Kripto Madencilik sektörüne yeni oyuncu: Whalesburg

242 Görüntüleme

284 total views, 2 views today

Açıkçası mesleğin iyisi veya kötüsü diye bir düşüncem hiç olmadı bundan sonra da olmayacak. Ama bana böyle bir soru sorsalar aklıma ilk gelen, ve dudaklarımın arasından ilk fırlayacak meslek sanırım “kömür madenciliği” olurdu. Neden diye sorarsanız, bendeki cevabı; yerin yüzlerce altında, ellerinde aletlerle kömür çıkaram o işçilerin, özellikle ramazanda gün boyu bir şey yemeden çalışmaları çocukluktan beri üzerimde büyük etki burakmıştı.Çünkü aylak aylak gezen ben bile açlık hissediyorsam, o insanların dirençlerinin ve sabırlarının benden kat kat üstün olduğunun bilincindeyimdir.

Ancak, dijital yüzyıl diyebileceğimiz bu dönemde madencilik’in aklımıza  getirdiği anlam da git gide farklılaşmaya başladı. Bitcoin ile başlayan bu yeni sektörde, blockchain madenciliği de önemli bir meslek haline geldi. Evinde bilgisayarı olan ve ekran kartı gibi araçları bulunan herkes bu mesleğin içine adım atabilecek durumda. Özellikle ethereum madenciliği ülkemizde de revaçta.

Ancak bir madenci için en önemli olaylardan biri, kazı yaparken aracı olacak şirketin seçimi. Şu ana kadar bir çok madencilik firması, insanların paralarına konarak ortadan kayboldu. Bu yüzden insanlar seçim yaparken ince eleyip sık dokumak zorunda.

Whalesburg firması da böyle bir amaçla ortaya çıkan madencilik platformlarından biri. Eğer elinizde kazı için gerekli araçlar varsa, Whalesburg kendi ürettiği yazılımlar kazı işini oldukça kolaylaştırıyor. En önemli özelliklerinden bir ise, size en karlı kazılacak coin’i önermesi. Bunu yaparken elbette, kazım güçlüğü,piyasa fiyatı gibi değerleri  göz önüne alıyor.  Whalesburg madencilik yazılımı bunun yanında, elbette her yazılımdaki gibi işlemci sıcaklığı, hız vs gibi diğer özellikleri bünyesinde taşıyor.

Madencilikten anlayanların da çok iyi bildiği gibi, son dönemin en popüler madencilik işletim sistemleri ethOS ve nvOC’dur. Bu iki işletim sistemi de linux altyapısını kullanmaktadır. Bu yüzden grafik arayüzleri çok fazla gelişmemiştir.  Whalesburg’u buna çözümü ise, kendi bulut sistemini ürettiği OS işletim sistemine entegre etmek olmuştur. Böylece, kontrol, gözetleme, yönetim ve rig’lerin tekrar başlatılması gibi süreçler geniş ekranlarda ve anında gözlenebiliyor.Bu durum 10’dan fazla rig’e sahip, ve bazen rig’lerinde uzak kalmak zorunda kalan her çiftlik sahibi için önemli bir ayrıntıdır.

Madenciler için diğer önemli bir konu, elbetteki overlock. Çoğu çiftlik sahibi bunun için Afterburner’ı tercih etse de, 10’dan fazla ünite çalıştıranları için bu program yeterli gelmemektedir. Whalesburg bunun içinde kendi yazılımını üretmiş. Yani bir anlamda başka programa ihtiyaç bırakmamışlar.

Whalesburg ICO hakkında

Whalesburg bir madencilik programının ihtiyaçduyacağı hemen hemen herşeyi karşılıyor. Bu yüzden ico rating şirketlerinin puanlamalarından yüksek not almışlar. Şu ana kadar zaten 3800 ETH’lik hardcap’larının yarısından fazla para toplamış durumdalar. ICO’da toplamda 100 milyon adet  olan WHT tokenlerin 66 milyonunu satmayı planlıyorlar. 20.5 milyonluk kısmı iş geliştirme için, 10 milyon adet kuruculara, 3.5 milyon’u ise bounty’e ayırmışlar.

Airdropçular burdaki forumdan (http://bit.ly/2IOU6jH), aşağıda vereceğim twitter ve telegram adreslerini takip ederek bedava koin kazanabilir. Siteye kayıt olmak da ayrıca mecburi tutulmuş.

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Web sitesi: https://whalesburg.com/

Telegram Adresi: https://t.me/whalesburg

Facebook: https://www.facebook.com/Whalesburg/

Twitter: https://twitter.com/whalesburg

Medium: https://medium.com/@whalesburg

Whitepaper: https://whalesburg.com/whalesburg-whitepaper.pdf

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.