Bulut teknolojisi Blockchain’e taşınıyor: Universal Labs

282 Görüntüleme

372 total views, 1 views today

Bulut teknolojisi günlük hayatta en çok kullandığımız ve hemen hemen bütün akıllı telefonlarda bulunan bir teknoloji. Bu teknoloji sayesinde, eskiden hafıza kartları  ve cd gibi aletlerde sakladığımız bilgilere günümüzde  internet sayesinde anında ulaşabiliyoruz. Ayrıca kartların bozulması ve cdlerin çizilmesi gibi dertler de neredeyse geride kalmış bir durumda.

İşte tam bu noktada Universal Labs (Ulabs) şirketi bu teknolojiyi bir adım öne taşımak için ICO düzenleme kararı almış. Şirket, “Ubbey Box”adı verdikleri ilk merkeziyetsiz  bulut teknolojisi ürününü blockchain ile entegre ederek dijital ürünlerinin güvenli bir şekilde saklanmasını ve  crypto dünyasının da bundan kar elde etmesini amaçlıyor.

Ubbey Box ve ve Network Ağı Ne işe Yarıyor?

Ubbey, Ulabs şirketi tarafından geliştirilen bir blockchain platformu. Görünümü Apple Tv’yi andıran bir kutu olan Ubbey Box ise kişisel bir depolama aracı. Ulabs network ağına bağlı olan bu kutuyla dünyanın her yerinden bilgilerinize hızlı bir şekilde ulaşma imkanı sağlamayı vadediyor. Bu kutu direk olarak Ubbey Network ağına bağlı ve Bitcoin ağındaki ikinci bir güvenlik katmanı olan Full node’a sahip.

Diğer taraftan şirketin verdiği bilgiye göre bu kutuyla ağ içinde madencilik te yapmak mümkün olacak. Ubbey Network ağı içerisinde Bitcoin, ethereum ve Amerikan dolarının diğer para birimlerine çevrilmesi de sağlanacak. Ayrıca kullanıcıların Ownership Protocol  (OWP) ağ içerisinde birbirlerine token yollanması da sağlanacak.

Ulabs ICO’su ne vadediyor

Ulabs tarafından geliştirilen Ubbey Box aleti, bir yandan kişisel diğer yandan ise şirketler için bulut teknolojisini en verimli şekilde kullanmanın önünü açıyor. 1 terabayat ve 2 terabayt olarak kullanıma sürülecek olan bu aletle tüm verilerin güvenli bir şekilde korunması ve dünyanın her yerinden hızlı bir şekilde ulaşılması amaçlanıyor. Kullanıcılar, medya oynatıcıları, oyun konsolları ve akıllı TV’ler aracılığıyla Ubbey Box’a kolayca bağlanabilecek.

İlk olarak presale’e 15 Mart tarihinde başlayan Ulabs icosu, Toplam’da 10 milyar coin üzerinden işlem görecek. Token’lerin yüzde 40’ı satış için ayrılırken yüzde 40’lık bir kesim  altyapının geliştirlmesi ve diğer masraflar için ico düzenleyiciler tarafından tutulacak. Yüzde 20’lik bir kısım ise madencilik için  kullanılacak.

 

Website: https://ulabs.technology

Twitter: https://twitter.com/ulabstechnology

Medium: https://medium.com/universal-labs

Telegram: https://t.me/universallabs

Bounty:   https://alpha.bounty0x.io

 

 

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.