Finans Sektöründe Kartları Yeniden Dağıttıran Proje: Investa

258 Görüntüleme

332 total views, 1 views today

Blockchain teknolojisi geliştikçe hayatın her alanına daha fazla yayıldığını görüyoruz. Bu teknolojiden en çok etkilenen sektörlerin başında ise elbette bankacılık ve finans sektörü geliyor. Blockchain teknolojisiyle birlikte finansal işlemlerin bir yandan ücretleri azalırken, diğer yandan ise işlem hızı inanılmaz derecede artıyor. Bunun yanında işlemlerin güvenliği ise elbette daha yüksek hale gelmiş durumda.

Diğer yandan blockchain teknolojisinin bu alanda kullanılması, günümüzde adeta tekel haline dönüşen ve her yerde aynı ücreti ödemek zorunda kaldığımız bir sektör. Ödemeler,  ücretler,  yatırımlar  ve  ticari işlemler  gibi  finans  hizmetlerinin  küresel pazarının  büyüklüğü  ve  ölçeğinin  çok büyük  olduğu  bilinen bir gerçek. Bu yazımızda bahsedeceğimiz Investa projesi, bankacılık ve finans sektörünü blockchain teknolojisine taşıyor.

**Investa Nedir, Özellikleri Neler?**

Genel anlamda baktığımız zaman Investa projesi, bankacılık, finans, kripto para ve diğer işlemlerin tek bir altında toplandığı bir blockchain projesi olarak karşımıza çıkıyor. Amerikanın ünlü Slikon Vadisinde kurulan şirketin aynı zamanda kripto borsası kurma gibi bir planı da bulunuyor. Kullanıcılar cep telefonlarıyla istedikleri işlemi gerçekleştirme şansına sahip olacak.

Investa’nın finans ve bankacılık alanında getirmeyi vadettiği pek çok özelliği bulunuyor. İsterseniz yavaş yavaş bunlara göz atmaya başlayalım.

Investa platfomunda bir çok alan bulunuyor. Bu alanlarda insanlar cep telefonlarını kullanarak hesap paneline e-cüzdanlarına, hesap kartlarına, değiş tokuş hizmetlerine, virman ve havale  hizmetlerine erişebiliyor. Zaten iOs ve Android tabanlı cep telefonu uygulaması, ayrıca mac ve windows işletim sistemlerinde platform çalışabildiği için tüm hizmetler hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Investa platformunun diğer bir özelliği ise, sistem çalışmaya başladıktan sonra ICO’lara yer verecek olması. Bunun için kendi seçecekleri projeleri platformlarında satış için sunmaya başlayacaklarını belirtiyorlar. Tabi bunları yaparkende kendi tokenleri olan INV token ile yapmayı planlıyorlar. Bunun sebebi ise, ICO  işlem  fonlarını  zarardan  koruma  ve  likidite  sağlamak adına  her  zaman  kendi  coinileriyle  hedge  edecekler.

Investa platformunda olmazsa olmazlardan olan bir e-cüzdan bulunuyor. ERC-20 platformunu destekleyen bu cüzdan sayesinde INV tokenlerinizi saklayabiliyorsunuz. Bu tokenlerin yüzde 95’i çevrim dışı olarak saklanmakta. Bu sayede muhtemel hack sorunlarının önüne geçilmesi planlanmış. Cüzdan sayesinde Investa’nın  platformunda  yer  alan özel  avantajlardan  faydalanma ve  gerçek  dünyada  kripto ödemeler yapmanın en kolay yolunu açmışlar.

Investa platformunun diğer bir özelliği ise içinde kendi borsasını kuracak olmaları. Buna sebep olarak ise mevcut borsaların oldukça yüksek işletim ücreti almaları gösterilmiş. Borsa da çoklu dil desteği, aralarında USD, GBP, CNY gibi fiat paraları da destekleyeceklerini belirtiyorlar. Borsanın ayrıca merkeziyetsiz olacağını da notlarımıza ekleyelim.

Investa platformunun diğer bir vaadi ise kripto paraların kullanılabileceği bir ATM ağı kurmak. Bu alanda Çinli  Bitocean  Technology Development Şirketi’yle ortaklığa giden Investa, öncelikle Latin Amerika ve Batı Avrupaya kurmayı planladığı bu ATM’ler aracılığıyla çift yönlü olarak bitcoin ve altcoin işlemlerinin yapılmasına imkan sağlamayı amaçlıyor. Bu makinalarda ayrıca, kripto paralarını kolaylıkla fiat paraya çevirme imkanınız olacak.

Platformda yer alan diğer bir hizmet ise Debit kartlar konusunda. Investa’nın çıkaracağı biri Galaksy diğeri ise Classic olarak adlandırılan kartları ile ETF  Fon  Hesapları,  Destek  Platformu  Hesapları,  Launchpad hesapları,  İşletme  kullanıcı  hesapları  ve  ödeme  geçidi gibi özellikler kullanılabiliyor. Bu kartlardan biri olan Özel  Investa  Galaxy  Kartları  kart  sahibine  dünya genelinde  havalimanlarında  1000’den  fazla  VIP  lounge’a  erişim imkanı sağlamayı vadediyorlar.

Investa platformunun vaadlerinden diğerlerin baktığımızda Kredi Plaformu ve ayrıca Launchpad adlı bir sistem bulunuyor. Bu sistem aslında girişimcilere ve ico projelerine yönelik bir sistem. Investa bu alandan tüm girişimleri baştan sona kadar ayarlamayı ve isteyenlerle çalışmayı vadediyor.

**Investa ICO’su Hakında

Investa’nın ICO’suna baktığımızda, toplamda 50 milyon adet INV token olduğunu görüyoruz. Bunlardan 30 milyon adet satışa ayrılmış durumda. 1 INV 0.75 dolar olarak belirlenmiş. 1 Mayıs tarihinde başlayan ön satışlarla birlikte 1 milyon INV olan soft cap’ı aştıklarını görüyoruz. Hard cap ise 30 milyon INV olarak belirlenmiş. 16 Mayıs tarihinde başlayan ICO’ları ise 30 Haziran tarihinde sona erecek.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3173234.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

 

Website: http://investaco.in/
Facebook: https://www.facebook.com/InvestaUK/
Twitter: https://twitter.com/investaco_uk
Telegram: https://t.me/investacoin
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/investacoin_uk/
ANN thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3168762
White paper: http://investaco.in/assets/pdf/White_Paper_Ver_1-6.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://airdrope.com/

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!