Online.io: Reklamsız, Virüssüz ve İzlenmeyen Bir İnternet Mümkün Mü?

505 Görüntüleme

11,241 total views, 16 views today

 

Günümüz internet devri. Bu yüzden internet evde, arabada, işte.. kısacası her yerde hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Elektirik, telefon başta olmak üzere hemen hemen her şeyi internet üzerinden ödüyoruz. Birilerine paramızı internet üzerinden gönderiyor, hesabımızı internet üzerinden yönlendiriyoruz.

İnterenetle bu derinlikte içli dışlı olduğumuz bir devirde, elbette bu teknolojinin getirdiği tehlikelerle de karşı karşıya kalıyoruz. Öncelikle hackerlar, daha sonra ise web de gezinen binlerce virüs ve malware dediğimiz zararlı yazılımlar bulunuyor. Diğer taraftan da bitmek bilmeyen, bazen ardı ardına açılan reklamlar. Peki tüm bu reklam, virüs vs. olmadan rahatlıkla gezebileceğimiz internetin olması mümkün mü? Bu yazımızda yer vereceğimiz Online.io projesi bu amaçla ortaya çıkan bir blockchain projesi.

**Online.io Projesi Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda Online.io projesi karşımıza “Birlikte interneti değiştirelim” sloganıyla ortaya çıkıyor. Yatırımcıların karşısına reklamsız, virüssüz ve arkasında iz bırakmayan güvenli bir internet vadeden bir proje, şimdiye kadar muazzam bir büyüklükte para toplamayı başaran ender projelerden bir tanesi.

Daha derinden baktığımızda Online.io platformu, yayıncıların kendi oluşturdukları içeriklerden reklam almadan para kazanmaları gibi de büyük bir olayı vadettiklerini görüyoruz. Online.io çözümlerini kullanan internet kullanıcılarının da reklamsız bir internetin keyfini çıkaracağı ortaya konuyor. Web operatörleri de bu sistemde, kullanıcılar online olduğu sürece para kazanabilecek gibi görünüyor.

Bunun için Online.io platformu blockchain teknolojisini kullanarak ve tamamen şeffaf bir şekilde web site operatörlerinin ziyaretçi sayıları, sitede harcanılan zaman ve kullanıcıların site içerisindeki etkileşimleri gibi faktörlere dayanarak  belli miktarlarda reklam ücreti almaları sağlanacağı öne sürülüyor. Bu da doğal olarak içerisinde spam barındıran sitelerin ortadan kalkmasını sağlıyor.

Tabi bu sistemin en büyük avantajı, kullanıcılarn siteye girdiklerinde karşılarına aniden çıkan can sıkıcı reklamları ortadan kalkması anlamına geliyor. Geçtiğimiz yıl yapılan araştırmaya göre, internet kullanıcılarının yüzde 91’i, internet reklamlarının iki yıl önceye göre daha da can sıkıcı haline geldiğini belirtiyor.  belirtiyor. Yüzde 81’lik kısım ise, karşılarında açılır bir reklam gördüklerinde siteyi anında terk ettiklerini belirtmiş. Yani bu sistem işte bu kadar yararlı olacağa benziyor.

** Online.io Platformunun Özellikleri Neler?**

Online.io platformuna yakından baktığımızda, toplamda 5 farklı elementten oluşturulduğunu görüyoruz. İsterseniz bunlara yakından göz atalım:

 1.Tarayıcı Uzantıları: Online .io platformu, yukarda saydığımız özellikleri kullanıcılarına kazandırmak için, öncelikli olarak ve Chrome, Opera, Firefox, Safari gibi  internet tarayıcılarına gömülü olarak gelmeyi planlıyor. Online.io, kullandığı işletim sistemi ne olursa olsun her kullanıcıya ulaşmayı planlıyor.

  1. 2. Cüzdanlar: io platformunda Kripto para birimleriyle çevrimiçi alışveriş yapabilirsiniz: hızlı, güvenli ve anonimdir. Masaüstü sürümü, Linux, Windows ve MacOS ile uyumlu bir hesaplama uygulamasına sahipken, Online.io’nun mobil uygulamasına gömülü bir cüzdanı vardır.

    3. Mobil Uygulama. Uygulama dijital bir cüzdan, bir reklam engelleyicisi, hacker komutlarını ve kimlik avı sitelerini engelleyici olarak çalışıyor.

    4. Pazaryeri. Online.io sistemine bağlı onlarca site bulunmakta. Kullanıcıların kredi kartı hırsızlığına karşı spam’e karşı koruma ve güvenli alışverişi garanti ediyor.

    5. Tüccarlar. Platform, üçüncü taraf sitelerin ve içerik oluşturucularının Online.io’ya bağlanarak , kripto para birimlerinde ödemeleri kabul edebileceği ve platform aracılığıyla yeni müşteriler çekebileceği açık kaynak kodlu bir API içerir.

Tüm bunları bir araya getirdiğimizde, internet dünyasının önünde güzel bir proje olduğunu belirtmek isterim. Proje sahipleri vadettiklerini gerçekleştirirse, internet dünyasında devrim  niteliğinde bir platformla karşı karşıya kalabileceğimizi eklemek isterim. Dileyenler platformun demosuna https://demo.online.io/ adresinden ulaşıp, inceleyebilir.

**Online.io ICO’su Hakkında**

Online.io platformu kendine token olarak ERC-20 tabanlı OIO tokeni seçmiş durumda. Projenin soft cap’ı 5 milyon dolar, Hard cap’ı ise 50 milyon dolar olarak belirlenmiş. Hali hazırda yaklaşık 44 milyon dolar toplamış durumdalar. 1 OIO’nun fiyatı şu anda 0.004 dolar olarak belirlenmiş. Toplamda 2.5 milyar adet OIO token bulunuyor ve bunların yaklaşık 1.5 milyar adeti satılmış durumda. 10 Temmuzda başlayan ico süreci 31 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3479652.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://online.io/

Telegram: https://t.me/OnlineIO

Twitter: https://twitter.com/OnlineIO_

Facebook: https://www.facebook.com/Online.io/

Whitepaper: https://online.io/download/OIO-Whitepaper.pdf

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!