Geleneksel Exchange’leri Unutun, Qurrex İle Tanışın: Dünya’nın İlk Hibrid Exchange’i

270 Görüntüleme

307 total views, 1 views today

Exchange’ler’in kalitesi bir kripto trader için olmazsa olmazların başında geliyor. Bu değerler içinde, güvenlik, hacim, hız ve tabiiki de platforma kaliteli tokenlerin eklenmesini sayabiliriz. Bu anlamda geleneksel exchangeler içinde bu saydıklarımızı yerine getirebilenler bir elin parmaklarını geçmiyor maalesef. Hızla gelişen teknoloji dünyasında aynı ölçüde insan ihtiyaçları da gelişiyor. Bu yazımızda, profesyonel ve amtör her traderin ihtiyaçların karşılayacağını öne süren ve bu konuda oldukça iddialı olan yeni bir exchange projesini, yani Qurrex ICO’sunu inceleyeceğiz.

Qurrex ICO’su Ne Getiriyor?

Öncelikle Qurrex’in geleneksel bir exchange projesi olmadığını, bir hibrid kripto exchange’i olduğunun altını çizmek gerekiyor. Oluşturulan platformda saniyede 70 bin, Qurrex eşleştirmesi ile ise 3.5 milyon gibi inanılmaz bir rakamla işlem yapabilme kapasitesine sahip olduğu ifade ediliyor. Bu anlamda rakiplerinden epey önde olacağından kuşku yok.

Öte yandan hibrid kripto exchange olarak adlandırılmasının sebebi ise, geleneksel borsa exchangelerin altyapısı ile merkeziyetsiz netwok’un avantajlarını içinde saklıyor olması. Bu yolla dünyadaki yaklaşık 200 milyondan fazla var olan trader’ları ve piyasaya yeni girecek olanları içine çekmeye çalışacak.

Qurrex aynı zamanda, platformu kullanan tüm traderların faydalanması için trade sinyali bulunduracak. Kendini geliştirmek isteyenler için özel bir maket bulunacak olan platformda, bunları tamamlayan chat sistemi ve forumda bulunacak.  Traderlar, uzmanlar tarafından gerçekletirilen işlemeleri, yani bir anlamda onların taktiklerini platform üzerinden gözleme şansı bulacak. Ayrıca, kullanıcılar birbiriyle konuşup fikir alışverişinde bulunabilecek. Bu sayede teknik analiz bilmeyen ve kripto ticaretine yeni adım atan kullanıcıların, piyasada para kaybetme riski en aza indirilmeye çalışılmış.

 

Kullanıcılarına esnek bir mekanizma vadeden Qurrex, isteyenlerin platformda fiat para yatırma  veya çekme imkanıda sunmayı planlıyor. Bu sayede dileyen 7 gün 24 saat fiat para yatırıp çekebilecek. Qurrex bir yandan da stratejik ortaklar bulmaya başlamış. Qurrex ve Andromeda Grup 5 milyon dolarldan fazla bir miktarlık anlaşma imzalamış. Qurrex bunu piyasasını genişletmek, yeni yatırımcılara ulaşmak ve  turkcemizde “tezgahustu piyasa” olarak adlandırılan OTC Pazar operasyonları için kullanmayı planlıyor.

Masaüstü ve Mobil uygulaması bulunacak olan Qurrex platformunda, Grafiksel Kullanıcı Arayüzü Olan GUİ’ye gömülü olan algoritma tabanlı bir sistem bulunuyor. Bu sistem aynı zamanda şirket için farklı işlem sistemlerini de toplayabiliyor. İçinde farklı tülerde analiz araçları ve grafikler barındıracak olan Qurrex platformunda, oldukça hafif, genişletilebilir olarak tanımlayabileceğimiz REST ve WebSocket yazılımı bulunuyor  ve her API ilede kullanılabiliyor.

Diğer yandan proje sahipleri, kullanıcıların trade yaparken zarar görmemesi için önemli güvenlik önlemlerini uygulamada bulabileceklerini ifade ediyor. Bunun için Qurrex fonlarının yüzde 98’lik bir kısmını Hardware Security Mobile tarafından korunan çoklu imzalı ve offline olarak tutmayı planlıyor. (Bununla ilgili daha fazla bilgi için bu linki kullanabilirsiniz. https://www.ibm.com/support/knowledgecenter/en/SS9H2Y_7.5.0/com.ibm.dp.doc/hsm2.html) Qurrex dijital varlıkları hackerlerden korumak için farklı güvenlik önlemleri almış durumda.

Qurrex Token ve ICO’sunun Avantajları

Ethereum temelinde olacak olan QRX tokenlerden toplamda 70 milyon adet bulunacak. Bunların 55 Milyon adet’i satışa sunulacak. QRX tokenler  farklı şekilde kullanılabilecek. İlk olarak elinde QRX token tutanlar yapacakları işlemlerde komisyon ücretlerini daha az ödeme şansı bulacak. İkinci olarak, QRX tokenlerden kiralama yöntemiyle pasif bir gelir elde edilebilecek. QRX tokenler Hold yapanlar, yüzde 100’e varan oranlarda daha az işlem ücreti ödeme imkanı elde edecek.

Buraya kadar yazdıklarımızdan, dünyanın ilk hibrid exchange’i olacak olan Qurrex’in geleneksel olanlara göre oldukça farklı olduğunu ve avantajlı göründüğünü söyleyebiliriz. Özellikle piyasaya yeni giren traderlar için vadettikleri akla yatkın ve uygulanabilir görünüyor. Herkesin kendi işleminden sorumlu olduğu piyasada insanların para kaybetmemesi en büyük dileğimiz. Bu anlamda proje sahipleri sözlerini yerine getirebilirse, Binance’den daha etkili bir borsa olma yoluna girebilirler. Bu yüzden bu projeyi benzerlerine göre bir adım daha önde görüyorum. Ancak dediğimiz gibi, başarılı olup olmayacaklarını zaman gösterecek.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3903980

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://qurrex.com

Twitter: https://twitter.com/qurrex

Facebook: https://www.facebook.com/Qompass.io

Telegram: https://t.me/qurrex

Whitepaper: https://drive.google.com/file/d/1klzZPHdjCBnurHCJjJbjwsed_5rx4W1U/view

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.