Müzik endüstrisi Blockchain’e taşınıyor: TUNE Token

273 Görüntüleme

372 total views, 1 views today

Eski dönemlerde müzik dinlemek gerçek bir ayrıcalıktı. Bir müzik topluluğu, şarkıcı vs. dinlemek için insanlar belli mekanlara belli saatlerde gitmek zorundaydı. Ayrıca herkesin yararlanabileceği basit bir aktivasyon değildi.

Walkman’in icadından sonra müzik dinlemek adeta günlük hayatın bir parçası haline geldi. Walkmanlar bugünlerde neredeyse tarihi eser oldu, yerini akıllı telefonlar ve küçük aletler aldı. Müzik günümüzde evde, otobüste, tramvayda kısacası her yerde. Müziğin geldiği son nokta ise elbette blockchain teknolojisi. Bu teknolojiyi müzikle tanıştıran son proje ise birazdan bahsedeceğim Tune Token.

Tune token’in en önemli hedeflerinden biri elbette müzik prodüksiyonu alanında. Bu alanda merkeziyetsiz bir endüstrinin doğmasını hedefleyen proje, şarkı yazarlarının, bestecilerin, koreografların ve sanatçıların karşılaştıkları problemleri ortadan kaldırma niyetinde.

Blockchain teknolojisini kullanarak müzik üretiminin ve dağıtımını adım adım şeffaflaştırma hedefiyle ortaya çıkan proje, bu sayede müzik endüstrisindeki kartelleşme ve bürokrasiyi ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Tune token’i diğer benzer projelerden ayıran en önemli sebeplerden birisi, tıpkı ethereum gibi kendi blockchain temelli platformunu oluşturacak olması.Bunun içinde kendi cep telefonu uygulamalarını hazırlamışlar. RecordGram adını verdikleri Appstore ve Google Play’de bulabileceğiniz, blockchain’in tüm nimetlerini kullanıcılara sunacaklarını iddia ettikleri  uygulama.Bu uygulamayla, evinizde kendi kayıt studyonuzu kuruyorsunuz desek yalan olmaz.  Uygulama bu sayede, TechCrunch’ın her yıl düzenlediği Crunchies Awards (Crunchies Ödülleri) adlı girişimcilik ödülünü kazanmış.

Sonuç olarak baktığımızda karşımızda oldukça ilginç bir proje duruyor. Ellerinde tamamlanmış hazır bir ürün var. Günümüzde inanılmaz büyüklüğe ulaşmış olan müzik endüstrisinde bu ve benzeri uygulamalar sayesinde müzik içeriği oluşturmak, dağıtmak ve hayran kitleleriyle bir araya gelmek daha basit bir hale bürünüyor.En önemlisi, sanatçının veya yazarın karşılaşacağı pek çok zorluk bir anda 0 derecesine düşüyor.  Buda haliyle bu alandaki pekçok masrafı kısıyor.Bu yüzden fena bir proje değil diye düşünüyorum.

ICO hakkında bilgi

Şu an ERC*20 tabanlı olarak piyasaya çıkacak olan Tune token, toplamda 1 milyar adet olacak. Bu sayının yüzde 40’ı satışa sunulurken, yüzde 25’i topluluğa ödül olarak dağıtılacak. Yüzde 20’lik kısım takım için ayrılırken, yüzde 10’u stratejik ortaklıklara yüzde 5’lik kısım ise yatırımcı ve Advisors’lara gidecek.

Airdropçular, bounty0x.io üzerinden telegram ve facebook gibi pekçok alanda yapılan airdrop kampanyalarına katılabilir.

 

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Web sitesi: http://www.tunetoken.io/

Telegram Adresi: https://t.me/RecordgramICO

Facebook: https://www.facebook.com/TuneToken/

Twitter: https://twitter.com/tunetoken

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.