InGot Coin: Dijital Bankacılık Bir Adım Öteye Taşınıyor

603 Görüntüleme

10,483 total views, 1 views today

Blockchain teknolojisi geliştikçe, insanlara sunduğu avantajların sayısı da giderek artıyor. Artık bu teknolojiyi sağlıktan askeriyeye, sanayiden insani konulara kadar hemen hemen her alanda görmek mümkün hale geldi. Ayrıca kendini merkeziyetsiz ilan eden şirket ve projelerin sayısı da artık sayılamayacak kadar fazla olmuş durumda.

Bu teknolojiden etkilenen sektörlerden bir tanesi de elbette bankacılık ve finans sektörü. Bu sektör de yavaş yavaş kendini blockchain teknolojisine uydurmaya başladı. Son dönemlerde bu teknolojiyi kendi altyapısına ekleyen bankaların haberlerini sık sık duymak mümkün. Bu yazımızda bahsedeceğimiz INGOT Coin projesi de bu alanda ortaya çıkan farklı bir proje.

**INGOT Coin Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda INGOT projesini; akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz protokollerle blockchain üzerine kurulan ve çoklu borsa,aracılık ve ticari işlemler yapılabilen bir ekosistem olarak tanımlayabiliriz.

Tüm bunları IC ekosistemi olarak tanımlarken içerisinde ise, IC Cüzdanı, IC Borsası, Aracı olarak tanımladığımız IC Brokerage, IC Dijital Bankacılığı, IC Kripto Sertifikalandırıcısı ve IC ICO Accelerator’den oluşuyor. Yani baktığımızda içerisinde finans ve kripto sektörünü ilgilendiren hemen hemen tüm araçların bulunduğunu görüyoruz. İsterseniz bunları yavaş yavaş açıklamaya başlayalım.

İlk başta yer alan IC Wallet ya da Cüzdan; tüm kripto para sahipleri için bir gözetim görevi gördüğünü söyleyebiliriz. Cüzdan, stakeholders dediğimiz paydaşların yani ellerine pay bulunanlara güvenli bir ortam sağlamak için çoklu imza ve soğuk depolama sistemlerini sigortalıyor. Burada isteyenler cüzdanlarında INGOT Coin, farklı kripto paralar ve fiat para tutabiliyorlar.

IC Borsası ise iki farklı özelliği tek bir yerde toplayan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki ICO platformu, ikincisi ise içerisinde her şeyin bulunduğu bir borsa. Bu borsada, mevcut finansal enstrümanların ticaretini yapmak mümkün olacağı ifade ediliyor. Bunların arasında, son dönemde adını sıklıkla duyduğumuz ETF’ler, vadeli işlemler ve mali destek gibi konular gerçekleştirilebilecek.

IC Brokerage ise, mevcut sistemin dışında daha fazla ticaret seçenekleri arayışında olan yatırımcılara IC Brokerage portal aracılığıyla bir çok seçeneğin sunulduğu bir bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Bu kısma kadar bazılarımızın anlamakta zorlandığını hissedebiliyorum. Ancak, özellikle finans konularıyla ilgilenenlerin daha rahat anladığını düşünüyorum.

INGOT Ekosisteminde yer alan diğer bir özellik olan IC Digital Bank,7 gün 24 saat boyunca otomatik olarak IC Brokerage and IC Exchange içerisindeki özellikler için ödeme işlemleri sunan, ayrıca e-ödemeler, cari hesaplar ve tasarruf hesapları gibi hesapları yönetmeyi sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Yani kısacası tüm ödemelerinizi ve işlemlerinizi IC Digital Bank  aracılığıyla gerçekleştirebilme imkanı sağlanıyor.  Bunun dışında ise, tüm paydaşların fon yönetimide burası aracılığıyla gerçekleştirileceği kaydediliyor.

Ekosistemin diğer bir parçası olan IC Crypto Certifier, kripto pazarında endüstri lideri sertifikalar sunarak piyasa katılımcılarının güçlendirilmesi planlanıyor. Web seminerleri, seminerler ve uzman bloglar aracıllığıyla farkındalık ve bilgi birikiminde hızlı ve doğrudan bir etki oluşturulması amaçlanıyor.Bu özelliği, Kripto para girişimciliği alanında eğitim temelli bir yer olarak görebilmemiz mümkün.

Sistemin son özelliği olan IC ICO Accelerator ise, ICO’larını yayınlamak isteyenlerin blockchain projelerine yardımcı olan bir butik olarak tanımlayabiliriz. Bu Butik, danışmanlar, hukuk firmaları ve özel pazarlama şirketleri ile işbirliği yaparak ICO’ların oluşturulmasına yardım etmek için profesyonel hizmetler sunacağı belirtiliyor. Yani bir anlamda bir startup hizmeti vermeyi düşünüyorlar.

Sonuç olarak baktığımızda, karşımızda finans sisteminin pek çok özelliğini içerisinde toplamayı amaçlayan bir blockchain projesiyle karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Projenin arkasında ise 1993 yılından beri var olan INGOT Group bulunuyor. Grubun sitesine baktığımızda, grup ve şirketleri arasında SIGMA; Dreamtechs, EGYCOMEx gibi şirketlerin bulunduğunu görüyoruz. Ortaklığa gittikler projeler arasında ise, mfchain, swachhcoin, zichain ve pekçok benzer proje bulunuyor.

**INGOT Coin ICO’su Hakkında**

INGOT Coin projesinin tokeni olan Ethereum ERC-20 tabanlı ICC tokenden toplamda 120 milyon adet bulunuyor. ICO’nun soft cap’ı 30 milyon dolar, hard cap ise 90 milyon dolar olarak belirlenmiş. 1 ICC’nin fiyatı ise 1 dolar olarak tanımlanmış. 1 Temmuz tarihinde başlayan ico süreci 11 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

 

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3591451

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://www.ingotcoin.io/

Telegram: https://t.me/INGOTCoin

Twitter: https://twitter.com/ICOINGOT

Facebook: https://www.facebook.com/ICOINGOT

Whitepaper: https://www.ingotcoin.io/documents/en/white-paper.pdf

ANN Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3581009

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!