Mozo: İşletmelerin Yaya Trafiğini Artırmak Mümkün mü?

458 Görüntüleme

10,997 total views, 1 views today

 

Dünyamız küreselleşmeye devam ettikçe, her geçen gün hayatımıza giren yeniliklerin sayısı da artıyor. Bu duruma elbette sadece biz değil, bizleri hedefleyen şirketler de ayak uydurmaya çalışıyor. Firmasına, şirketine veya markasına dikkat çekmek isteyenlerin birbirinden farklı kampanyalarına hemen hemen her yerde rastlayabiliyoruz.

Şirketlerin müşteri çekmek için kullandıkları yöntemlerden bir tanesi de müşteri sadakat programları. Yani insanları şirkette tutmak veya şirkete çekmek için yapılan kampanyalar veya geri ödeme programları olarak da tanımlayabiliriz. Dünya çapında bu market halihazırda 300 milyar dolara ulaşmış durumda. Yaklaşık 91 milyon mağaza bu sistemi müşterilerine sunuyor. Ancak bu yazımızda bahsedeceğimiz Mozo projesi, gerçekten hoşunuza gideceğini düşündüğüm bir pazarlama yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

**Mozo Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda Mozo’yu; yaya trafiğini kontrol etmek için ortaya çıkmış bir blockchain projesi olarak tanımlayabiliriz. Aklınızdan bu nasıl olur diye geçtiğini biliyorum. Cevabı ise oldukça şaşırtıcı.

Aslında projenin mantığı oldukça basit. Mozo, mağazalara daha fazla insan çekmek için ortaya çıkan bir blockchain projesi. Yani her firma kendi müşterisini çekmek için ödül dağıtıyor, tabi bu dağıtılan tokenlerde Mozo token oluyor. Bunun için geliştirilen bir cep telefonu uygulaması aracılığıyla, müşteri bir mağazaya gittiği zaman, müşteri telefonu ve mağaza sahibinin telefonu veya IoT aracı anında etkileşime gidiyor. Bu sayede müşteri mağazaya girdiğini, mağazada müşteri kazandığını doğrulamış oluyor. Tüm bu işlemler akıllı sözleşmeler aracılığıyla gerçekleştirildiği için, anında ve şeffaf olarak ödül sistemi işlemiş oluyor.

Aslında, Mağazalara yaya trafiği çekmek için Mozo’nun getirdiği sistem gerçekten hem zahmetsiz hemde etkili görünüyor. Şirket tüm bu sistemi ayakta tutmak için mağazalara Platform, mağazaların tavanlarına yerleştirilecek olan Bluetooth Low Energy Beacons ve iStickers adlı küçük sensörler ile tüm bu işlemleri halletmeyi düşünüyor. Tabi bunun yanında, müşterinin kazandığı tokenleri biriktirebileceği ve Mozo tokenleri diğer coinler ile değiştirebileceği bir cep telefonu uygulaması bulunacak.

Mozo’nun internet sitesinde yer alan bilgilere göre, şimdiye kadar 38 bin mağazaya bu sistemi getirmişler ve 3 yıl içerisinde Japonya hariç, Asya-Pasifik bölgesindeki 800 AVM içerisindeki 300 bin mağazaya ulaşmayı planlıyorlar.

Diğer yandan Mozo sistemin bir başka özelliği, müşterilerin dükkanlara girdiklerinde, yeni bir şeyler paylaştıklarında da token kazanabilmeleri. Yani bir anlamda paylaştıkça kazanma, insanları yeri ürünlerle işletmeye çekmenin diğer bir anlamı. Tüm bunların yanında, Mozo’nun müşterilerin kazançlarını anında alabilmeleri için IPS sistemini kullandığını belirtmekte fayda var.

Mozo platformunun kullanım yerlerine baktığımızda, karşımıza ilk etapta küçük bireysel mağazalar, büyük perakendeciler, alışveriş merkezleri ve stadyumlar geliyor. Çünkü bu saydığımız yerler genelde tek bir büyük alanın içinde olduğu için, hem ulaşım hem de kullanım bakımından rahatlık sağlıyor.

Mozo proje sahiplerinin Çin’in önde gelen Mall operatörü Wanda Group ve Çin’in önde gelen giyim perakendecilerinden biri olan 361 ° ile ortaklık kurduğunu notlarımıza ekleyelim. Diğer yandan, Wanda China, Suntec Singapore ve DCG Kore ile yaptıkları stratejik ortaklıklar, Mozo’yu Hong Kong, Çin, Singapur ve Kore’deki perakende sektörlerinde ön plana çıkarttığını belirtelim.

**Mozo ICO’su Hakkında**

Mozo Token, Ethereum blockchain ağında çalışan bir ERC-20 tabanlı tokenidir. Mozo tokenlar mağaza ve mekan işletmecileri tarafından müşterileri ödüllendirmek i ve indirimlerden yararlanmak için kullanılabilecek. Toplamda 5 milyar adet Mozo token bulunuyor. Bunların 1 milyar 250 milyon adeti satışa sunulmuş durumda. 2.5 milyar adet ise Mozo Hazinesine devredilmiş durumda. 20 milyon dolar olan soft cap a ilk iki hafta içinde ulaşılmış durumda. Hard cap ise 42 milyar dolar olarak belirlenmiş. Ico süresi  23 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=4505246.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://www.mozocoin.io/

Telegram: https://t.me/mozotoken

Twitter: https://twitter.com/MozoToken

Facebook: https://www.facebook.com/Mozo-Token-2039854656295415/

Whitepaper: https://www.mozocoin.io/pdf/060418_whitePaper_mozo.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!