eCoinomic Tüm Finansal İşlemlerinizi Ayağınıza Getiriyor

251 Görüntüleme

294 total views, 1 views today

 

Temelde finans piyasaı özelde de kripto para piyasası büyük riskler içerir. Piyasada yeni iseniz ve sizi yönlendiren birileri yoksa, kaybetme ihtimaliniz oldukça büyüktür. Ancak bu durum bazen sadece yeniler için değil, profesyonel olanlar içinde geçerli olmaktadır. Özellikle işlemlerinde margin açanlar için bu risk 5-10 katı daha fazladır. Bu yazımızda yatırımcıların hem piyasadan para kazanmasını hedefleyen, hemde farklı alanlarda kripto paralarla çalışan bir platformu, yani eCoinomic ICO’sunu inceleyeceğiz.

**eCoinomic Platform’u Nasıl Çalışıyor?**

Aslında platformda para kazanmanın birkaç yolu bulunuyor. Bunlardan ilkiborç verme yada ödünç verme dediğimiz lending platformu. Bu platformda krediler; fiat paraya ve aynı zamanda Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi kripto paralara  dayanıyor. Platformda fiyat para işlemleri ve sanal kartlar kripto varlıkları tarafından desteklenmesi planlanıyor.

eCoinomic Platformuda ayrıca kısa ve uzun dönemli olarak fiat para veya dijital paralar üzerinden yatırım yapmak mümkün. Mali işlemler, teminat varlıklarının takası ve yönetimi gibi farklı işlemler gerçekleştirilebiliyor. Diğer ilginç bir konu ise, Amazan ve eBay gibi büyük alışveriş sitelerinden kripto para kullanarak işlem yapabilme seçeneğinin bulunması.

**eCoinomic Platformunun Avantajları**

Diğer yandan eCoinomic platformunun diğer önemli bir özelliği hedging yapabilme imkanı olması. (Riskten korunma amaçlı yapılan her türlü işleme hedge denir). Tabi hedging işleminin profesyoneller tarafından yapılması gerektiğini not edelim. Hedging özelliği piyasada her zaman risk taşıyan kripto paraları içinde geçerli olacağı kaydediliyor.

Bu yazdıklarımızın yanı sıra, eCoinomic platformunda yapılacak olan fiat para işlemleri, içinde bulunan yerleşik ödeme aracı sayesinde oldukça kısa sürüyor. Platformda bulunan fiyat görüntülem sistemi sayesinde her 60 saniyede bir teminatın değerini kontrol etme imkanınız buunuyor.

eCoinomic platformunda, küçük veya büyük her türlü yatırım projelerinin ilgiçekici yönlerini tasarlarmak ve bunları geliştirmek için bir sigorta rezerve fonu da bulunuyor. Tabi herşeyden önemlisi eCoinomic bir blockchain projesi olduğu için, güvenlik ve şeffaflık garanti ediliyor. Ayrıca sistemde akıllı sözleşmeler olacağı için; sistemde teminat olarak kullanılan varlıkların herhangi birinin bloke edilmesi, satılması veya değiştirilmesi işlemlerinin düzenlenmesini kendiniz de gözlemleyebilirsiniz.

Sonuç olarak baktığımızda, yukardaki yazının zorluğundan da anlaşılacağı üzerine, eCoinomic platformu profesyonel bir şekilde projeye aktarılmış. Yukarda saydığımız ve işlem yapılabilecek işlemler aslında forex piyasalarının gündellik işlemleri. eCoinomic bu işlemleri kripto parayla birleştirerek önümüzde getiriyor.

**eCoinomic ICO’su Hakkında**

Presale’i 15 Mart’ta başlayan eCoinomic icosu, 1 Haziran  tarihine kadar devam etmesi planlanıyor. Projenin tokeni ERC-20 tabanlı CNC token olarak seçilmiş ve toplamda 1,379,410,661 adet bulunuyor. Adet fiyatı 0.06 sent olarak belirlenen CNC tokenlerin yüzde 14’ü kuruculara ve ortaklara, yüzde 6’sı ise Advisor’lara gidecek. Ayrıca satılmayan tüm tokenlerin yakılması planlanıyor.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2897866.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: http://www.ecoinomic.net/

Twitter: https://twitter.com/Ecoinomicnet

Facebook: https://www.facebook.com/ecoinomic/

Telegram: https://telegram.me/eCoinomicchatroom

Whitepaper: https://ecoinomic.net/docs/whitepaper

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.