FanFare Alışveriş Alışkanlığınızı Değiştirmek İçin Geliyor

463 Görüntüleme

8,881 total views, 16 views today

Günümüzün en önemli vazgeçilmezlerinden bir tanesi alışveriş elbette. İnsanlar artık butik veya işyerlerine gitmeden kolayca alışveriş yapar hale geldiler. Bunun için bir e-ticaret sitesine girip beğendikleri şeylerin siparişlerini vermekteler. Bunu önceden görüp şu an dünyanın en büyükleri haline gelen Amazon, ebay ya da aliexpress gibi örneklerden görmekteyiz.

Dünyada bu yıl online perakende satışlar, geleneksel perakende satışlardan dört kat daha hızlı artış göstermiş durumda. 2.3 trilyon dolara yaklaşması beklenen online perakende satışlar, toplam satışların 10’da 1’ine ulaşması bekleniyor. Türkiye’de ise toplam perakende içindeki payı yüzde 4 seviyesine yaklaşıyor. Öte yandan bu alanda blockchain alanında da elbette bazı çalışmalar gerçekleşiyor. Ancak bunların ne kadar başarılı oldukları tartışılır.Bu yazımızda yer vereceğimiz fanfare projesi de bu alanda ortaya çıkan ve farklı yaklaşımları olan bir blockchain projesi olarak karşımıza çıkıyor.

**FanFare Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızd FanFare, farklı markaların alışverişini yapmak amacıyla ortaya çıkan bir sosyal e-ticaret platformu olarak önplana çıkıyor. Platformun tasarımı, markaların tüketicilerle birebir etkileşimde bulunabilmeleri  ve bunu da sosyal e-ticarete dönüştürülebilmeleri için tasarlanmış.. Ek olarak, FanFare, markaların tüketiciler tarafından üretilen içerikleri video olarak göstermeleri ve  kullanıcıların bunları alışveriş yapabilecekleri içeriğe dönüştürmesine olanak tanıyor. Tabi tüm bunları gerçekleştirmek için iOs ve android sistemlerinde çalışabilen bir cep telefonu programıyla gerçekleştiriyor.

Sistemin çalışma şekli oldukça basit aslında. Bunun için öncelikli olarak platforma üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra, satmak istediğiniz marka veya ürünün platform uygulması aracılığıyla videosunu çekiyorsunuz. Daha sonra ise bunu sisteme yüklüyorsunuz. Tabi satmak istediğiniz fiyatı da altına ekliyorsunuz. Daha sonra ise otomatik olarak platformda satışa hazır hale geliyor.

Tabi bu yaptığınız satış ve videolar karşılığında size ödül olarak FanFare’nin kendi tokeni olan FAN’lardan ücretsiz olarak veriliyor. Diğer yandan, markalar için ise burada ayrı bir sistem uygulanıyor. Bir markanın platformda yer alabilmesi ve kendi videolarını yayınayabilmesi için öncelikli olarak FAN token satın alması gerekiyor. Daha sonra eğer bir ürünü platforma koyacaksa bunun ödemesini FAN token aracılığıyla yapması zorunlu. Diğer yandan normal kullanıcılar FanFare’in e-ticaret  sitesinde bu markaların ürünlerinden satın labiliyor veya yayınladıkları kampanyalardan yararlanma imkanları oluyor.

Aslında Platform içerisinde fotoğraflar yerine videoların yayınlanması oldukça büyük bir avantaj. Çünkü, fotoğraflarda almak istediğiniz ürünlerin eğer bir kusuru varsa kolaylıkla gizlenmiş oluyor. Ancak devreye videoların girmesiyle bu olaylar daha da zorlaşıyor. Bu sayede alıcıların daha bir güven içerisinde alışveriş yapmaları hedefleniyor.

Diğer yandan yapılan alışverişler tamamıyla akıllı sözleşmelere yazıldığı için, ödemelerde bir güvensizliğin de önüne geçilmiş oluyor. Arada banka kartları daha doğrusu banka sektörü olmadığı için , ödemelerde istenmeyen kesintilerin gecikmesi veya kredi kartı hırsızlığı gibi sorunların da önüne geçilmiş oluyor.

**FanFare ICO’su Hakkında**

ERC-20 tabanlı token olan FAN tokenlerden toplamda 2 milyar adet bulunuyor. Halihazırda ico sürecinde son 10 günün kaldığını ve toplam tokenlerin yüzde 58’inin satıldığını belirtelim. 1 ETH = 10,000 FAN olarak belirlenen ico’da toplam tokenlerin yüzde 45.2’si satışa ayrılırken, yüzde 19.50’si ise rezerv olarak ayrılmış durumda.

 

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=4565705.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://tokensale.fanfare.global/tr

Twitter: https://twitter.com/FanFare_Global

Facebook: https://www.facebook.com/fanfareglobal

Telegram: https://t.me/FanfareICO

Whitepaper: https://tokensale.fanfare.global/files/Fanfare_Whitepaper_TR.pdf

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!