Kripto Paralarla Alışveriş Devri Başladı: Ubcoin Market

333 Görüntüleme

444 total views, 1 views today

Gelişen ve değişen dünyamız içinde blockchain teknolojisi artık hayatın hemen hemen her alanında yerini almaya başladı. Artık yeni bir blockchain projesinin daha ortaya çıkmadığı neredeyse tek bir gün kalmadı.Bu teknoloji gelişmeye devam ettikçe, insanların da bu teknolojinin birer nimeti olan kripto paralara olan ilgisi her geçen gün daha da artıyor.

Artık bankalar bile bu  teknolojiyi kabul etmiş durumda. Doğal olarak bu paralarla alışveriş yapılan e-ticaret ve online sitelerin sayısı artıyor. Tüm dünya’da neredeyse 2 milyardan fazla kişi e-ticaret sitelerinden alışveriş yapıyor. Bu yazımızda anlatacağımız ve dünyanın en ünlü markalarının da içlerine dahil ettiği projemizin adı Ubcoin Market.

**Ubcoin Market Nedir, Nasıl Kullanılır?**

Ubcoin’e genel anlamda baktığımız zaman, platform üzerinde kullanıcıların kripto paralarla gerçek ürünler alıp satmasını ve bu sayede para kazanabilmelerini sağlama amacıyla ortaya çıkan bir platform olarak tanımlayabiliriz. Ancak, Ubcoin’in sadece bir proje olarak kalmadığını aynı zamanda işleyen bir sisteme sahip olduklarını belirtmek gerek.

Zira halihazırda Android ve iOs markette bulunan Ubank uygulamları şu ana kadar 16 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Zaten Samsung ve Fly gibi büyük şirketlere ait cep telefonu kullanıyorsanız, bu telefonları aldığınıza aynı zamanda Ubank uygulamasınıda kullanmaya hazırsınız demektir. Çünkü Ubank uygulaması bu telefonların içine yüklü olarak satışa sunuluyor.

Ubcoin platforumu Ethereum altyapısı üzerine kurulu olarak akıllı sözleşmeler ile çalışıyor. Yani Ubcoin kullanmaya başladığınızda, karşınızda muhatap olarak herhangi bir kurum, banka veya aracı onayı olmaksızın  ürünlerinizi alıp satma imkanınız oluyor. Bu yönden aslında Ubcoin, bir çok projenin hayata geçiremediği teknolojinin elimizin altında olduğunu gösteriyor.

Aslında Ubcoin proje sahipleri kendi projeleri için “Kripto Para İle Ürün Takas” tabirini kullanıyor. Zaten kripto paralar birer takas aracı olduğu için bu tanıma uyuyor. Ubcoin bu takas imkanını oluşturmak için hibrid bir platform oluşturmuş durumda. Yani bir örnekle açıklaycak olursak, satmak istediğiniz bir bilgisayar olsun. Bu ürünü Ubcoin platformuna koyduğunuz zaman, alıcılar UBC token  ile ödeme yaparak bu ürünü sizden alabiliyorlar, bildiğimiz satış fonksiyonu yani. Daha sonra ise, isterseniz bu tokenleri Eth ya da Btc ile değiştirebiliyorsunuz.

Platform neden bu kadar önemli derseniz, öncelikle kimlik bilgilerinizi yayınlamadığınız için dolandırıcılık olaylarından korunmuş oluyorsunuz. Alışveriş sırasında fiat para kullanmadığınız için ise, bankalar veya diğer kurumlar sizden uzak kalmış oluyor. Yapılan tüm işlemler blockchain‘de korunduğu ve bununla ilgili veriler akıllı sözleşmelerde yer alan algoritmalara göre yürütüldüğü için,  bir anlamda Ubcoin’i, hız, güvenlik ve ucuzluğu bir arada toplayan bir platform olarak görebilirsiniz.

Diğer yandan proje sahipleri olan Ubcoin hukukçuları, kripto para kullanımı serbest olan ülkelerin yasalarını incelediklerini ve verdikleri hizmetlerin hukuka dair hiçbir aykırılık oluşturmadığını ifade ediyor. Zaten projeyi duyar duymaz cep telefonuma indirdim. Arayüzü güzel ve kullanışlı görünüyor. Uygulamanın çalışma sistemi ise, bildiğimiz Ebay ya da Amazon gibi. Onlardan farklı olarak fiyatlar UBC coin karşılığı olarak görülecek. Yani kamera 1500 UBC, Cep telefonu 750 UBC gibi.

 

**Ubcoin Market ICO’su Hakkında**

Öncelikle Ubank uygulamasını yükleyen 16 milyon kişiden 5 milyonunun aktif olduğunu hatırlatmak gerekiyor. 2013 yılından günümüze kadar Ubank sisteminde 20 milyondan fazla işlem gerçekleştirilmiş durumda. Ubcoin ICO’su; ICOBench.com ve ICOBazzar.com gibi icoları değerlendiren Namely, Foundico, CryptoSlate, FoinSchedule, Coinhills, CoinGecko gibi platformlardan oldukça yüksek puanlar almış.

Ubcoin Marketplace üzerinde kulanılacak  olan ERC20 uzantılı UBCoin tokeni UBC’den toplamda 4 milyar adet UBC bulunuyor. 2 Nisan 2018 tarihinde başlayan ico, 14 Temmuz 2018’e kadar devam edecek. Şu ana kadar 6800 ETH’den fazla fon toplamış durumdalar. Soft cap 2 bin ETH, hard cap ise 29 bin ETH olarak belirlenmiş. Tokenlerin yüzde 50’si satış için ayrılırken, yüzde 31’i rezerv, yüzde 12’si ekibe, yüzde  4’ü advisor’lara ve yüzde 3’ü ise topluluk ödüllerine ayrılmış durumda.

Sonuç olarak baktığımızda, karşımızda Samsung ve Fly gibi büyük şirketlerle iş yapan bir proje duruyor. Ellerinde ise uzun yıllardır piyasada bulunan bir uygulamaya sahipler. Ayrıca, piyasanın uzun zamandır ihtiyaç duyduğu ve kripto paralarla ürün alış satışını yapmaları olumlu. Zira, ilerde büyük bir şirket olabilirlerse, bu durum kripto piyasasına da yansıyabilir.Hedef kitlelerini, akıllı telefon kullanan kişiler olarak belirlemeleri ise olmazsa olmazlardan biri zaten.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3094107.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://ubcoin.io/

Twitter: https://twitter.com/ubcoin

Telegram: https://t.me/ubcoin

Facebook: https://web.facebook.com/ubcoinmarket

Whitepaper: http://doc.ubcoin.io/whitepaper.pdf?v1

ANN : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3109856.0

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!