Piyasadaki En İyi Kripto Takip Uygulaması: Bitscreener

296 Görüntüleme

412 total views, 1 views today

Kripto piyasasına ilk girdiğim günlerdeki en büyük sıkıntılarımdan biri coinlerin anlık fiyatlarını farklı piyasalarda görebileceğim bir uygulamanın olmamasıydı.O dönemdeki en büyük yardımcım coinmarketcap’tı ama onun da verebildiği hizmet bir yere kadardı.

Daha sonra blockfolio çıkınca biraz rahatladım. Hem arayüzü hemde farklı borsaları aynı anda takip edebilme imkanı uygulamayı kullanmam için yeterliydi. Ancak piyasaya yeni coinler ve yeni borsalar çıkınca blockfolio’nun bunlara uyum gösterme sıkıntısı ortaya çıktı. Uygulamanın donması, grafikleri göstermemesi ve bazı kripto paraları ise eklememesi hala süren en büyük sıkıntılarından bazıları.

Nette bunun için araştıma yaparken yeni bir proje olan ve halihazırda kullanışlı bir uygulama olan Bitscreener ile tanıştım. Bu yazımızda hem programın özellikleri hemde halihazırda devam eden icosu hakkındaki görüşlerimi ifade edeceğim.

**Bitscreener Nedir, Ne iş Yarar?**

Bitscreener sizin de tahmin ettiğiniz gibi cep telefonları için hazırlanmış bir kripto para analiz ve takip programı. BitScreener, 2000’den fazla  kripto parayı ve 100,000’den fazla  paylaşım alanını birleştiren bir takip ve analiz platformu. Sitelerinde ise kendilerini “Yeni dijital para birimleri ile geleneksel borsalar için finansal içerik ve veri dağıtım sektörünü yeniden şekillendirmek üzere blockchain teknolojisini kullanıyor.” şeklinde tanımlamışlar. 2017 yılı başında ilk kez piyasaya giren uygulama, hali hazırda milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor ve en hızlı büyüyen ilk 5 kripto uygulaması arasında.

** Bitscreener’in Özellikleri Neler?**

Bitscreener’i diğer uygulamalar arasından farklı kılan bir çok özelliği bulunuyor. Zaten bunu sizde uygulamayı ilk açtığınızda hemen fark edebiliyorsunuz. Diğer uygulamalarda bulunmayan detaylı analiz, kripto paraların farklı borsalardaki fiyatlarına tek bir sayfadanulaşma gibi pekçok özellik bulunuyor.

İsterseniz bunları detaylıca anlatalım:

  • Bitscrreener kripto paraların 5500’den fazla ticari çiftlerini gösterebiliyor. Yani btc-eth, btc-ltc vs..
  • 100’den fazla borsadan verileri anında önünüze getirebiliyor.
  • Pekçok uygulamada bulunmayan gelişmiş grafik ve teknik analiz özellikleri bulunuyor. Yani blockfolio’daki gibi dandik bir grafik özelliği eklememişler
  • Yüzlerce filtre kriterine sahip tarama aracını içine yerleştirmişler
  • Mobil cihazlarda gerçek zamanlı fiyat ve hacim uyarılarını alabiliyorsunuz. Yani kripto alarmlarınızı kurabiliyorsunuz.
  • Kripto piyasası ile ilgili son haberlere anında ulaşabiliyorsunuz.

Yukarda saydıklarımıza baktığımızda hepsi bir kripto trader için vazgeçilmez özellikler olarak öne çıkıyor. Zaten hesabına önem veren biriyseniz uygulama içerisinden kar zarar oranlarınızı ayarlayıp devamlı takip edebiliyorsunuz. Zaten benim Bitscreener ‘in en çok hoşuma giden özelliklerinden bir tanesi, tek bir kripto paranın hangi borsalarda ne kadar olduğunu tek sayfada görebilmem oldu. Bu özellik benim için çok önemli çünkü, tıpkı benim gibi arbitaj yapmayı sevenlerin de çok hoşuna gideceğini düşünüyorum. Mesela Bitscreener  içinden Bitcoin fiyatına bastığınızda, uygulamanın en üstte bulunan “bitcoin” kelimesine basarak hangi borsada kaç para olduğuna hızlıca erişebiliyorsunuz.

Diğer yandan Bitscreener uygulaması içerisinde bulunan alarm özelliğini oldukça kapsamlı hazırlamışlar. Tokenler için sadece fiyat olarak değil, ticari hacmine, piyasa  değişikliklerine ve piyasa performansına göre farklı alarmlar kurabiliyorsunuz. Yani bu konuları başka yere gitmeden tek bir uygulama üzerinden rahatlıkla takip edip uyarılar alabiliyorsunuz.

Diğer bir özellik ise, Bitscreener’den hangi token hangi borsaya ne zaman girmiş diye bakabiliyorsunuz. Yani 3 günlük göster simgesine bastığınızda son 3 günde piyasaya giren coinleri anında önünüze getiriyor. Bunu haftalık olarak da görüntüleyebiliyorsunuz. Piyasa hareketlerini günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak takip edebiliyorsunuz.

Diğer yandan kullanıcıların piyasa ile ilgili görüşlerini ifade etmeleri ya da analiz paylaşmaları için bir tartışma bölümü de eklenmiş. Şahsen kripto dünyasına ilk girdiğimde, piyasa uzmanlarını bulabilmek ve onların görüşlerine bakmak için investing sitesinde taklıyordum. Ancak, piyasa uzmanlarından bir tanesinin anlattıklarından sonra ordan çıkmak zorunda kalmıştım. Çünkü o sitede bilinçli olarak insanlara kazandıran kişilere ya da bu yönde grafik paylaşanlara sürekli olarak engel çıkardıklarını ilk elden yaşayan biriyim. Bitscreener’de bu özelliğin aktif olarak kullanılmasının ardından, özellikle piyasaya yeni girenlerin dahası aktif olanlarında büyük faydalar sağlayabileceğini düşünüyorum.

Uygulama henüz türkçe olmasa da, ingilizce bilmeyenlerin bile kolayca anlayacağı bir tarzda ve gözü yormayan bir şekilde dizayn edilmiş. Yakında Türkçeye çevrildiğinde daha fazla insanın kullanmaya başlayacağına inanıyorum. Ayrıca piyasaya giren pekçok projeden farklı olarak çalışan bir uygulamaları olmasıyla avantajlı bir konumdalar.

Öte taraftan, Bitscreener piyasa hacmini anında görüntüleyip, son 24 saat içinde en çok kazandıran ve kaybettiren tokenleri de bulabiliyorsunuz. Ya da, diyelim son 1 gün içinde yüzde 20’den fazla kazandıran tokenleri göster diyorsunuz, anında önünüze getiriyor.Piyasa hacmi 1 milyar dolar üzerinde olan tokenleri tek bir tuş altında toplamışlar. Programın hem iOs hemde Android uygulamaları olduğu için telefonunuza yükleme konusunda bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Diğer yandan haber görüntüleme kısmı ise oldukça ayrıntılı olarak düzenlenmiş. Burada sadece tek bir kaynaktan gelen haberler değil, aynı zamanda Forbes, CNBC, Bloomberg ve MarketWatch gibi piyasanın nabzını anında önünüze getiren kaynaklardan da piyasayı takip edebiliyorsunuz.

Zaten uygulamayı açtığınızda, tüm özelliklerin anında ve kolaylıklar ulaşılabilir olduğunu gözlemleyebiliyorsunuz. Farklı uygulamalardaki gibi bir özelliği açmanız için saman içinde iğne aramanıza gerek kalmıyor.

** BITX Token ve ICO’su Hakkında**

Bitscreener yaptığı uygulamayı daha da geliştirmek için ICO düzenleme kararı almış ve bunun için kendi BITX tokenlerini sunmuş durumda. Bu tokenler uygulama içerisinden gelişmiş Bitscreener servislerine ulaşmak için kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Bitscreener uygulaması kullanıcılar platform içerisinde bulunan çeşitli özelliklerden token kazanabiliyor.

ICO’da sunulan toplam 450 milyon adet BITX token bulunuyor. Bunların 139,500,000 adedi satışa sunuluyor. 1 ETH’nin 7154 BITX olarak belirlendiği ico Haziran ayının 27’sine kadar devam edecek. Toplam tokenlerin yüzde 31’i satışa sunulurken yüzde 30’luk kısım ise gelecekteki operasyonlar için ayrılmış durumda. Yüzde 20’lik kısım gelecekteki maden işlemleri için, yüzde 15 takıma ve yüzde 4’lük kısım ise pazarlama ve advisor’lara ayrılmış. 5 ETH’den fazla yatırım yapanlara da ömür boyu premium özelliklerden yararlanma olanağı sağlanıyor.

Sonuç olarak baktığımızda Bitscreener’in gelecekte özellikle coinmarketcap’ın yerini alması beklenebilir. Çünkü hem hız  bakımından hemde öne çıkan özellikleri bakımından bu siteyi geçme potansiyeline sahip.

Bitscreener’in cep telefonu uygulaması ise umduğumdan daha hızlı ve kullanımı daha kolay çıktı. Hemen hemen her cep telefonunda kasmadan kullanılabilecek bir uygulama olarak bende olumlu  bir izlenim  bıraktı. Zaten platformu sadece basit bir uygulama olarak değil, kripto piyasasını içinde toplayan kapsamlı bir kütüphane olarak görmek mümkün. Çünkü her tokenin hem ne olduğu ve neye yaradığı hakkındaki bilgilere, hemde whitepaperlerine hızlıca ulaşabiliyorsunuz. Zaten ben, programı kullanır kullanmaz, eski uygulamaya çoktan veda ettim. Siz de deneyin bence pişman olmazsınız.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3353693.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: http://www.bitscreener.com/

Twitter: https://twitter.com/bitscreener

Telegram: https://t.me/bitscreener

Facebook: https://www.facebook.com/bitscreenercom

Whitepaper: http://bit.ly/bitscreener_whitepaper

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!