Kargoculuk Sektörü Blockchain ile Büyüyor: Triwer

272 Görüntüleme

336 total views, 1 views today

 

Dünya gittikçe globalleşen bir yer haline gelirken, insanların alışveriş alışkanlıkları da aynı oranda değişmeye başladı. Artık insanlar kapı kapı dolaşıp, alacağı ürünün nerde ucuz olduğuna bakma derdinden kurtulup, ekranda iki tıkla istedikleri ürüne kolayca ulaşabiliyor. Yani Ankara ya da İstanbul’da oturan biri, arama motoru ya da belli e-ticaret siteleri üzerinden taa Çin’den evlerine kadar ürünleri getirtebiliyor. Tabi bu süreçte en önemli olaylardan biri teslimat. Özellikle Çin sitelerinden gelen ürünleri takip etmek büyük sıkıntı. Bu oluşan fırsatı iyi değerlendirip uluslararası firma haline gelmeyi başaran Amazon, Ebay ya da Aliexpress gibi şirketlerin sahipleri, artık milyarder sıfatıyla ülkelerini temsil ediyorlar. Bu başarıyı kazanmalarının altında yatan en büyük sebep, dağıtım sistemlerini sağlam kurmalarında yatıyor.

Diğer yandan e-ticaret ve dağıtım yani kargo pazarında ülkemizde de önemli firmalar yavaş yavaş boy göstermeye başladılar. Ülkemizde bu pazarın hacmi 17.5 milyar TL’ye ulaşmış durumda. Dünya çapında ise bu sektörün büyüklüğü 1,6 trilyon dolar seviyesini aşmış durumda. Sınırlar ötesi e-ticaret büyümesine devam ederek, 2020 yılında 1 trilyon dolar sınırına yaklaşacak. Bu büyümeden elbette dağıtım sektörü de payını alacak. Bizi ilgilendiren kıısım olan Blockchain dünyası da bu alanda yavaş yavaş boy göstermeye başlıyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz Triwer projesi de bu duruma ön ayak olanlar arasında.

**Triwer Nedir, Ne İş Yarıyor?**

Triwer’a genel olarak baktığımızda karşımızda bir noktadan diğerine hızlı bir şekilde ürün dağıtımı planlayan bir blockchain projesi karşımıza çıkyor. Kargo sektöründeki verimsizlikleri ortadan kaldırma amacıyla yola çıkan proje, bunu gerçekleştirmek için şeffafiyet, en hızlı teslimat ve en iyi ürün  takibi sözleriyle yatırımcıların karşısına çıkıyor. Bunun için  özellikle e-ticaret firmalarını gözüne kestiren Triwer projesi, işletmeler ve bireyler için en iyi hizmeti vadediyor.

Bu hizmeti en iyi şekilde sağlamak için oluşturulduğu belirtilen Triwer platformunda, müşteriler teslimat konusunu kendileri belirleybiliyor ve birden fazla şirketten ürün alabiliyorlar. Bunun için kendi merkeziyetsiz blockchain altyapısını kullanan Triwer, müşterilerinin ödemelerini ise kendi TRW tokeni ile sağlıyor.

** Triwer Platformunun Özellilkleri**

Triwer platformunun öne çıkan özelliklerinden ilki, kullanıcıları teslimatlarının ne şekilde yapılabileceği konusunda özgür kılması. Yani bir e-ticaret firmasından ürün aldığınız zaman, ne zaman, nerede ve saat kaçta elinizde olması gerektiğini belirleyebiliyorsunuz.

Triwer’in diğer bir özelliği ise, cep telefonu ve tabletiniz üzerinden ürününüzün paketlenme sürecinden yola çıkmasına, ne şekilde gönderildiği ve nerede olduğu gibi bilgileri anında takip edebiliyorsunuz. Bu bilgiler Ethereum blockchain zincirine kaydolduğu için, tüm bu süreç tam bir şeffaflık içinde yürütülmüş oluyor.

Diğer yandan proje, dünya üzerinde karbon emisyonunun azaltılmasını da kendisine amaç edinmiş. Bunun için, dağıtımda kullanacağı araçları en az karbon emisyonu sağlayanlardan seçmiş. Zaten 2016 yılında kurulan firmanın Norveç asıllı olması da bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi. Zira bu ülkede karbondioksit emisyonu azaltan projeler oldukça revaçta ve ülkenin de bu yönde bir politikası bulunuyor.

Platform ayrıca piyasanın tanınmış sürücülerini sisteminde kullanmayı vadediyor. Birde taşınan her ürünün sigortalı olacağını hatırlatalım.  Başlangıç olarak İskandinavya, İngiltere, İspanya ve Almanya arasında teslimatlara başlayacak olan projede, toplanan teslimat gelirlerinin toplamından yüzde 5 ila yüzde 15’i arasında kesim yapılacak.

Yol Haritasına baktığımızda, projenin kendi tokeni olan TRW ile Temmuz ayında borsaya girmesi planlanıyor. Ağustos ayında İskandinavya’nın tamamında faaliyete geçecek olan şirket, 2018 yılının son çeyreğinde Avrupa’ya açılmayı planlıyor.Sonuç olarak toparlarsak, genel anlamda özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Gönderen, sevkiyatlarını daha fazla kontrol etme imkanına sahip
  • Lojistik çeşitliliği sayesinde rekabetçi fiyatlamanın önünü açıyor.
  • Müşterinin, ürünün gönderiliş zaman ve yerini kişiselleştirme imkanı
  • Daha güvenli bir teslimatın önünü açması, ve uğranması muhtemel kayıpların önüne geçmesi
  • Gönderiler % 100 sigortalı
  • Platform 7/24 canlı sohbet ve telefonla müşteri desteğine sahip
  • İngilizce Pick/Pack denilen yani stoktan ürün alınması ve sevkiyat için paketlenmesi sürecine sahip olması ve kağıt işlemlerini ortadan kaldırması
  • Karbon salımını azaltan çevre dostu bir sisteme sahip olması… gibi özellikler sayabildiklerimiz.

**Triwer ICO’su Hakkında**

Halihazırda ico süreci devam eden triwer projesinde toplamda 1 milyar adet TRW token bulunuyor. ERC20 tabanlı bu tokenlerin 148,900,000 adeti özel satışa, 375,000,000 adeti ise ico satışına sunulacak. 1TRW’nin $0.08 dolar olacağı ico’da ön satışa sunulan tokenlerin tamamı satılmış durumda. Tokenlerin yüzde 17.8’i takım ve kuruculara dağıtılırken, yüzde 2’si özel satışlara, yüzde 8’i pazarlama ve bounty’lere, yüzde 14.88’i geliştirme, pazarlama ve yasallığa, yüzde 5’i ise teknik konulara ayrılmış.

Sonuç olarak karşmızda altyapısının büyük kısmını tamamlamış ve pazarlamaya aık bir şirket bulunmakta. Ayrıca projeye başlarken büyük sözler vermeyip, yavaştan büyüme stratejisini ortaya koyması inandırıcı duruyor. Zaten bunun da satışlara yansıdığını söyleyebiliriz. Herzaman dediğimiz gibi başarı ekibin çalışması ve zamana bağlı.

 

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3382205.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://triwer.io/

Twitter: https://twitter.com/TriwerTech

Telegram: https://t.me/triwer

Facebook: https://www.facebook.com/triwertech

Whitepaper: https://triwer.io/#whitepaper

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

ETH adress: 0x26a74e056EB4E3607792DCd87070E468878d14E9

Web: http://www.airdrope.com

 

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!