Dünya’nın ilk Kripto Ticaret Ekosistemiyle Amatör trader Kalmayacak: FTEC

256 Görüntüleme

300 total views, 1 views today

İlk kez kripto markete girdiğim zaman yüzde 50 zarar etmiştim. Bunun en temel nedenlerinden bir tanesi teknik analiz bilmemem ve coinlere adeta bam bam bam diye dalmamdı. Tabi ay sonunda bunun cezasını yüzde 50 zararla kapatarak ödedim.

Kripto piyasası oldukça engebeli, özellikle teme analizden yoksun traderlar özellikle twitter’daki yorumlar üzerinden yatırım yapmaya çalışıyor. Bir çok kişi, sırf bu yüzden kendini analizci olarak tanıtan, ama işi gücü gerçek analizcilerin grafiklerini çalarak kendi sayfasında yayınlamak olan fenomenlerin afra tafralarını çekmek zorunda. Bunu yapmak istemeyen veya bir nedenle güvenmeyenlerin bir sonraki kapısı ise paralı gruplar oluyor.

Nette karşılaştığım, daha grafiğin ne olduğunu bilmeyen bir kişinin twitter üzerinden paralı grup toplamaya çalıştığını gördüğümde, piyasanın iyi niyetli ve safiyene analizcilere ihtiyacını bir kez daha anladım.Birazdan detayına gireceğim FTEC projesi işte tüm bu sorunlarınızı ortadan kaldırma hedefiyle ortaya çıkan bir proje.

**FTEC Nasıl Çalışıyor?**
Kripto dünyasında işlem yapanlar, yaptıkları işlemleri, kendisinden sonra gelecek alıcının daha yüksekten alacağına olan inancıyla yapar. Yani gözü hep yükselmededir. Ama bilindiği gibi piyasanın kendine has bazı kuralları vardır. Devamlı yukarı giden bir piyasanın dönüşüdeo kadar aşağı olur genelde. Çünkü piyasanın temelinde kar ve zarar olguları vardır.

Bu piyasada yürümenin oldukça zor olduğunun farkına varan FTEC kurucuları, amatör kriptocuları profesyonel birer kripto trader’a dönüştürebilmek için bir ekosistem oluşturma yoluna gitmiş. Bu ekosistemde en karlı işlem yapabilmeniz için tüm araçlar bir araya getirilmiş.
Ekosistemin içinde; 7 gün 24 saat teknik analiz öğrenebileceğiniz ve bu analizleri detaylı olarak örneklerle görebileceğiniz uygulama,otomatik veya manuel olarak kripto ticareti yapabileceğiniz bir modüller, piyasadaki haberleri takip edebileceğiniz bir alan gibi içinde 15 adet uygulama bulunduruyor. Ayrıca, kendine ait uygulaması sayesinde tüm hesaplarınıza cep telefonu, tablet ve bilgisayardan ulaşabilirsiniz.

**FTEC’in Yararları Neler?**
Açıkçası eğer proje gerçekten çalışırsa, piyasadaki muaazzam bir boşluk dolmuş olacak. Çünkü kripto piyasasına yeni giripte, şansı yaver gidenler hariç para kazanan sayısı çok az. Buda insanları mecburen farklı grupların ve kişilerin peşine düşmesine neden oluyor. Bu proje’de öncelikle bu durumu ortadan kaldırıyor. Zaten halihazırda devam eden ico’larındaki performansları da bunun bir kanıtı.

FTEC’in ticari hayatımıza getirecekleri yenilikleri sayarsak sanırım şöyle bir liste oluşur.

-Ticari işlemlerimizdeki etkinlik artar
-En önemlisi zamandan büyük tasarruf yapılmış olur, yani sağda solda haber, teknik analiz peşindeki koşuşturmalar sona erer.
-Kripro ticareti işlemlerinde zarar riski en az seviyeye inmiş olur.
-Ayrıca, krpito dünyasının belki de en önemli olaylarından biri olan habere hızlı ulaşma, yaptıkları uygulama sayesinde anında önünüze düşer.
Tabi tüm bunlar şirketin kendine ait olan ve alanında en iyilerinen biri olduğunu öne sürdüğü en iyi algoritma sistemleriyle gerçekleştiriliyor.

**FTEC Ekosistemi Nasıl Çalışıyor?**
Yukarda saydıklarımız kulağa oldukça kolay geliyor, ama unutmamak gerekir ki kripto dünyası iki matematik işlemiyle çözülecek bir yer değil. FTEC kurucuları zaten bunu bildikleri için yapılacak olan işlemleri süzgeçten geçiren bir sistem kurmuş.

Öncelikle Ekosistemin içind bulunan Sosyal Asistan modülü, önceden içine adapte edilmiş olan Sosyal ağlardaki kripto hesaplarını gözden geçiriyor. Ve bu trader’ların işlem geçmişlerini detaylı olarak analiz ediyor ve oluşacak olan ihtimallerle ilgili kullanıcıya; nasıl bir strateji izlemesi gerektiği, nasıl alım satım yaparsa daha iyi kar elde edebileceği konularında tavsiye veriyor. Aslında saatlerce sürecek olan bir araştırmayı anında önünüze getiriyor.

Exchange sistemlerinin içerisinde bulunduğu platform, size alım-satım, stopp loss gibi tüm işlemlerinizi anında yapmanızı sağlıyor.Bunları ister otomatik olarak, isterseniz kendiniz manuel olarak yapabilirsiniz.

Diğer yandan Ekosistemde bulunan arama asistanı yardımıyla, piyasada herhangi bir ani değişiklik olduğunda uyarılmanızı sağlıyor. Özellikle son dönemde MT. Gox’ın arkasından hayır dualar! Ettiğimiz bu dönemlerde, böyle bir sistemin ne kadar büyük fayda sağlayacağı ortada.
Cryptoacademy’de adından anlaşılacağı üzere, tamamen kullanıcının piyasa eğitimine odaklanan bir modül. Bu sayede amatör traderlar, bir yandan analitik becerilerini geliştirme imkanı yakalarken, diğer yandan da adım adım profesyonel traderlığa yaklaşma imkanı buluyor. Ayrıca, bu alanda profesyonel traderların piyasalarla ilgili tavsiyeleri de bulunmakta.


**FTEC ICO’su Hakkında**
Ethereum tabalı olarak piyasaya çıkacak olan FTEC Tokenden toplamda 998,400,000 adet bulunuyor. Geçtğimiz Nisan ayında başlayan satışlar şu ana hala devam ediyor. Satışlardan elde edilecek olan tokenlerin yüzde 10’u presale’e yüzde 75’i ana satışa, yüzde 7’si takıma, yüzde 3’ü bounty ve Advisor’lara yüzde 2’lik bir kısım ise airdropa ayrılmış durumda.

Airdropçular bu linkten kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3168899.0 Linki açtığınız zaman sayfa tam açılmıyorsa tekrar deneyin. Facebook, Twitter ve Telegram için önemli bütçe ayrılmış durumda.

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

https://ftec.io/
Whitepaper: https://ftec.io/en/whitepaper
Twitter: https://twitter.com/ftec_found
Facebook: https://www.facebook.com/ftec.io/
Telegram: https://t.me/FTECofficial
Author: elturrco
My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.