Blockchain teknolojisi kullanan NextPakk ile kargolarınız güvende

610 Görüntüleme

331 total views, 1 views today

İnternette alışveriş yapanları için en büyük eziyetlerden bir tanesi, alınan ürünün zamanında teslim edilmesi. Eğer benim gibi arada sırada Aliexpress’ten alışveriş yapıyorsanız, o zaman sıkıntınız daha da artıyor. Çünkü aldığınız ürün neredeyse Türkiye’ye  1 ay gibi bir sürede ulaşıyor. Daha sonra onun eve teslimat süreci var. Tabi çoğu zaman aldığınız ürünü unutabiliyorsunuz. Bazen de eve geldiğinizde, postacının sizin evde olmadığınız ve postanızı almak için kargo şirketine uğramanız gerektiğine dair bir uyarı fişi görürsünüz. Tüm bunlar olurken içinizden küfür etmeniz gayet normal.

Bu yazımızda yukarda anlattığımız tüm sorunlara çözüm getireceğini iddia eden bir ICO projesi olan NextPakk’dan bahsedeceğiz. Genel anlamda baktığımızda NextPakk; blockchain tabanlı bir taşımacılık yada kargo diyebileceğimiz alandaki bir ico projesi. Projenin temel bir amacı var, sipariş ettiğiniz bir ürünü ya da birilerinden beklediğiniz bir paketi siz ne zaman, nerde isterseniz o zaman teslim alabiliyorsunuz. Böylece insanların teslimat konusunda çektikleri sıkıntılara çözüm getirmiş oluyorlar.

**NextPakk Hakkında**

NextPakk şirketi aslında uzun yıllardır teslimat alanında çalışan bir şirket. Şirket müşterilerine gün ve saat gibi teslimat bilgilerini düzenlemelerine izin veriyor. Ayrıca, paketin teslimatının teslim sürecini yani takip dediğimiz olayı da blockchain teknolojisi kullanarak müşterilerine yansıtıyorlar.

Blockchain teknolojsi bir yandan paket takip sürecini kolaylaşırken bir yandan da kimlik bilgileriniz güvence altına alınıyor.  Bunun yanında alacağınız paketin üzerinde isminizin görünmesini istemiyorsanız, NextPakk size bu hizmeti de sunuyor.

Aslında biraz düşününce bu durumun hem zaman, hem de masraf bakımından biraz sıkıntılı olduğunu düşünebiliriz. Çünkü çalışanların her birinin özel bir saatte teslimata çıkacaklarını aynı zamanda her teslimat için bir araç kaldırılacağını düşündüğümüzde, bu durumun maliyeti artıran bir özellik olarak ortaya çıkıyor. Bu sorunu ise farklı bir yoldan çözmüşler. Bunun için Uber tarzı bir sistem kuran NextPakk, boş zamanı olan herkesi bir anlamda taşımacı olarak firmaya davet ediyor.

Yani nasıl aracınız var ve Uber sistemine kayıt olduktan sonra müşteri alıp para kazanabiliyorsunuz, NextPakk’da da aynı sistem olacak. Böylece hem daimi çalışan sayısı azalıyor hem de taşımacılık için ihtiyaç duyulan araç ve kişi sayısı karşılanmış oluyor.Böylece bir yandan zaman ve iş tasarrufu yapılırken, bir yandan da müşteri memnuniyeti maximuma çıkarılıyor.

Diğer yandan NextPakk, eğer söz verdiğiniz zamanda evde veya ofiste bulunmazsanız, paketinizi sizin yerine başkasına teslim etmiyor. Ve size tekrar ulaşarak yeniden yer ve zaman ayarlıyor. Böylece paketinizin yanlış ellere geçmesinin önüne geçilmiş oluyor.

**NextPakk ICO Hakkında**

Proje’de Ethereum altyapısını kullanılırken, toplam token sayısı 1 milyar Pakka olacak. Bunun yüzde 50’lik kısmı ico için ayrılırken, yüzde10’u takıma, yüzde 8’i ödül ve airdroplara, yüzde 8’i Advisors’lara verlirken yüzde 8’i de şöförler için ödlü olarak ayrılmış. Ayrıcai Yüzde 8’lik bir kısım şirket rezervleri için ayrılırken, yüzde 8’lik bir kısımda bountyler için bırakılmış. Toplamda 32 milyon dolar toplamayı hedefleyen projenin soft cap’ı 3 milyon 200 bin dolar olarak belirlenmiş.

 

Ancak, her zaman dediğimiz gibi projenin tutması ekibin çalışması ve zaman bağlı.

Airdropçular aşağıda vereceğimiz linki  ve bitcointalk adreslerini kullanabilir

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Web sitesi: blockchain.nextpakk.com

Telegram Adresi: https://t.me/nextpakk

Facebook: https://www.facebook.com/nextpakk/

Twitter: https://twitter.com/nextpakk

Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3338905.msg34932990

Airdrop: https://www.nextpakk.com/r/index.html#8NADQT

Yazar: @elturrco

 

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.