Opu Labs: Cilt Bakım’ına Önem Verenler Profesyonellerle Buluşuyor

505 Görüntüleme

11,122 total views, 17 views today

İnsanların en önemli varlıkları arasında vücudu ve elbette cildi geliyor. İnsanlar ciltlerini güzel ve sağlıklı olarak görebilmek için milyarlarca dolar harcıyor. Bu sektörün en önemli müşterileri elbette kadınlar. Sektöre baktığımızda,dünya genelinde ciltabakımı endüstrisine yapılan harcamalar  100 milyar doları aşmış durumda. Türkiye’de ise bu cilt bakım ürünlerine harcanan para miktarı 3.5 milyar doları aşmış durumda.

İnsanlar bu ürünlere ulaşmak için öncelikle interneti kullanıyor gibi gözüküyor. Çünkü google da 360 milyon, facebook’ta ise 500 milyondan fazla bu konu üzerine arama bulunuyor. İnsanlar bu ürünlere  kişisel bağlantılar, çevrelerindekilerinin tavsiyesi veya sosyal medyadan ulaşmaya çalışıyor. Diğer taraftan, bu alanda çalışan 100 binden fazla dermotolojist bulunuyor.  Bu ürünler genelde eczanelerde ve özel kliniklerde satılıyor. Ancak ilaçta kâr marjlarının düşmesi etkisiyle eczacılık sektörü de bu alana yönelmiş durumda. Bu yazımızda bahsedeceğimiz OPU Labs projesi de, cilt bakımı alanında ortaya çıkan bir blockchain projesi.

**Opu Labs Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda Opu Labs, kullanıcılarına kaliteli dermatologlar ve kozmetik uzmanlarından cilt bakımı önerileri sunarak yardımcı olan bir “cep cilt bakım kliniği” olarak karşımıza çıkıyor. Opu Labs platformu, profesyonel cilt bakımı konsültasyonlarının maliyetini düşürmeyi amaçlıyor ve bu alanda yer alanlara aslında yeni bir gelir kapısı açıyor diyebiliriz.

Daha ayrıntılı açıklarsak, Opu Labs çeşitli cilt bakım ürünleri hakkında güvenilir geri bildirim sağlamayı ve aynı zamanda adım adım cilt bakımı tedavisi sürecinde kullanıcılara yardımcı olmak için çeşitli çözümler ve indirimler sunmayı amaçlamaktadır.

Opu Labs bunu gerçekleştirmek için bir cep telefonu uygulamasına sahip. Kullanıcılar uygulamaya girdikten sonra, ister  yüzlerini taratıyor, isterseler de bilgilerini elle girebiliyorlar. Tabi burada devreye Opu Labs’ın Artificial intelligence (AI) dediğimiz yapay zeka yazılımı devreye giriyor. AI,  uygulamada kullanıcıya verilecek olan tavsiyelerin kalitesini artırmak için kullanılıyor ve lgoritmalarını, kullanıcı tarafından sağlanan satın almalara ve diğer geri bildirimlere göre uyarlıyor.

Buraya kadar anlattıklarımıza baktığımızda, Opu Labs’ın hedefi; tüketicileri ve cilt bakım endüstrisini küresel bir ekosisteme bağlamak ve cilt bakım ürünleri ve tavsiyeleri tüm gelir parantezlerine uygun hale getirmek olarak görünüyor. Tabi, böyle bir projeye bu alanda hizmet  veren şirketlerin de ilgi göstereceğini söylemek yanlış olmaz.

Opu Labs, cilt bakımı hakkında tavsiyeler almak isteyen kullanıcıları ve bu alanda hizmet veren şirketleri platformda yer alamaları karşılığında ücretlendirerek gelir elde etmeyi planlıyor. Diğer taraftan, uygulamanın kullanımını teşvik etmek için, platforma yeni kullanıcı sağlayan, denemelere katılan ve AI motoruna farklı özellikler kazandıranların Opu Coins ile ödüllendirilmesi planlanıyor.

**Opu Labs ICO’su Hakkında**

Opu Labs’ın tokeni olan ERC-233 standardındaki OPU’lardan toplamda 12 milyar adet bulunduğunu görüyoruz. Bunların yüzde 50’si satışa ayrılmış durumda. Yüzde 25’lik kısım ise şirketin kurucularına ve ek ödemelere ayrılmış durumda. Yüzde 7’lik kısım ise ödemelere ayrılmış.  Zaten şu ana kadar 30 milyon adetten fazla bir kısmın satıldığını görüyoruz. ICO’nun soft cap’ı 3 milyon dolar, Hard cap’ı ise 37 milyon dolar olarak belirlenmiş durumda. ICO süreci 30 Eylül tarihine kadar devam edecek.

 

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=4549940

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://ico.opu.ai/

Telegram: https://t.me/opulabs

Twitter: https://twitter.com/opulabs

Facebook: https://facebook.com/opulabs

Whitepaper: http://ico.opu.ai/whitepaper

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

ETH: 0x26a74e056EB4E3607792DCd87070E468878d14E9

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!