Para Transferi ve Yatırımlar Daha Kolay Nasıl Yapılabilir? Orbis Transfer

244 Görüntüleme

648 total views, 1 views today

Günümüzde hemen hemen herkesin yolu bir şekilde para transferi sürecinden geçmiş durumda. Birilerine para gönderirken aklımıza gelen ilk düşünce bankaların bu transferden ne kadar kesecekleri. Bu yüzden insanlar birilerine para yollarken, bankamatiklerden sanki “o kişi kendi hesabına para yatırıyormuş” gib bir cambazlıkla işlemlerini halletmek zorunda kalıyor.

Tabi insanların bu şekilde hareket etmesinin sebebi belli. Ancak bu durum, özellikle yurtdışına para gönderirken geçerli olmuyor. Söz gelimi yurtdışına 1000 dolar yatırdığınızda bunun 70 doları yani 300 tl den fazla banka tarafından kesiliyor. Bu yüzden insanlar yavaş yavaş blockchain üzerinden yani tokenler üzerinden para göndermenin avantajlarını keşfetmiş durumda. Bu yazımızda bahsedeceğimiz Orbis Transfer bu alanda ortaya çıkan bir blockchain projesi.

**Orbis Transfer Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Orbis Transferi tanımlamak için öncelikle Fintech’i anlamak gerekli. Son yılların en trend sözcüklerinden biri olan fintech finans ve teknoloji kelimelerinin birleşiminden oluşuyor ve dünyanın birçok yerinden büyük yatırımlar almaya devam eden bir sektör olarak varlığını sürdürüyor. Teknoloji ve finansın bir arada yürüdüğü fintech en çok İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygınlık gösteriyor. Londra’da giderek artan bir potansiyel gösteren fintech sektörü Londra halkının yüzde 40’ının da iş alanını tanımlıyor.

Orbis Transfer’de bu alanın tüm nimetlerini kullanan bir blockchan projesi. OrbisSloutions adını verdikleri sistemde bir yandan blockchain teknolojisi kullanılırken, diğer yandan ise işlem ücreti olmadan para yatırma, harcama ve çekme gibi imkanlar sağlıyor. Ayrıca kendi geliştirdikleri NFS mobil Uygulaması ile birlikte paranızla yatırım yapma ve kripto para satın alma imkanları buluyorsunuz. Bunun için geliştirdikleri mobil uygulamanın yanı sıra, Masaüstü yazılımı ve Orbis Card ile işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabi bunları gerçekleştirirken Virtual Reality dediğimiz artırılmış gerçeklik teknolojisini de sistemlerine eklemişler.

**Orbis Transfer Özellikleri**

Orbis Transfer platformunun getirdiği özelliklere baktığımızda karşımıza ilk olarak para transferleri çıkıyor. Orbis Transfer platformunda gerçekleşecek olan işlemler için bankalara göre daha ucuz ve daha hızlı bir süreç gerçekleşmekte.

Ayrıca platform içerisinde işlem ücretleri sabit olacağı için ilerleyen dönemlerde sürpriz fiyatlarla karşılaşmak zorunda kalınmıyor. Diğer yandan sistem içerisinde Blockchain 5.0 altyapısı kullanılacak. Platformda ayrıca Orbis coinler kullanılacağı için, kripto alanında da işlem yamak mümkün olacak.

Orbis Transfer proje sahiplerinin ortaya koyduğu diğer bir özellik ise; AM Makineler ve Artırılmış Gerçeklikle desteklenen destek sistemi. Bu hizmetle birlikte para transferi, çekme ve yatırma işlemleri oldukça kolaylaştırılıyor. İşlemlerle ilgili bir sorun çıktığında Artırılmış Gerçeklik ve Hologramdan oluşan destek özelliğiyle tüm sorunlara anında cevap verileceği belirtiliyor.

Diğer yandan platformda iki adet token bulunuyor. Bunlardan ilki Olan Orbis Token (ORBS)’in işlemlerde kullanılması planlanıyor.  Orbis tokenlerle yapılacak olan işlemlerden herhangi bir ücret kesilmiyor.  Diğer yandan çıkarılacak olan Orbis Security Token ise (ORBSi) kripto işlemleri için kullanılacak. Yani borsalarda alınıp satılabilecek.

Son olarak kullanıcılar Orbis coinler, Orbis card ve cep telefonu uygulamaları aracılığıyla fiat paraya dönüştürülebilecek.

 

**Orbis Transfer ICO’su Hakkında**

Orbis Token kendine isim olarak ORBS seçmiş durumda ve toplamda 80 milyon adet bulunuyor. 1 ORBS tokenin fiyatı  ise 0.5 Euro olarak belirlenmiş. Soft Cap olan 500 bin Euro halihazırda toplanmış durumda. Hard cap ise 25 milyon Euro. 29 Temmuz tarihine kadar devam edecek ico sürecinde ETH, BTC, Fiat para kabul ediliyor.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=4003970.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://orbistransfer.com/

Telegram: https://t.me/orbisgroup

Twitter: https://twitter.com/OrbisToken

Facebook: https://facebook.com/orbistoken

Whitepaper:  https://orbistransfer.com/downloads/Orbis-White-Paper-2.pdf

ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3844192.0

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!