Kripto tabanlı pazarlama otomasyonu : MobileBridge Momentum

660 Görüntüleme

640 total views, 2 views today

MobileBridge, şirketlerin müşterileriyle ilişkiler kurup yönetme şeklini yeniden tanımlayarak pazarlama ve müşteri sadakat dünyasında devrim yaratmaya hazırlanıyor.

Dünyanın ilk blockchain ve şifreleme tabanlı pazarlama otomasyon platformunu ve Momentum Token’i piyasaya sürülüyor. Müşterilerin dikkatlerini, işlerini, marka savunuculuğunu ve veri analizlerini paylaşarak müşterilerinin kişisel verileri üzerinde tam kontrol sağlarken, müşterilerin Momentum Jetonunu kullanmasına veya kendi kripto jetonlarını başlatmasına olanak tanımaktadır.

Bu atılım, şirketlerin ve müşterilerin birbirlerinden ne kadar değer aldıklarını ve algıladıklarını yeniden tanımlıyor. Pazarlama bütçelerinin geleneksel ve modası geçmiş dağıtımını, satın alma ve elde tutma bütçelerini en altta en önemli olanlara doğru değiştirerek dönüştürür.

Geçmişte, insanlar kazanmak için kripto-para birimi satın almalı ya da “madencilik” e yoğun yatırım yapmalıydı. MobileBridge Momentum platformu ile tüketiciler istedikleri şirketleri tanıtmak için zamanlarını, dikkatlerini ve iyi niyetlerini yatırım yaparak kripto paraları kazanabilirler. Kazanılan Momentum ve şirket markalı paralar bir şirket ödül programında kullanılabilir veya gerçek dünya parasına veya Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerine dönüştürülebilir.

MobileBridge Momentum platformu şirketlere şunları sağlar:

  • Kendi veya ortak markalı para (coin) tabanlı teşvik ve ödül programını başlatmaktadır
  • Doğru ve harekete geçirici veriler kullanarak her müşterinin ayrıntılı bir anlayışının oluşturmaktadır.
  • Müşteriler ve onların arkadaşları ile alakalı ve etkili 1: 1 konuşmaları kullanarak iletişim kurulmaktadır.
  • Müşterilere kripto paraları, indirimler veya diğer teşviklerle ödüllendirmektedir, örneğin:
  • Kullanıcı profilini tamamlayarak, tercihlerini, planlarını ya da alışkanlıklarını paylaşarak ya da hızlı bir anket ya da anket doldurarak kendileri hakkında bilgi edinme
  • Satın aldıkları ürünler veya kullandıkları ürünlerle ilgili yorumlar, videolar veya blog gönderileri yayınlama
  • Yeni ürünler hakkında bilgi edinmek, “beğenme” yi tıklamak, video izlemek veya oyun oynamak
  • Arkadaşlarla bilgi veya promosyonlar paylaşma, ör. Yeni koşu ayakkabınızı gözden geçirerek, çalışan arkadaşlarınızdan beşini paylaşarak, mağazaya yakın bir sonraki seferde promosyonlardan haberdar edineceksiniz.
  • Tüketicileri fiziksel mağazada mobilin yanı sıra çevrimiçi olarak kripto bazlı ödüller toplamalarını sağlayın

Blockchain temelini kullanarak, sistemde saklanan kullanıcı verileri, son kullanıcı tarafından tamamen şeffaf ve kontrol edilecek ve platformda güvenli bir ortam sağlayacaktır.

Sonuç olarak, müşteriler neye önem verdikleri ile bağlantılı olan ve sonunda sadakatleri, harcamaları, ilgileri ve savunmaları için gerçek değeri görecekleri ilgili bir pazarlama alacaktır. Artık gerçek marka elçileri olmak için zamana ve ilgiye yatırım yapmak için zaman ayırmaya değer.

Dünya çapında toplam pazarlama harcamaları 1 trilyon dolara yaklaşıyor. Bu muazzam harcamaların büyük bir kısmı verimlilik, atıf veya açık bir YG’den yoksundur. Momentum Platformu, etkin olmayan pazarlama stratejilerini, bir şirketin sahip olabileceği en güçlü kaynak olan dinamik pazarlama makinelerine dönüştürecektir.

Sadakat ödülleri pazarının değeri yakında yılda 500 milyar doları geçecek. Yalnız Kuzey Amerika’da, kullanılmayan “puanların” kümülatif değeri yaklaşık 100 milyar dolardır. Bu, değer vermediği ve asla yararlanamayacağı ‘puanları olan çok sayıda sinirli müşteriyi temsil eder. Bu israf potansiyeli, marka elçileri ve etkileyicileri haline gelen, gelir ve karı artırmaya yardımcı olan mutlu, aktif müşterilere dönüştürülebilir.

MobileBridge şimdiden canlı ve mobilist bir pazarlama otomasyon platformunu geliştirdi. Bunlar, Burger King, Volkswagen, Dansk Supermarked ve Pirelli gibi dünyanın en saygın markalarından bazıları tarafından büyük bir başarı ile kullanılıyor. Bununla birlikte, bu platformu jeton temelli teşvikler ve ödüller ve tüketici kontrollü profil yönetimi gibi önemli miktarda blockchain tabanlı özellik ve işlevlerle genişletmek, bunu ötesine taşıyacak.

Pazarın şimdiye kadar bu teknik incelemede açıklanan yeteneklerin çok ötesinde fırsatlarla gördüğü her şey.

SAP hybris, Salesforce, Intel, Accenture gibi dünya çapındaki şirketlerdeki yatırımcılar ve danışmanlardan oluşan dünya standartlarında bir ekip tarafından desteklenen, ciddi, yetenekli ve çalışkan bir ekip (https://mobilebridge.com/company) var. Amazon, Forrester ve Royal Dutch Shell ve mobil ve dijital uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından yönetiliyor. KPMG İsviçre yasal ve düzenleyici danışmanlarımız olarak hareket eder.

 

website : https://momentumtoken.io/

whitepaper : https://momentumtoken.io/files/MobileBridge_Momentum_Token_Sale_Whitepaper.pdf

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.