Dünya’nın ilk Blockchain tabanlı paylaşım servisi: ShareRing

307 Görüntüleme

401 total views, 1 views today

Sosyal medya günümüzde hemen hemen her bireyin günlük parçası haline geldi. Teknolojinin yeni yeni filizlenmeye başladığı dönemde, uzaktan dosya paylaşımı önce mailler aracılığıyla, onun yetersiz kaldığı durumlarda ise torrentler hayatımıza girdi.

Günümüzün en bilinen dosya paylaşım aracı ise bulut teknolojisi. Bu teknoloji günden güne gelişirken, üzerine blockchain teknolojisini kadarak inanılmaz boyuttaki dosyalar birkaç dakika içinde dağıtılır duruma gelmiş bulunmakta. Kripto dünyası için bu durum yeni nesil dijital paralar için de geçerli.

Bugünkü yazımız da ShareRing’den bahsedeceğiz. Çünkü ShareRing paylaşım olayını bir adım öne götüren bir proje. Örnek olarak vermek gerekirse, ShareRing’in kendi tokeniyle İstanbul’da bir apartman kiralayabileceksiniz, ya da Havaalanına sizi götürecek bir araç çağırabileceksiniz. Tüm bunları yaparken ShareRing ile ödeme yapacaksınız ve herhangi bir şekilde artı ücret ödemeye gerek kalmayacak.

Yani bir anlamda ShareRing günümüzün önemli şirketleri olan Uber ve Air BnB gibi şirketlerin yaptıkları şeyleri tek bir çatı altında toplayacak. Eğer bir ev sahibiyseniz ShareRing  kullanarak aldığınız ödeme karşılığında SharePay kazanacaksınız. Bunu sadece ev ve araba olarak düşünmeyin, dünya da alım satım ve kiralanacak her şey ShareRing’in kullanım alanına giriyor.

ShareRing bu anlamda insanların birbiriyle herşeyini paylaştığı ve ya değiştirdiği dünya’nın ilk platformu olacak. Bu platform sadece bireylere değil aynı zamanda büyük şirketlere de hizmet sağlamayı vadediyor. Yani bir anlamda ShareRing, kime, ne zaman ve nerde isterseniz ödeme yapabileceğiniz bir platform. Proje, sisteme bir kez kayıt olduğunuzda aklınıza gelen herşeyi (mücevher, bilgisayar, elbise, araba, at…)paylaşabileceğinizi vadediyor.

ShareRing, uygulamaya koyacakları proje için iki aracı sunuyor. SharePay (SHRP)üçüncü parti varlıkların ödeme aracı olarak kullanılacak. ShareToken (SHR) ise, paylaşımlarda yapılacak olan ödemelerin platform tarafından yönetilen ağ defterletine kayıt edilmesini sağlayacak.Bu sayede yapılan ödemelerin güvenli ve sorunsuz bir şekilde sağlanması amaçlanıyor.

ShareRing platformunun bu aşamada karşımıza bir uluslararası ödeme sistemi olarak çıktığını söylesek yanlış olmaz. Proje’nin verdiği sözlerden biri ise, ödeme yaparken para birimi uluslararası alanda ne kadar değişim yaşarsa yaşasın, kullanıcıların bundan etkilenmeyeceği yönünde. Bunun için hali hazırda platformun ruhunu yansıtan bir uygulama yaptıklarını belirtiyorlar.

Projeye genel anlamda baktığımızda, oldukça etkileyici bir içeriğe sahip. Günümüzde ulusalararası alanda kullanılan bir çok büyük ödeme sisteminin tahtına göz dikmiş durumda. Öte yandan, dünyanın önde gelen ico araştırmacılarının bu projeye yüksek puan verdiklerini de göz önünde bulundurmak lazım.

Herzaman olduğu gibi unutulmamalıdır ki, bir proje ne kadar güzel düşünülürse düşünülsün, ekip ortaya çıktığı projenin ne kadar arkasında durursa ve verdiği sözleri yerine getirirse o kadar başarılı olur. Bu projeyi de verdiği sözler için ele aldım.

ShareRing ICO’su hakkında bilgi

Yatırımcılarına büyük şeyler vadeden ShareRing toplamda 38 milyon dolar toplamayı planlıyor. 18 Martta sona eren Presale tamamlanmış durumda. Toplamda 4 milyar adet SHR token bulunmakta. Bunların yüzde 60’ı ico’da satışa sunulacak(2.5 milyar adeti presale’de satılmış durumda. 1 milyar adet token ise ico’da satışa sunulacak).

Tokenlerin yüzde 24’ü takıma dağıtılacakken, yüzde 10’u Advisors’lara yüzde 5’i Bounty programlarına son olarak yüzde 1’lik kısım ise airdrop’a ayrılmış bulunmakta. Airdropçular aşağıda vereceğim bağlantıyı kullanabilir.

 

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://sharering.network

Whitepaper: https://sharering.network/files/sharetoken-whitepaper-en-web-v1.0.pdf

Twitter: https://twitter.com/ShareRingCo

Telegram: https://t.me/ShareRing

Airdrop: https://sharering.typeform.com/to/mX7Q4d

Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3729978.0

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.