Epiphany: Dijital Para Ticaret Sistemi

607 Görüntüleme

10,848 total views, 16 views today

 

6 ay öncesine kadar büyük fırsatlar sunan Kripto dünyası artık bataklıklarla dolu büyük bir orman haline dönmüş durumda. Bu ormanda ayakta kalabilen proje sayısı çok fazla değil. Olanlarda şu an ico fiyatlarının altına düşmüş durumda.

Böyle bir piyasada da ayakta kalmak gerçekten büyük bir çaba istiyor. Bunun için sürekli değişen piyasa koşullarına ve ani olarak çıkan haberlerden anında haberdar olmak gerekiyor. Ayrıca teknik analiz yapmanın gerekliliği de farklı bir konu. Bu yazımızda bahsedeceğimiz Epiphany projesi bu alanda ortaya çıkan bir blockchain projesi.

**Epiphany Nedir, Nasıl Çalışıyor?**

Genel anlamda baktığımızda Epiphany, kullanıcıların işlemlerinin her yönünü kontrol etmesini sağlayan ve böylece aracı müdahaleye olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir borsa platformu olarak karşımıza çıkıyor. Neo blockchain’i üzerine kurulmuş olan Epiphany, kullanıcıların verimli bir şekilde tasarruf etmelerini sağlayan adil bir aracılık sistemi oluşturmayı amaçlıyor. Epiphany’in, değeri temel varlığa dayanacak bir finansal sözleşme içereceği ifade ediliyor.

Zaten ççoğu ticaret sistemi kripto para ticaret yönergesine uymadığı için, Epiphany dünya çapında bir çekiciliğe sahip bir ticaret platformu geliştireceğini belirtiyor. Epiphany, düğümler aracılığıyla bir ayrıştırma kullanımıyla, bilgisayarların kesintiye uğraması ve  sunucu kesintisi gibi sorunları ortadan kaldırdıklarını iddia ediyor.

Epiphany piyasaya çıkarken, halihazırda bazı problemler bulunduğunu belirtiyor ve  merkezileşmiş platformları kullanan yatırımcılar için, dijital varlıkları ticaret yaparken üç ana potansiyel risk olduğu kaydediliyor. Bunlar:
1. Borsalardan (veya borsalardan) çalınan para
2. Borsalar tarafından gerçekleştirilen sahtecilikler
3. Borsalar tarafından kontrol edilen ticaret olarak tanımlanıyor. Bu yüzden Epiphany proje sahipleri,   dijital ticaret dünyasına şeffaflık ve adalet getirmeyi amaçladıklarını kaydediyor. Çok yüksek kalite standartları ve mali yasalara uyum ile, kullanıcılar, komisyoncular ve enstitüler için çok güvenilir bir değişim sistemi getireceklerini ifade ediyorlar.

Epiphany ekosistemi, varlıkların kolay değişimini, olağanüstü kullanıcı deneyimini ve maksimum karı sağlayan dört (4) ana bileşenden oluştuğunu görüyoruz. İsterseniz bunlara kısaca göz atalım:

Fıat Para Değişimi: Geleneksel para birimleri için dijital varlıkların değiş tokuşu olmaksızın yapılan alış verişler, sadece dijital varlıklardan fiat dövizlere geçiş sürecini daha cazip hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda dijital varlıkların döviz kuru olarak kabul edilmesini de engeller. Epiphany şu anda ABD Doları için dijital varlıkların değişimini desteklemektedir; platformda değişim için kullanılabilen fiat para sayısının artırılması için lisanslı para birimi değişimleri ve düzenleyici kurumlarla ortaklıklar kurmayı planlamaktadır.

Digital Asset Ticaret Platformu: Epiphany ticaret platformu, kolay bir kullanıcı deneyimi sunmak için monte edilmiş araçlar ve özellikler ile üstün bir ticaret platformak amacında.

Temizlik Ve Yerleştirme Hizmetleri: Epiphany ekosistemindeki yerleşimler ve fiat döviz değişimleri için platformun tokeni olan EPN’nin kullanılmasını içeriyor.

Servis Sağlayıcı Erişimi: Bu özellik; aracı kurumlar, kredi değerlendirme sistemi, güvenli veri depolama hizmetleri ve bir dizi diğer türetilmiş hizmetler için bir API ve diğer türetilmiş hizmetlerin sağlanmasını içeriyor.

Diğer yandan baktığımızda,Epiphany borsasının farklı özellikler de getirdiğini görüyoruz. Bunlardan ilki olan broker hizmetleri aracılığıyla kaliteli hizmetlerin yatırımcıya ulaştırılmasını sağlamak için kesin olarak değerlendirilen seçilmiş ve deneyimli aracılara yatırımcıların emanet edebileceği aracılık hizmetleri sunmaktadır.  Epiphany platformundaki her komisyoncu KYC, AML, CREDIT INVERTER yönetmeliklerini geçmek ve FINCEN tarafından lisanslanmak zorundadır.

Bilgi Ve Medya Hizmetleri sayesinde ise,  platformun kullanıcılarının dijital varlık dünyası ile ilgili olay ve olaylarla ilgili güncel kalmasını ve bu türden haberlerin piyasa fiyatlarını etkileme eğiliminde olanları öne çıkarmayı sağlamaktır. Bu hizmetler pazar analizi, finans eğitimi, duyurular ve diğer ilgili bilgileri içermekte.

**Epiphany ICO’su Hakkında**

Neo altyapısını kullanan Epiphany projesinin tokeni EPN olarak belirlenmiş durumda. Toplamda 500 milyon adet EPN token bulunuyor. Önümüzdeki dönem başlaması beklenen ico’sunda hard cap ise 30 milyon dolar olarak belirlenmiş.

Takım:

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://beta.bounty0x.io/bounties/105572

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

 

Website : https://epnex.io
Whitepaper : https://epnex.io/static/Epiphany%20Whitepaper.pdf
Reddit: https://www.reddit.com/r/EPNex/
YouTube : https://www.youtube.com/channel/UCmyi3GvcNJwr_sSvCTg3eBA?view_as=subscriber
Twitter : https://twitter.com/@EPNex
Facebook : https://www.facebook.com/EPNex.io/
LinkedIn : https://www.linkedin.com/company/epnex/
Github : https://github.com/nerodeveloper/EPN
Medium : https://medium.com/@epiphany.blockchain

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!