Fotoğraflarınızdan Büyük Paralar Kazanmak İster misiniz? Wemark

268 Görüntüleme

767 total views, 1 views today

Geçmişte bir fotoğrafçı olarak en büyük sıkıntılarımızdan biri; kendimizce güzel olarak düşündüğümüz fotoğraflarımızı değerlendirebileceğimiz platformların hem sayı olarak hem de nitelik bakımdan yetersiz oluşuydu. Yani bir anlamda fotoğraf sanatının doğru bir şekilde pazarlandığı platformun olmayışı.

Bu platformlardaki diğer büyük problem ise, satılan fotoğraflardan bize kalanın neredeyse devede kulak olmasıydı. Yani neredeyse bedavaya bizim fotoğraflarımızı satın alan platformlar, şu an milyarder olmuş durumda. Biz ise hala 3 kuruşun hesabını yapar durumdayız.

Diğer bir sorun ise fotoğrafların yayın hakları konusunda. Adamlar öyle bir sözleşmeyle karşınıza çıkıyor ki, nerdeyse  elinizi ayağınızı kilitliyorlar. Bu yazımızda yer vereceğimiz Wemark platformu, tüm bu sorunları arkada bırakma hedefiyle yola çıkan bir blockchain projesi.

**Wemark Nedir, Nasıl Çalışıyor?

Genel anlamda baktığımızda Wemark projesi, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların eserlerini arada aracısız olmadan pazarlamalarına olana sağlayan bir blockchain platformu. Burda diyeceksiniz ki Shutterstock veya Getty İmages diye bir platform var, orda da bu işi yapabiliriz.

Ancak cevap ne yazık ki hayır. İki platformu da kullanan biri olarak o kadar  karlı bir yer olmadıklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü bu platformlar sizin fotoğraflarınızın satış ücretinden yüzde 85’e varan orantıda kesinti yapıyorlar. Yani 100 dolarlık satış yapıp sevindiğinizde, elinizde nerdeyse 150-200 dolar kalıyor.

Zaten Wemark’ın özelliği de burada yatıyor. Arada bir aracı olmaksızın, özgürce fotoğraflarınızı satabiliyorsunuz. Tüm bu yapılan işlemler akıllı sözleşmelerle kayıt alındığı için, herhangi bir şekilde kazıklanma veya kandırılma derdinden uzak kalıyorsunuz. Zaten burada tek taraflı bir ilişkiden söz etmiyoruz. Sistemden ayrıca fotoğraflarınızı satın alanlar, daha düşük ücret ödeyerek kazanmış oluyorlar.

**Wemark Platformunun Özellikleri**

Wemark platformunun hem alıcı hem de satıcılar için oldukça karlı olduğuna üstte değinmiştik. Çünkü Platform, içerik oluşturucuların, içeriklerini aracı olmadan lisanslayarak müşterileriyle doğrudan ulaşmalarına yardımcı oluyor. Platformun özelliklerini genellersek karşımıza şunlar çıkıyor;

  • Şeffaflık: Blockchain ortamında tüm ödemeler ve işlemler kayıt altına alındığı için tam bir şeffaflık sağlanıyor.
  • Hızlı Ödeme: Platform, işlemlerin dağıtımını ve ödemeleri ni yönetme sürecini otomatikleştiren blok zincirden geçtiği için daha hızlı işlem gerçekleştiriyor.
  • Teşvikler: Wemark platformunda ayrıca bir teşvik sistemi uygulanıyor. Yani sizin aracılığınızla ne kadar insan platforma katılırsa, o kadar çok token kazanma şansınız oluyor.

Sonuç olarak baktığımızda, özellikle fotoğraf ve resim gibi dijital materyaller üreten insanların oldukça hoşuna gideceğini düşünüyorum. Platform ilerleyen dönemlerde yaygınlaştıkça, diğer platformların yerine rahatlıkla geçebilir diye düşünüyorum.

** Wemark ICO’su Hakkında**

Wemark kendine token ismi olarak WMK seçmiş durumda. WMK tokenlerden toplamda 135 milyon adet bulunuyor. Soft cap 1.5 milyon dolar, hard cap ise 8 milyon dolar olarak belirlenmiş. ERC-20 tabanlı tokenlerin adet fiyatı ise 0.20 dolar olarak tanımlanmış. Bu tokenler platformdan content satın alımı için kullanılabilecek. Diğer yandan ico süreci  24 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3293253.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: http://wemark.com/

Telegram: https://t.me/wemark

Twitter: https://twitter.com/_wemark

Facebook: https://www.facebook.com/WemarkOfficial/

Whitepaper:  https://www.wemark.com/whitepaper

ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3347524.new#new

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!