Magnus: Dünyanın İlk Yapay Zeka Ve Robotik Tokeni

769 Görüntüleme

11,248 total views, 16 views today

Günümüz teknoloji devri ve etrafımızda gördüğümüz hemen hemen her eşya ve hizmetlerde robotların ürünü. Bindiğimiz arabalar, elimize geçen robotlar, hatta önümüze gelen yumurtalar bile robotların eli değdikten sonra önümüze ulaşıyor. Makineleşme dediğimiz bu devir artık hayatı her alanda kolaylaştırmak amacıyla önümüze gelmiş bir nimet adeta.

Diğer yandan yapay zeka (AI) da yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. İnsanoğlu bu teknolojiyi askeriyeden sağlığa, endüstriden hizmet sektörüne kadar hemen hemen her alanda kullanmaya başlamış durumda. Artık cep telefonu operatörüyle sıkıntı yaşadığımızda, müşteri hizmetlerinde bizi ilk karşılayan yapay zeka oluyor. Sorun çözmede onun yetmediği durumda ancak gerçek bir insanla konuşur duruma gelmekteyiz. Tabi bu teknolojiyi geliştirmek için yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu yazımızda yer vereceğimiz Magnus projesi bu alanda karşımıza çıkan bir blockchain projesi.

**Magnus Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda Magnus proje sahipleri kendilerini “Dünyanın ilk robotik ve Yapay Zeka  otomasyon tokeni” olarak tanımlıyor. Yani, Magnus ticari işletmeler ve kuruluşlar için Robot ve Yapay Zeka otomasyonu oluşturmayı amaç edinen bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Projenin öne çıkan diğer bir özelliği ise, yapay Zeka ve Robotlar üzerine gerçekleştirilen blockchain tabanlı ICO’lar arasında hem Ethereum hem de NEO platformları üzerinde çalışacak olan ilk ico olarak öne çıkıyor.

Şirket, hem yapay zekanın hem de blockchain teknolojisinin, geleceğin dünyasını tamamen değiştirecek bir devrim yaratan teknolojiler olduğuna inanıyor. Bu yüzden yapay zeka ve insanın bir araya gelmesiyle büyük işler başarılabileceğini, kendilerinin de bunu gerçekleştirmek için yola çıktıklarını kaydediyorlar. Bu yüzden şirket, yapay zeka temelli blockchain projeleri üzerine yoğunlaşmış durumda.

Proje sahiplerinin oluşturduğu Magnus program konsepti, yapay olarak üretilmiş akıllı araçların, robotların, donanım ve denetleyicilerin bulunduğu merkeziyetsiz bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Proje sahipleri  günlük kişisel ve endüstriyel ihtiyaçların çözümlenmesi için gerekli olan yapıcı prosedürlerin  yerine getirilmesi üzerinde çalışıyor.

Magnus projesinin tokeni olan Magnus Collective tokenler, diğer normal tokenler gibi kullanılabiliyor ve bununla normal servisler için ödeme yapılabiliyor. Diğerlerinden en büyük farkı, token fiyatının sadece piyasada değil, aynı zamanda robotik yatırımlarla da desteklenmesidir.

**Magnus ICO’su Hakkında**

Magnus projesinin MGS ve MGSN olarak iki ayrı tokeni bulunuyor. Bunlardan Ethereum ERC-20 tabanlı MGS’lerden toplamda  118 200 000 adet bulunuyor ve 59 100 000 adeti ICO için ayrılmış durumda. Diğer token olan Neo NEP-5 tabanlı MGSN’lerden ise toplamda 1 000 000 000 adet var ve bunların 500 milyonu satışa ayrılmış. Projenin soft cap’ı olan 1000 ETH toplanmış durumda ve şu ana kadar 2181 ETH’lik satış yapılmış. Hard cap ise 30 bin ETH. ICO fiyatı olarak 1 NEO=679 MGSN;  1 ETH=620 MGS olarak belirlenmiş. Dünyanın önde gelen ico derecelendirme sitelerinden olan trackico, icorating gibi sitelerden yüksek puan aldığını belirtmek gerek.

Takım:

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=4453035

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://0xmagnus.io/

Telegram: https://t.me/MagnusCollective

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/magnus-collective?trk=ppro_cprof

Twitter: http://www.twitter.com/0xmagnus

Facebook: https://www.facebook.com/MagnusCollective

Reddit: https://www.reddit.com/r/themagnuscollective/

Whitepaper: https://www.dropbox.com/s/a4zuf7277ekpofu/MagnusCollectiveOptimised.pdf?dl=0

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!