Blockchain miras olayına da el attı: Safe Haven

606 Görüntüleme

356 total views, 1 views today

Genelde büyüklerin öldükten sonra mal varlıklarını geride kalan yakınlarına paylaştıkları miras olayından herkesin haberi vardır. Genelde aile büyüğü vefat ettiği zaman, avukat geride kalanları toplayarak, kendilerine ne kadar miras kaldığını açıklar. Böylece herkes payını alarak ne yapması lazımsa onu yapmaya devam eder.

Teknolojinin çağ atladığı günümüzde, blockchain teknolojisi de hemen hemen her alanda kendini göstermeye başladı. Banka, sigorta, akıllı ev aklınıza ne gelirse o aland bir blockchain ürünüyle tanışmaya başladık. Bunun son örneği ise  elbette miras alanında ortaya çıktı.

Safe Haven, türkçesiyle güvenli bölge projesi bu teknolojiyi miras sektörüne taşımayı kendine hedef edinmiş ve ona göre bir program ortaya koymuş. Bunun için oluşturulan eko sistemde, Trust Alliance, TFC Hisse Dağıtım Anahtarı ve Escrow Protokolü bulunuyor. Bu saydığımız 3 tane şey sayesinde platformda sakladığınız özel anahtar ve şifreler güvenli bir şekilde saklanıyor.

Şöyle anlatalım, bir blockchain platformunda bir kişinin hisselerinin bulunduğunu var sayalım.   Bu kişi vefat ettiği zaman, Trust Alliance Programının noteri devreye giriyor ve tüm bu hisseleri geri alıyor. Daha sonra bu kişinin geride kalan akrabalarını toplayarak, mirası onlara eşit bir şekilde dağıtıyor. Buraya kadar aslında normal hayatta yaşanan miras durumunun blockchain teknolojisiyle bir araya getirildiğini görüyoruz.

Diğer yandan da Safe Haven’in tümdijital şifre ve anahtarları saklayabilecek, gün geldiğinde internet üzerinde kaybolma ihtimali olan yatırımlarınızın, akrabalarınıza güvenle aktarılmasını sağlayabilecek güzel bir proje olarak ortaya çıkıyor.

Safe Haven ICO’su hakkında bilgi

Soft cap’ı geçtiğimiz mart ayında tamamlanan Safe Haven ICO’su 30 Haziran-30 Temmuz arasında gerçekleştirilecek. Takım toplamda 25 milyon dolarlık bir yatırım toplamayı bekliyor.Token ismi olarak SHA’nın kullanıldığı projede en düşük yatırım 0.1 eth olarak tutulmuş. Safe haven’in toplam token sayısı ise 85 milyon adet olacak.

Airdropçular  bu linkten başvuru yapabilir: https://alpha.bounty0x.io/bounties/host/Safe%20Haven

Son olarak bu yazının herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi içermediğini, sadece bilgi amaçlı olarak yazıldığını belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar.

Web sitesi: https://safehaven.io/

Telegram Adresi: https://t.me/safehavenio

Facebook: https://www.facebook.com/SafeHaven.io

Twitter: https://twitter.com/safeHavenio

Whitepaper: https://safehaven.io/files/SafeHaven_Token_Utilization_Architecture.pdf

 

Lütfen Paylaşarak Destek Olalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.