PAYERA ile Alışveriş Alışkanlığınız Değişecek

247 Görüntüleme

329 total views, 1 views today

Blockchan teknolojisi, şüphesiz günümüzde devrim olarak adlandırabileceğimiz bir alan. Bu yüzden, blockchain teknolojisinin getirdiği nimetlerin farkına    yüzlerce şirket, bu alana yatırım yapmaya başladı. Sağlıktan spora, askeriyeden enerji sektrüne kadar hemen hemen her alanda bu teknolojiyi görmek mümkün olmaya başladı.

Bu teknoloji aynı zamanda alışveriş kültürümüzü de yavaş yavaş değiştiriyor. İnternet üzerinden kripto paralarla alışveriş imkanı sunan yüzlerce şirket var artık. Global çaptaki şirketler bile şu an bu paralarla işlem yapmaya hazılanıyor. Ülkemizde ise bu alan yatırım seviyesi henüz istenen seviyede değil. Ayrıca biz Türkler’in yatırım yaptığı ya da bizzat geliştirilmesinde ön ayak olduğu proje sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor maalesef.

Bu yazımızda yer vereceğimiz Payera projesi ise, kurucusu olan Atakan Ali Yıldırım  ve ekibinin büyük bir kısmının Türk olduğu, ayrıca uluslararası arenada ses getireceğine inandığım bir proje.

**PAYERA Nedir, Ne işe Yarıyor?**

Payera, kripto para sahiplerinin internette özgürce alış veriş yapmasını ve bunu yaparkende herhangi bir şekilde güvenlik endişesi duymamasını amaçlayan bir blockchain projesi. Kendilerine Asya bölgesini hedef olarak seçen Payera’yı sadece bir kripto olarak görmek yanlış olur.

Çünkü alış veriş sektörünü başlı başına tek bir platformda toplamayı amaçlayan projede; Payera adında ödeme platformu, Shopera adlı alış veriş platformu ve işlem yaparken kullanabileceğiniz Cardera adlı banka kartı bulunuyor. İsterseniz bunların öncelikle ne işe yaradıklarına bakalım.

Öncelikle Payera mevcut ekosistemde, alışveriş yaparken güvenle kullanabileceğiniz bir cüzdan, borsa ve ödeme platformu olarak önce çıkıyor. Burada alışveriş yapılırken kullanıcı istediği kripto para ile ödeme yapabiliyor. Ayrıca ödeme yaparken kesinti olmasından da korkmanız gerekmiyor. Diğer yandan Payera size,h erhangi bir dış ortak mağazada coinlerinizi harcama imkanı da sunuyor. Cüzdan adresinizi paylaştığınızda ise, ücretsiz olarak para hesabınıza aktarılabiliyor.

Payera’nın öne çıkan başka bir özelliğine de değinmeden geçmek istemiyorum. Payera’da bulunan bir bağış bölümü var. Siz alışveriş yaotıktan sonra toplanan ücretlerin belli bir miktarı buraya aktarılıyor. Daha sonra biriken bu pararlar dünyanın en çok ihtiyaç duyulan bölgelerine dağıtılıyor. Örneğin Afrikadaki en büyük sorun olan su kuyusu biriken bu paralarla ödeniyor. Yani sistemi her kullandığınızda otomatik olarak bağışçı oluyorsunuz.

Shopera, kullanıcıların yeni veya ikinci el mallarını satabilmeleri için kurulmuş olan bir platform. Kısaca eBay’ın krpito para ile çalışan versiyonu olarak görebiliriz. Tabi burada fiyatlar eBaya göre ödeme ve hız gibi konularda daha avantajlı.

Proje sahipleri platformun kullanıcı odaklı olduğunu kaydetmiş. Zaten kullanımıda oldukça basit görünüyor. Öncelikle sisteme giriş yapıyorsunuz. Daha sonra ürünün fotoğrafını ekliyorsunuz. Satacağınız ürüne fiyat ve kısa açıklama yazdıktan sonra reklamınız anında platforma düşmüş oluyor.

Cardera ise, günlük kullanım için öne çıkan bir kripto ödeme kartı. Bu kartın avantajı, Payera cüzdanınızda bulunan kripto paralarla alışveriş yapma ve ATM’den fiat para olarak çekme imkanı veriyor.

**Payera ICO’su Hakkında**

Projenin token sembolü olarak PERA seçilmiş. Toplamda 2 milyar 1** milyon olarak belirlenen toplam token miktarının yüzde 70’i satış için ayrılmış. 1 adet PERA tokenin fiyatı pre ico için 0.0035, ico için ise 0.0050 olarak belirlenmiş. ICO’da referallere ise artı yüzde 25 veriliyor. Tokenlerin yüzde 8’i büyüme planları için ayrılırken, takıma ayrılan yüzde 12’lik kısım 12 aylığına bloklanmış durumda. Bounty’ler için ise yüzde 3’lük bir pay ayrılmış.

Proje sahiplerinden bahsetmek gerekirse, PAYERA’nın kurucu ortaklığı ve CEO’luğunu Atakan Ali Yıldırım üstlenmiş. Masrur Odinaev ise CTO ve diğer kurucu ortak. Ayrıca proje’de Proje Müdürü

Samet Dogan ve Finans ve Strateji Yöneticisi Fatih Yıldız gibi Türkler ön planda yer alıyor.

Sonuç olarak baktığımızda; karşımızda dünya çapında ses getirebilecek uluslararası bir proje duruyor. Çünkü, Payera’da geleceğin alışveriş konsepti için gerekli olan tüm ürünler ve altyapıların dikkatlice hazırlandığını görebiliriz. Proje’nin başarılı olması halinde önümüzdeki dönemde adını sıkça duyacağımıza inanıyorum.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3616035.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: http://payera.io/

Twitter: https://twitter.com/daoxorg

Facebook: https://www.facebook.com/payera.io/Telegram: https://t.me/payera

Whitepaper: http://payera.io/WHITEPAPER.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!