Lüx Yaşamın Blockchain İle Buluştuğu Nokta: Helex

266 Görüntüleme

313 total views, 1 views today

 

İnsanoğlu mal takasını bitirip parayla ticaret ve emtia alımına başladığı zaman, aslında fakirlik ve zenginlik olgusunun hayatımıza giriş süreci de başlamış oldu. Önce demir madenler, ardında altın bu olgunun yönünü belirlemeye başladı. Yüzyıllar önce yaşamış olan Karun’da bir bakıma zenginliğin dilimizdeki simgesi oldu.

Nasrettin Hocanın “Ye kürküm ye” sözü tarihte hiçbir zaman değişmeyen bir olgunun, yani parası çok olana parası az olandan daha fazla değer gördüğü bir dünyada yaşadığımızın işareti. Bu olgudan elbette blockchain dünyası da etkilendi. Bu yazımızda anlatacağımız Helex projesi, parası az olanlara değil sadece zenginlere hitap eden bir proje.

**Helex Token Ne İşe Yarıyor?**

Aslında Helex token içinde yaşadığımız sanal dünyayı gerçek dünyaya taşıyan bir proje. Projenin ERC-20 tabanlı token’i HLX ile e-ticaret platformlarında ya da dışarda küçük miktarlı ürün ve hizmetler için kullanamazsınız. Yani token ile bir kahvecide oturup çay içip, parasını ödeyemezsiniz. HLX’i kullanmanız için örneğin lüx bir yat almak zorundasınız, Ya da Bahamalarda bir ada, parayla vatandaşlık veren bir ülke için kullanabilirsiniz.

Şimdilik Helex token ile Dubai ve Avrupa’da lamborgini ya da ferrari gibi lüz araçlar almak için, elit servis sağlayan şirketlerden hizmet almak için ya da lüx bir villa  almak için kullanabiliyorsunuz. Bu listeyi daha da uzatabiliriz.

**Helex Platformu Nasıl Çalışıyor?**

Sadece zenginlere hitap eden bu proje, aynı zamanda para bolluğu yaşayan bu insanları da kategoriye ayırmış. İnsanları derken elbette yatırımcıları. Onlara yaptığı yatırım karşılığında belli statüler ve bu statülere ait hizmetler sunuyor.3 çeşit  yatırımcı modeli bulunuyor.

İlki Kurucu yatırımcı; yani bunun için sisteme öncelikle 1 bitcoin ya da 25 ETH yatırmanız gerekiyor. Getireceğin her yatırımcının karının yüzde 51’ini alabiliyorsunuz. BU aşama elbette size altta sayacaklarımızdan daha fazla özellik sunuyor. Platformda açılan yeni hizmetlerden öncelikle yararlanmak, Helex üst yöneticilerine anında ulaşabilme vs. gibi. Tabi zenginseniz hizmet sizin için daha üst sıralarda yer alıyor.

İkinci aşamada ise Diamond yatırımcılar bulunuyor. Bunlarda getirdikleri müşterinin karının yüzde 41’ini alıyorlar. Bunun için sisteme 0.5 BTC yada 13 ETH yatırmanız gerekiyor. Bu statünün avantajları ise, Helex yöneticilerine ulaşabilmenin yanı sıra yeni açılacak olan servislerden indirim kazanma şansı oluyor. Ayrıca yeni açılacak servislere direk katılım şansı bulabiliyorsunuz.

Son statü ise Gold yatırımcı oluyor. Bu statüye sahip kişiler getirdikleri müşterinin yüzde 15’lik kar kısmını alabiliyor. Bunun için sisteme 0.1 btc ya da 3 eth yatırmaları şart. Bununla sadece Helex yöneticilerine ulaşma şansı elde edebiliyorsunuz.

Diğer yandan Helex’in yol haritasında yıl yıl hangi servisleri açacakları kısaca belirtilmiş. Örneğin özel ada satışlarına 2019’un ilk çeyreğinde başlamayı planlıyorlar. Bunun için özel bir cep telefonu uygulaması çıkarmayı planlıyorlar.

**Helex ICO’su Hakkında Bilgi**

Toplamda 21 milyon adet olacak olan tokenler, 0.35 sent’ten başlayıp 1 dolara kadar devam edecek.Proje’den 4 milyon dolar toplanması bekleniyor.

Son olarak İngiltere’nin başkenti Londra merkezli olan proje’ye öncelikle dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayalım. Çünkü bu tarz projeler genellikle insanları kandırma amaçlı ortaya çıkıyorlar. Bu yüzden sadece airdrop ve bounty’lerine katılmanızı öneririm.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3023903.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://helex.world/

Twitter: https://twitter.com/helexcorp

Facebook: https://facebook.com/helexcorp

Telegram: https://t.me/helextoken

Whitepaper: https://helex.world/Luxpaper.pdf

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.