Ölü coinleri dirilten proje: CoinJanitor

622 Görüntüleme

356 total views, 1 views today

Kripto dünyasını takip eden ve bir şekilde içinde olan herkes, proje başlangıçlarında verdikleri sözleri yerine getirmeyen veya çeşitli nedenlerle başarısız olan pek çok projenin battığına şahit olmuştur.Şu an devam eden bir ico, işte bu batan  projelerin coinlerine hayat vermeyi planlıyor ve onları değerlendirmeyi amaçlıyor.

1 Mayıs’ta projeye start veren CoinJanitor, kripto para piyasasının ‘altını’ temizlemeyi ve orada hapsolmuş değerleri piyasaya kazandırmayı amaçlayan Blockchain alanındaki ilk proje. Şu ana kadar yaklaşık 1.5 milyon dolardan fazla fon toplamayı başaran projenin en önemli hedefi kripto para topluluğunu güçlendirmek.

CoinJanitor nasıl çalışıyor?

ERC-20 tabanlı bir coin olan CoinJanitor, elinde adeta çöp sayabileceğimiz coinleri tutan kişilere, Jan coin’le takas imkanı sunuyor. Böylece Jan coin herhangi bir exchange sitesinde listelendiğinde, ölü coin sahipleri bu coinlerden  para kazanmış olacak.

Proje öncelikli olarak 2 yıl veya daha uzun süre aktif olmayan düşük miktardaki coin’leri hedef olarak kendine seçmiş durumda. Proje sahipleri bu ölü coinlerin yapıcılarıyla iletişime geçerek  bir anlamda onlarla ortaklık kurmayı amaçlıyor.

Eğer ortaklık sağlanır ve  proje için üzerinde anlaşmaya varılırsa, CoinJanitor bunu devralacak ve planlarını coin sahiplerine iletecek.

Blockchain anlık veri görüntüleri toplandıktan sonra, coin sahipleri kendi ticareti yapılamayan coin’lerini JAN token’ları ile takas edecek.

Sonuç olarak zaten batmış bir coin “0” değere sahipken, CoinJanitor sayesinde bu kişiler  JAN token’larını tutarak ya da ticaretini yaparak bir miktar değerini geri kazanabilecekler ya da kâr elde edebilecekler.

Piyasadan temizlenen her ölü projenin CoinJanitor personeline yeni bir ‘hizmetçi’ ekleyeceği, sonuçta proje ekibinin yüzlerce ölü coin projesini temizleyebileceği ve tüm kripto para piyasasında gerçek anlamda dönüştürücü bir etki oluştuması bekleniyor. Zaten ekibin logo olarak elinde süpürge olan birini seçmesi de projenin altında yatan esas amacı özetliyor.

ICO detayları

1 Mayıs tarihinde hayata geçen CoinJanitor, şu ana kadar 1.673 milyon dolar toplamış durumda. Hedef olarak 7.5 milyon dolar belirlenen proje’de toplamda 10 milyon adet coin bulunuyor. Bu tokenlerin yüzde 50’si satışa sunulurken, yüzde 30’u ölü koinlerin satın alınması, yüzde 5’i proje ortakları için, yüzde 5’i ödül programına ve yüzde 10 ise kuruculara ve ekip üyelerine verilecek. Ekip üyelerinin 2019 yılına kadar JAN token’larını satması ise engellenmiş durumda.

Şahsen ben bu projeden oldukça etkilendiğimi belirtmek istiyorum. Zira son dönemde özellikle Binance sitesinde işlem yapanlar, Centra’nın insanları ne kadar zarara soktuğuna yakından şahit olmuştur. İnternette küçük bir araştırmayla onlarca Türk’ün centra tokenden ne kadar zarar ettiğini görebilirsiniz. Eğer bu proje tam anlamıyla hayata geçerse, o insanların bir nebze de olsa zararlarını kurtarabileceklerini düşünmek sevindirici. O yüzden, umarım ekip sundukları projenin hakkını verebilirler.

Son olarak bu yazının bilgilendirme amaçlı bir yazı olduğunu, herhangi bir şekilde yatırım amaçlı olmadığını hatırlatmak isterim. Herkese bol kazançlar.

Telegram: https://t.me/CoinJanitor

Whitepaper: https://www.coinjanitor.io/wp-content/uploads/2018/03/CoinJanitor-White-Paper-v4.5.pdf

Onepager: https://www.coinjanitor.io/wp-content/uploads/2018/02/CoinJanitor-Two-Pager-Landscape-Light-v3.pdf

Twitter: https://twitter.com/CoinJanitor

Facebook: https://m.facebook.com/CoinJanitor-201490483964845/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCXkaiV83H3gHy5DomxoZvGA

Bounty:  https://bitcointalk.org/index.php?topic=3094537.0

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.