Otel Rezervasyonları Blockchain’e taşınıyor: GOeureka

552 Görüntüleme

8,980 total views, 16 views today

İnsanların uzun bir  çalışma döneminin ardından aklına gelen ilk şeylerden bir tanesi tatil oluyor elbette. Güzel bir sahil kıyısı, manzara sahibi yerler veya tarihi mekanlar insanların ilgisini geçmişten bugüne hep çeker oldu. Tabi bu insanlara istediklerini sağlayacak ve rahat bir tatil fırsatı sunmayı amaçlayan seyahat acenteleri bulunuyor. Bu şirketlerin hemen hemen hepsi artık online olarak hizmet veriyor. Online seyahat pazarı 2016’da 590 milyar dolara ulaştı. 2020’de ise 800 milyar doları aşması bekleniyor.

Ancak teknoloji ve insanların ihtiyaçları değiştikçe şirketlerin de bu ihtiyaçlara cevap vermeleri ya da bunlara adapte olmaları zorlaşıyor. Bu yazımızda inceleyeceğimiz GOeureka projesi de bu alanda hizmet vermeyi planlayan ve bunu blockchain alanında gerçekleştirmeyi kendine hedefleyen bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

**GOeureka Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda GOeureka projesinin, blockchain teknolojisini kullanarak oteller ve müşteriler arasında bir aracı rolü oynamak için ortaya çıktığını söyleyebiliriz. GO, online bir ekosistem kurarak en iyi hizmet sağlayıcıları ve yolcuları bir araya getirmeyi planlıyor.Bunun için GO proje sağlayıcıları, kullanıcıların alacakları hizmetler için yüksek komisyon ödemelerinin önüne geçmeyi sağlıyor. Yani kullanıcılar yapacakları işlemler için ekstra bir ücret ödemiyor. Go proje sahipleri bunun içinde öncelikli olarak bir cep telefonu uygulaması ortaya çıkarmayı planlıyor.

Sistemin çalışması ise oldukça basit. Öncelikli olarak sisteme katılmak isteyen oteller,  kendilerine sağlanan bir API yardımıyla web sitelerini GO ekosistemine bağlıyorlar. BU sayede anlık olarak yapılacak olan rezervasyonlar sistemde görünmüş oluyor.Go ayrıca, otellerle işbirliği yaparak mülkyet yönetim yazılımını da sisteme entegre etmeyi planlıyor.

GOeureka proje sahipleri, sisteme müşteri çekmek için tüm şirketlerde olduğu gibi bir bağlılık programı oluşturmayı planlıyor. Bunun için sistemi kullanan seyahatseverlere GO token aracılığıyla ödül dağıtmayı düşünüyor. Bunun ismini de GO credits olarak belirlemişler. Kullanıcıların yaptıkları rezervasyonlar karşılığında aldıkları ödülleri, programa dahil olan otellerde rezervasyon yapmak için kullanabilecek. Sistemin şeffafiyetini sağlamak amacıyla doğal olarak tüm işlemler blockchain teknolojisi olan akıllı sözleşmelerde tutuluyor. Akıllı sözleşmeler aracılığıyla hesabınızda olan biten her şeyi anında görebilme şansınasahip oluyorsunuz.

Diğer yandan Goeureka ekosisteminde ödemelerin yapılması amacıyla Go token sahipleriiçin fiziksel bir kart olan GO Card’lar sunulacak. GO Card’lar aracılığıyla  kulanıcılar Go tokenlerini isterlerse fiat paraya çevirebilecek ya da ATM’lerden para olarak çekebilecekler.  Go Card’lar direk olarak kullanıcıların cüzdanlarına bağlı olduğu için, tokenlerinin dünyanın her yerinden çekebilme ya da para olarak harcayabilmelerine imkan sağlanacak. Ayrıca, Go Card’larda bulunan para veya tokenlerinizi istediğiniz zaman diğer dijital paralara çevirme imkanınız bulunacak.

Projenin yol haritasına baktığımızda bu yıl sonuna kadar ortaklık kurulan otellerle birlikte projenin test aşamasının başlaması bekleniyor. GOeureka app ve otellerle anlaşmaların da bu yıl sonuna kadar başlaması planlanıyor.Diğer yandan projenin kendi tokeni olan GOT’un da yıl sonuna kadar borsalarda listelenmesi bekleniyor. Projenini 2019’un 2’nci yarısına kadar tam olarak faaliyete geçmesi planlanıyor.

**GOeureka ICO’su Hakkında**

Ethereum ERC-20 altyapısını kullanan GOT tokenlerden toplamda 600 milyon adet bulunuyor. Ico sürecinde 2’nci ayını devam ettiren proje’de şu ana kadar 9 milyon dolardan fazla para toplanmış durumda. Proje sahipleri hard cap’ı 150 milyon dolar olarak belirlemiş. Tokenlerin yüzde 60’ı satışa ayrılırken, yüzde 10’u Go takım ve tavsiyecilerine ayrılmış durumda. Yüzde 30’luk kısım ise pazarlama ve diğer harcamalar için bırakılmış.

 

 

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=4978912.msg44898515#msg44898515

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://goeureka.io/

Twitter: https://twitter.com/goeurekatravel

Facebook: https://www.facebook.com/GoEurekaTravel/

Telegram: https://t.me/goeureka

Whitepaper: https://goeureka.io/#download

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!