi, bu araçlara güvenmeyen ve devamlı olarak anonim kalmak isteyenler bulunuyor. Bunun sebeplerinden biri, özel hayatın gizliliği, dolandırıcılardan korunma vb. gibi bir çok neden. Ancak yeni bir proje ile bunlar da değişeceğe benziyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz SpringRole projesi, bu alanda pek çok yenilikle ortaya çıkan ve bir anlamda Linkedin’i biradım öteye taşımayı amaçlayan bir blockchain projesi.

**SpringRole Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda SpringRole, insanların kendi orijinal profillerini oluşturarak bunları yayınlamasını ve karşılığıda, iş veren ve iş arayanların bir araya gelmesini amaçlayan bir blockchain projesi olarak karşımıza çıkıyor. Projenin olmazsa olmazlarından bir tanesi, profilinizde bulunan tüm özelliklerinizin gerçek olması. Bunun karşılığında ise, para kazanmanızı sağlayacaklarını iddia ediyorlar.

Bu özellik önemli çünkü yapılan araştırmalara göre, tüm iş başvurularının yaklaşık yüzde 53’ü yanlış bilgilerden oluşuyor ve 3’te 1!i ise sosyal ağlarda yapılan yönlendirmelerle gerçekleşiyor. Yani insanlar, çoğunlukla kendilerini olduklarından önemli ya da yetenekli  göstermek için bazı üçkağıtçılıklara kolaylıkla başvurabiliyorlar.

Çünkü her insanın iyi bir iş ve iyi bir maaş gibi hayali olması oldukça doğal.Ancak bunun karşısında işverenin de kaliteli ve çalışkan bir çalışanı olması gibi bir hedefi var. İşte SpringRole bu ikisini bir araya getirmek için oluşturulan bir platform.

Platformun çalışması oldukça basit.  Adayların öncelikle SpringRole platformunda bir hesap açıp, kendilerine CV oluşturmaları gerekiyor. Bu CV’ler blockchain zincirlerine kaydedilip, diğer üyeler tarafından görülebiliyor.

Adaylar tarafından oluşturulan bu profillerde, bireyin diploma, mesleki deneyim ve kanıtlanmış beceriler gibi akademik nitelikleri yer almak zorunda. Ayrıca, bu yapılan CV’lerdeki özellikler diğer kişiler  tarafından da onaylanabiliyor.

Platformu kullanan diğer kullanıcılar tarafından önerilen adaylar, yeni açılan iş başvurularına, mesleki nitelikleri ve özelliklerine göre anında başvurabiliyor. Yapılan tüm işlemler akıllı sözleşmelerle kayıt altına alındığı için, şeffafiyet konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

ZatenSpringRole ağında hesap oluşturan kişilerin verileri ve kullanıcı becerileri diğer kişiler ya da kurumlar tarafından doğrulandığında, insanların bunlardan para kazanılması sağlanıyor. Bu sayede kişilerin aldığı eğitim, önceki çalıştığı işler, ileri eğitim ve beceri durumları gibi veriler tamamen gerçek olacaktır.

Diğer yandan SpringRole Platformunda sertifika gelişimini sağlamak için pek çok yöntem bulunuyor. Bunlardan bazılarını sayarsak karşımıza şunlar çıkıyor:

Platform kullanıcılarından biri yeteneklerinizden birisini açıklarsa, bu yine platformu kullanan aynı beceri ve deneyime sahip başka bir ağ üyesi tarafından doğrulanabilecek.

Herhangi bir kuruluş, SpringRole’ün dağıtacağı tokenlerden  ödül kazanabilmek için, çalışanları hakkında bilgi yayınlayabilme hakkına sahip olacak. Bu sayede, bu organizasyonun çalışanlarının artık ayrı bir talepte bulunmaları kalmayacak.

Diğer yandan Eğitim kurumları ve bununla ilgili kurumlar,  bünyelerindeki öğrenciler hakkında bilgi verme şansına sahip olacak. Tabi bu bilgilerin her öğrencinin onaylamak zorunda olmasını ortadan kaldıracak ve zaman kazancı sağlayacak.

Son olarak bağımsız uzmanlar belirli katılımcıların becerilerini doğrulayabilecekler.

Sonuç olarak baktığımızda, karşımızda ünlü Linkedin platformunu bir adım ileri taşımayı planlayan bir platform olduğunu görüyoruz. Platform bünyesinde pekçok benzerlik taşısa da, bir yandan blockchain platformunda çalışması, diğer yandan ise kullanıcıların gerçek CV’lerini kullanması zorunluluğu getirmesi, SpringRole platformunun ilerde ismini sıkça duyurabilmesini sağlayabilir.

**SpringRole ICO’su Hakkında**

SpringRole platformu,kendine token ismi olarak Spring’i seçmiş durumda. ERC-20 tabanlı Spring tokenlerden toplamda 10 milyar adet bulunuyor. Bunlardan 2.550 milyar adeti satışa sunulmuş durumda. Bu tokenler, ayrıca SpringRole platformunda bazı özellikleri kullanmak için kullanılabilecek. 1 Temmuzda başlayan ico süreci 31 Temmuz tarihine kadar devam edecek. 1 milyon dolar olan Soft cap rakamına halihazırda ulaşılmış ve 1 milyon 827 bin dolar toplanmış bulunuyor. Hard cap ise 12 milyon dolar olarak tanımlanmış. Ayrıca ico sürecinde siteye üye olup ETH adresini girenlere, 100 adet Spring tokeni hediye ediliyor.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3602729

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://springrole.com/

Telegram: http://t.me/springrole

Twitter: https://twitter.com/springroleinc/

Facebook: https://www.facebook.com/springrole/

Whitepaper: https://docsend.com/view/k5nghff

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!