Kripto Borsalarına Yeni Bir Oyuncu Geliyor: BEAXY

354 Görüntüleme

367 total views, 1 views today

 

Aslında piyasada yer alan bir tader için en önemli ticaret aracılarından biri elbette borsa. Geçmişe baktığımızda ilk borsaya poloniex ile girmiştim. O zamanın lider borsalarından bir tanesiydi. Bugün baktığımda ise hacim olarak tamı tamına 41’nci sıraya gelmiş. Önce inanamadım ama tekrar kontrol ettiğimde gerçek olduğunu gördüm.

Peki poloniex’i bu hale getiren ne oldu? Bitcoin mi düştü, piyasa mı çöktü? Tabiiki hayır, cevap oldukça basit, önce liderliğin verdiği şımarıklık, ardından sebepsiz yere insanların hesaplarını kapatmalar, destek ekibinin bir şeye yaramaması ve elbette piyasada iş yapan traderların ne isteğini anlamamaları. Bugün binance ve kucoin gibi borsalar  zirvelerde yer alıyorsa, sebebi kullanıcılarının isteklerini doğru anlamaları. Bu yazımızda da piyasaya yeni girmeye hazırlanan bir exchange projesi olan Beaxy’den bahsedeceğim.

**Beaxy Borsasının Özellikleri ve Sunduğu Avantajlar**

Beaxy gene olarak baktığımızda kripto paralar üzerinde trade yapabileceğiniz kapsamlı bir borsa. Piyasaya yeni girenlerin ve piysaya aşina olanların kolaylıkla kullanabilceği ve trade için gerekli tüm araçları içinde barındıran bir borsa.

Beaxy platformu kullanıcılar çekmek ve onları sistem içerisinde tutabilmek için öncelikle bir bağlılık programı getirmiş. Kendi platformlarında ellerinde PLS tutan kullanıcılara yüzde 25’e varan işlem ücreti kesintisi vadediyor. Ayrıca platformun kendi tokeni olan BXY ile değiştirebilme fırsatı sunuyor.

Diğer yandan pek çok borsa gibi ellerinde BXY tokeni bulunanlar, yaptıkları işlemlerden yüzde 50 daha az ücret ödeyecekler. Yani proje sahipleri bir yandan kullanıcıları platform içerisinde  tutarken, diğer yandan BXY’nin borsada daha fazla işlem görüp değerinin yükselmesini planlıyorlar.

Kullanıcıların Beaxy platformunu kullanırken yaşayacakları sorunları anında çözebilmek için 24 saat boyunca destek verecek bir sistemleri bulunuyor. Yani eskiden büyük diye tabir ettiğimiz borsaların bugünlerde diplerde gezmesinin en büyük sebeplerinden birini ortadan kaldırmayı düşünüyorlar. Bunun içinde canlı bir chat  sistemi bulunuyor. Ayrıca çoklu dil desteği sayesinde ingilizce bilmeseniz bile kendi dilinzde destek alma imkanı bulacaksınız.

Beaxy kullanıcıları platformda tutmak için yani bağlılık olgusunu güçlendirmek için referans sistemi getiriyor. Diğer borsalardan farklı olarak sizin referansınızla beaxy’e katılan kullanıcıların ödedikleri işlem ücretinin yüzde 10’luk kısmı ömür boyunca size devrediliyor. Yani belli bir süre için bu kampanya kısıtlanmamış durumda. Referans olarak sisteme katılan kullanıcılar ise, Platinum seviyesinde üyelik sisteminden 2 ay boyunca yararlanma imkanı kazanıyor. Bunun anlamı ise yapılan işlemler için yüzde 20 daha az ödeme imkanınız oluyor.

Beaxy platformundaki diğer bir yaralı özellik ise fiat para olarak borsaya para yatırabilme imkanı. Bu özellikle piyasa piyasa dolaşıp paranızı borsaya yatırma zahmetinden kullanıcıyı kurtarmış oluyor.

Beaxy güvenliğe de ayrı bir önem verenbir borsa olarak öne çıkıyor. Otomatik IP whitelist özelliği, CI-DSS ve  ENISA güvenlik standartlarına sahip oalcak olan borsada, hackerların tehdidine maruz kalmanız zorlaşıyor.

Diğer yandan bir borsa kullanıcısının trade yaparken en büyük yardımcısı olan cep telefonu uygulamaları da düşünülmüş durumda. Bunun için iOs ve Android uygulamaları bor sa açılır açılmaz kullanıcıların hizmetine girecek.

Borsanın demosunu https://demo.beaxy.com/TradingPair/BTC-BXY adresinden incelemeniz mümkün. Ben içine girip baktığımda bir borsanın vadettiği tüm özelliklerin oldukça rahat bir şekilde kullanılabildiğini gördüm. Ayrıca sitenin ara yüzü ve dizaynı da oldukça kullanışlı duruyor.

**Beaxy ICO’su Hakkında**

Beaxy borsası ERC20 tabanlı BXY tokeni kullanıyor. İco’da toplamda 100 milyon adet BXY tokeni bulunacak. 1 Haziranda başlayan ico’da sof cap 5 milyon dolar, Hard cap ise 30 milyon dolar olarak belirlenmiş durumda. Toplam tokenlerin yüzde 60’lık bir kısmı satışa sunuluyor.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3104313.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Borsa için kayıt: https://www.beaxy.com/Registration?code=N14ZX8JC3O

Twitter: https://twitter.com/BeaxyExchange

Telegram: https://t.me/Beaxy

Facebook: https://www.facebook.com/beaxyexchange/

Whitepaper: https://beaxy.com/docs/Beaxy%20Whitepaper.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!