Dijital Varlıklarınızdan Para Kazanmak Mümkün mü? Zenodys

1.082 Görüntüleme

2,053 total views, 1 views today

Şirketler ve markalar için en önemli kaynaklardan bir tanesi, kullanıcılarına dair bilgiler. Çünkü her şirket kullanıcılarının zevklerini, alışkanlıklarını ve elbette alışveriş kültürünü öğrenmek ister. İnsan davranışlarının önceden bilmenin getirdiği avantajlardan yararlanmak isteyen bazı şirketler, facebook skandalındaki gibi şaibeli işlere karışabiliyorlar. Diğer yandan diğer önemli bir konu ise, internet of things (IOT) dediğimiz nesnelerin internetidir. Bunu, kabaca; çeşitli haberleşme protokolleri sayesinde birbirleri ile haberleşen ve birbirine bağlanarak, bilgi paylaşarak akıllı bir ağ oluşturmuş cihazlar sistemi olarak da tanımlayabiliriz.

Yapılan araştırmalara göre bugün internete 10-11 milyar cihazın bağlı olduğu tahmin edilmekte ve bu rakamın 2020 yılına gelindiğinde 50 milyar cihaz seviyesine çıkması öngörülmektedir. Aynı araştırmalara göre; 2003 yılında dünyada kişi başına düşen birbirleriyle bağlantılı cihaz oranı 0,08 iken bu oranın 2020 tahmini ise “6,48”dir. Günümüzde tüm bu dijital veriler yavaş yavaş toplanmakta ve paraya dönüştürülmekte. Bu yazımızda yer vereceğimiz Zenodys projesi de bu alanda ortaya çıkan bir blockchain projesi.

**Zenodys Projesi Nedir,Nasıl Çalışıyor?**

Teknolojinin hayatın her alanında yer aldığı günümüzde, bu cihazlarda toplanan kullanıcılara ait verilerden insanlar herhangi bir gelir elde edememekte. Zenodys projesi bu alanı değerlendirmek için ortaya çıkmış bir blockchain projesi. İnsanların sahip oldukları bu dijital varlıkları toplama, değerlendirme ve kaydetme amaçlı ortaya çıkan Zenodys projesi, bunları belirli süzgeçlerden geçirerek insanların gelir elde etmesini hedefliyor.

Bunu yaparken güvenliği en üst düzeyde tuttuklarını ifade eden Zenodys proje sahipleri, projenin ayrıca merkeziyetsiz olacağını belirtiyor. İnsanların sahip oldukları verileri değerlendirmek aslında başlı başına çok zor bir iş. Çünkü veriler toplanırken ham bir halde olduğu için, bunların düzenlenmesi de oldukça zor. Ancak Zenodys projesi uzun yıllardan beri var olduğu için bunları gerçekleştiren altyapılarının olduğunu kaydediyorlar.

Zenodys sisteminin işleyişi de oldukça basit. İnsanlar platforma üye olduklarında, dijital verilerine erişim isteği geliyor. Kullanıcı bunu kabul ederse de karşılığında belli miktarda ödül verilerek işbirliğinin devamı sağlanıyor. Ne kadar çok dijital varlıklarınıza erişim olursa, o kadar fazla para kazanma ihtimali doğuyor.

Zenodys platformuna dijital verileri yüklemek için ortaya çıkarılan platform ise oldukça kullanışlı görünüyor. Burada öncelikle kişisel veriler, sosyal medya aktiviteleri, profesyonel veriler; yani algoritmalar, kodlar, ugulamalar yükleniyor. Daha sonra karşınıza gelen menüden, fiyat, zaman periyodu, anonimlik gibi seçenekler belirleniyor. Son kısımda ise işin paraya dönüşme yönü oluyor.

Tabi Zenodys platformuna yüklenen bu bilgileri sağlayanlar kimler derseniz, karşımıza bireyler, geliştiriciler, iş insanları, data bilimcileri ve araştırma firmaları çıkıyor.Mevcut dijital verileri talep edenler ise genelde, profesyoneller, şirketler, meraklılar ve stratejistler oluyor. Bu karşılıklı alışveriş sonuç olarak iki tarafında yararına bir sonuç doğuruyor.

Yapılan tüm işlemler akıllı sözleşmeler aracılığıyla kayıt altına alındığı için ilerde bir sorunla karşılaşma ihtimali azalıyor. Zaten işin çoğunu da Yapay zeka (AI) hallediyor.

**Zenodys ICO’su Hakkında**

Zenodys platformunun tokeni olan CoinZZ’nin kısaltlması ZZ olarak belirlenmiş.Toplamda 5 milyar adet ERC-20 tabanlı ZZ token bulunuyor. 1 adet ZZ tokenin fiyatı 0.01 dolar olarak belirlenmiş. Soft cap 31 milyon dolar, hard cap ise 50 milyar dolar olarak tanımlanmış. 1 Ağustos tarhinde başlayacak olan ico süreci 31 Ağustos tarihinde sona erecek.

Dileyenler, projenin kampanyaları hakkında bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler. https://bitcointalk.org/index.php?topic=3473846.0

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Website: https://zz.zenodys.com/

Telegram: https://t.me/zenodysico

Twitter: https://twitter.com/zenodys

Facebook: https://www.facebook.com/zenodys/

Whitepaper: https://zz.zenodys.com/zenodys-whitepaper.pdf

 

Author: elturrco

My profile bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1454524

Web: http://www.airdrope.com

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!