Bulut teknolojisi bilgisayarla birleşiyor: FriendUp

282 Görüntüleme

311 total views, 1 views today

İnternette gezinirken ya da belgesel izlerken denk gelmişsinizdir mutlaka. İlk bilgisayarı gösterirler, oda kadar muaazam büyüklükte. Benim dahil olduğum nesil ise pentium işlemcilerle büyüdü. Her versiyonu çıktığında yrı bir heyecan vardı. Tüm modellerini ezbere bilirdik. Şu an ise o kadar fazla model ve çeşit varki, insanın hafızasında yer tutması çok zor.

Evet, günümüzde bilgisayarların oda kadar  yapıldığı günlerden artık avuç içi kadar büyüklükte olabilen modellere gelen bir çağda yaşıyoruz. Bu çağ da son dönemin en moda teknolojisi ise bulut teknolojisi. Artık belgelerimizin kaybolma derdiniz bir nebze unutmuş bulunmaktayız. Bilgisayar teknolojisinin bulut teknolojisiyle entegre edilmesi kaçınılmazdı, zaten bu yazımız da bu teknoloji üzerine bir ico.

Friend Unifying Platform (Arkadaş birleştirme platformu-FriendUp)’unu  aslında dünyanın ilk açık kaynaklı bulut temelli bilgisayarı olarak belirtsek yanlış olmaz. Bu teknoloji sayesinde hem merkeziyetsiz hem de dünyanın her yerinden rahatlıklar ulaşılabilen bir alet ortaya çıkmış. FriendUp’ın en önemli özelliklerinden biri, içinde bir yandan her türlü uygulamayı çalıştırabilirken, bir yandan da bunu yüksek derecede güvenlikli bir şekilde yerine getirebilmesi.

Bu teknolojinin bizi ilgilendiren yanı elbette blockchain teknoljisiyle entegre edilmesi. Zaten FriendUp bunu düşünerek, geliştiricilerin Ethereum ağı üzerinde hızlı bir şekilde uygulama geliştirebilmesi ve dağıtım yapabilmesini sağlamış. Bu yönden baktığımz zaman aslında FriendUp’a, ethereum ağı üzerinde çalışan bir işletim sistemi olarak düşünebiliriz.  FriendUp kendi  mağazası olan, kullanıcıların kendi geliştirdikleri uygulamaları FRND  tokenlerle satabilmelerine imkan sağlayan güzel bir teknoloji. Yani bir anlamda baktığımız zaman bu mağazaya; bulut teknolojisi üzerinde kullanabileceğiniz google store   ya da Appstore’un blockchain ile bütünleşmiş hali diyebiliriz.

Sonuç olarak FriendUp yatırımcıların karşısına çalışan ve yeni bir ürünle birlikte çıkıyor.Şahsen bulut teknolojisi günümüzde hayatımızı kolaylaştıran en önemli icatlardan. Bunun bilgisayar teknolojisiyle birleştirilmesi  ise önemli bir basamak. Blockchain’in bu sisteme enetegre edilmesi ve merkeziyetsiz bir hale dönüşmesi ise zorlu bir yolda atılan ilk adımlar olarak görebiliriz. Proje’nin başarılı olması elbette takımın çalışmasına ve zamana bağlı.

FrienUp ico hakkında

Toplamda bu proje için 75 bin eth toplamayı amaçlayan ekip, presale’i başlatmış durumda. Toplamda 2 milyar FRND token’in  1,640,000,000’i presale ve ico’da satılması planlanıyor. Bu tokenlerin yüzde 6 gibi az bir kısmı takıma kalırken, yüzde12’si Friend Network AS’nin geliştirilmesine ayrılmış durumda.

Airdropçular, bu ico’nun bounty’leri için aşağıda vereceğim linki ve bounty0x.io adresini kullanabilir.

 

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Web sitesi: https://friendup.cloud/

Telegram Adresi: https://t.me/friendupcloud

Facebook: https://www.facebook.com/friendupcloud/

Twitter: https://twitter.com/friendupcloud

Whitepaper: https://friendup.cloud/pdf/friend_whitepaper.pdf

Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2962099

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.