HTML5 Teknolojisi Blockchain ile birleşiyor: Egretia

389 Görüntüleme

448 total views, 1 views today

 

Son yüzyılın en büyük icatlarından biri elbetteki internet. İnternet bir anda ortaya çıkan bir icat olmadı, 1980 yılında CERN’de görevli olan Tim Berners-Lee, CERN araştırmacılarının bilgilerini ve dökümanlarını birbirleriyle paylaşabilmeleri için bir sistem olması gerektiğine inanıyordu. Bu yüzden prototip olarak ENQUIRE isimli sistemi önerdi. 1989 yılına gelindiğinde internet tabanlı sistemin ilk temellerini yine aynı isim ortaya koydu. 1990 yılında HTML, Hiper Metin İşaretleme Dili (Hypertext Markup Language) web sayfalarını oluşturmak için kullanılan metin işleme dilini kurdu. işaretleme dilini geliştirmesinden sonra World Wide Web(WWW) sistemini kurmuştur. Bu şekilde CERN’de bilgi paylaşımını kolaylaştırma amacı doğrultusunda ortaya çıkan HTML günümüzde hayatımızın vazgeçilmezi olan webin başlıca temelini oluşturmuştur.

HTML, bir programlama dili olarak tanımlanamaz. Çünkü, HTML kodlarıyla kendi başına çalışan bir program yazılamaz. Ancak bu dili yorumlayabilen programlar aracılığıyla çalışabilen programlar yazılabilir. Temel gereği yazı, görüntü, video gibi değişik verileri ve bunları içeren sayfaları birbirine basitçe bağlamak, buna ek olarak söz konusu sayfaların web tarayıcısı yazılımları tarafından düzgün olarak görüntülenmesi için gerekli kuralları belirlemektir.  HTML’nin son hali ise HTML5’tir, bu yazımızda da HTML5’i blockchain teknolojisiyle buluşturan Egretia Lab’ı inceleyeceğiz.

**Egretia Platformu Ne İşe Yarıyor?**

Egretia dünyanın ilk HTML5 blockchain çalıştırma platformu. Platform öncelikle bu alanda çalışma yapan 200 binden fazla geliştirici ve 1 milyardan fazla cihazı blockchain teknolojisine entegre etmeyi hedefliyor. Çünkü HTML5 teknolojisi halihazırda mobil oyunlarda, video, reklam ve diğer endüstrilerde aktif olarak kullanılıyor.

Öncelikle Egretia’nın oluşuturduğu Egretia Lab toolkit çalışma platformunda kolaylıkla geliştirilebilecek olan oyunlar ve uygulamalardan, projeye ait EGT tokenlerle kolaylıkla para kazanabilme imkanı sunuluyor. Böylece kripto paralar bu sektörde de yerini almış oluyor.

Diğer yandan Egretia platformunda 6 ana platform bulunuyor. Bunlar oyun dağıtımı platformu, Reklam platformu, iletişim ve depolama platformu, sanal ticaret platformu, Egretia İnkubatörü ve HTML5 Blockchain çalıştırma araçları. Gözünü özellikle oyun sektörüne diken Egretia Tech, platform bünyesindeki Egretia BaaS SDK sayesinde, oyun geliştiricilerinin uygulamalarını kolaylıkla blockchain teknolojisine entegre etmesini sağlıyor. Aslında bu sektörde yeni bir uygulama, buna benzer bir projeyi daha önce duymadığımı itiraf etmeliyim. Zaten Egretia Tech’in, Çin’deki pazarın yüzde 75’ini elinde tutması şans eseri olmasa gerek. Egretia performans konusunu ise daha önceki yazılarımızda değindiğimiz zincir üzerinde 2000 işlem yapabilen Dpos mekanizması ile çözmüş. Diğer yandan ortaklık kurdukları arasında kendiminde yatırım yaptığı ArcBlock’u görmek sevindirmedi desem yalan olur.

**Egretia ICO’su Hakkında**

Projenin token’i olan EGT’den toplamda 8 milyar adet bulunuyor. Bunlarn yüzde 39’u satışa sunulurken, yüzde 27’si fona bırakılıyor. Yüzde 14’lük kısım Pazarlama ve Ortaklara ayrılırken, yüzde 20’lik kısım ise Takım ve Advisor’lar için ayrılmış durumda.  Diğer yandan satışlar 1 hafta içinde başlayacak.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3316735

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: http://egretia.io/

Twitter: https://twitter.com/Egretia_io

Facebook: https://www.facebook.com/Egretia.io/

Telegram: http://t.me/Egretia

Whitepaper: http://egretia.io/static/Egretia_White_Paper_V1.0.pdf

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.