Elysian: Kripto Paralarla Güvenli Alışveriş Platformu

245 Görüntüleme

359 total views, 1 views today

Teknoloji hayatımıza daha fazla girdikçe, aynı oranda alışveriş alışkanlıklarımız da değşiyor.  İnsanlar artık mağaza mağaza gezmektense, internet üzerinden tek bir tıkla alışveriş yapmayı tercih ediyor. Hatta bu iş o kadar ilginç boyuta geldi ki, insanlar normal mağazalardan ürüne bakıp, yine internet üzerinden almayı tercih ediyor. Üstelik, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojisiyle ürünleri görüp kolayca alışveriş yapabilme imkanı yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı.

Diğer yandan teknolojinin bu kadar gelişmesinin getirdiği dezavantajlarda bulunuyor. Öncelikle hackerlar veya korsan yazılımcılar, internet üzerinden alışveriş yapan kişilerin bilgilerinin peşine düşmüş durumda. Hergün internet üzerinden paralarını kaybeden insanlar görebilirsiniz. Tabi bu durum, güvenli alışveriş konusunu ve bu yönde yapılan çalışmaların başlamasına vesile oldu. Bu yazımızda bahsedeceğimiz, Elysian e-ticaret ve güvenli alışveriş üzerine ortaya çıkan bir blockchain projesi.

**Elysian Nedir, Nasıl Çalışıyor?*

Genel olarak baktığımızda, Elysian’ı güvenli bir şekilde ve aynı zamanda kripto  paraları da kullanıp alışveriş yapabileceğiniz bir e-ticaret platformu. Platformda akıllı sözleşmeler kullanıldığı için, aynı zamanda şeffafiyetin de sağlandığı bir ekosistem olarak görebiliriz.

Elysian platformunu trilyon dolarlara varan  e-ticaret sektöründe öne çıkmaya çalışan bir proje olarak ortaya çıkıyor. Projenin açıklamasında, yapay zeka ve artırılmış gerçekliğide kullanarak insanların alışverişlerini daha kolay yapmalarının önünü açacaklarını belirtiyorlar. Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik, bildiğiniz gibi hayatın her alanına girmiş durumda. Aynı şekilde, Elysian platformuna girdiğiniz zaman, ürünleri 3 boyutlu olarak görme ve inceleme imkanı bulacaksınız.

Diğer yandan Elysian, platformu kullanarak alışveriş yapmak isteyen kullanıcıların bilgilerinin güvende kalmasını sağlamak amacıyla, Proof of Authority algoritmasını kullanıyor. Proof of Authority aslında güvenlik öncelikli bir sistem, zaten sistemde dijital kimliğe sahip olanların Otorite olmak için suç geçmişine sahip olmaması gibi bir gereklilik bulunuyor.

Zaten Elysian platformu geliştirmek ve kullanıcılar daha rahat bir alışveriş imkanı sunmak için 2018 yılının 3’ncü çeyreğinde öncelikle Windows, Mac ve Linux platformlarında çalışacak olan sistemini çıkarmayı planlıyor. 2018 4’ncü çeyrekte ise iOS ve Android tabanlı cihazlarda çalışacak olan mobil cüzdanlarını devreye sokacak. Elysian Platform’unun  resmi olarak ise 2019 yılının 3’ncü çeyreğinde devreye girmesi planlanıyor.Yine aynı yılın 4’ncü çeyreğinde platforma Atom Swap özelliği getirilmesi, 2021 yılının 3’ncü çeyreğinde ise artırılmış gerçekliğin platforma  eklenmesi bekleniyor.

Alttaki örnekte görülebileceği üzere, Elysian platformunun Bezop, Origami Network ve shopify gibi platformlarla karşılaştırılması yapılmış.

Sonuç olarak baktığımızda karşımızda trilyon dolarlık e-ticaret alanını milyarlarca doları bulan ve hemen hemen her yerde kullanımına yavaş yavaş başlanan kripto paralarıbir araya getiren bir platform kurulmaya çalışıldığını görüyoruz. Bu alanda en önemli önceliklerden olan; ucuz, hızlı ve güvenli ticaretin platformun ana öncelikleri olduğunu söyleyebiliriz.

**Elysian ICO’su Hakkında**

Elysian icosuna genel olarak baktığımızda, özel satışlardan 1 milyon 600 bin dolar topladıklarını ve halihazırda 3 milyon dolara yakın para fonladıklarını görüyoruz. Projenin Track.ico, icobench ve ico marks gibi alanının uzman sitelerinden oldukça yüksek puan aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca Elysian’ın, Havven, Lamden ve cappasity gibi  diğer projelerle ortaklıklarının bulunduğunu kaydedelim. Projenin kendi tokeni olan ELY’lerden 1 milyar adet bulunuyor. Bu tokenlerin soft cap-hard cap durumuna göre yüzde 40-50’si platformu geliştirmek için ve yüzde 30 ise pazarlama için ayrılmış durumda. Projenin soft ap’ı 3 milyon dolar, hard cap’ı ise 19 milyon dolar olarak belirlenmiş.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3332920.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://elycoin.io/

Twitter: https://twitter.com/Elysian_ELY

Telegram: https://t.me/elysian_ely

Facebook: https://www.facebook.com/ElysianxELY/

Whitepaper: https://elycoin.io/lightpaper/english

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!